TETESTOSTERON PROPIONAT

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 29 Aralık 2004 başlatılmıştır.

 1. Coleman
  Offline

  Coleman Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2004
  Mesajlar:
  450
  Beğenileri:
  249
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  ticaret
  Yer:
  istanbul
  Etkin Madde Testosteron propionat

  Üretici firmalar:
  Testex 50-100 mg/ml Pasadena A.B.D.
  Testosteron 5-10-25 Galenika Yugoslavya, Hemofarm
  50mg/ml Tprop. Eifelfango Yugoslavya
  10-25-50mg/ml Eifelfango Almanya


  GENEL BİLGİ
  Propionat hiçbir şey yapmadığı için değil - tam aksine - kullanma olanaklarının bilinmemesinden dolayı ağırlık kaldırmada Powerlifting'de ve vücut geliştirmede çok az ilgi görmektedir. Propionat'ın en etkili testosteron olduğunu savunmuyoruz ama diğer testosteronlara nazaran üstün gelen tarafları da olduğu unutulmamalıdır.

  Propionat, Cipionat ve Enantat arasındaki temel fark etki surelerinde yatmaktadır. Propionat oldukça kısa etkilidir. Propionat'ın 1-2 günlük etkinlik süresi vardır.

  50mg Testosteronpropionat'da testosteron düzeyi 1-2 gün, 250mg testosteronenantat'da 1-2 hafta yüksek kalır. "Propionatin sık enjekte edilmesi gereken hızlı etkenli bir ürün olduğunu söylemek işi biraz basite almak demektir. Güçlü androjen etkisi sayesinde Enantat ve Cipionat gibi güç ve hacim oluşturmaya uygundur. Ama en önemli fark atlet Propionat ile daha az su çeker ve bu kolayca görülebilir.

  DOZAJ
  Propionat çabuk etkili olduğu için atlet 1-2 gün sonra antrenman enerjisinin açıldığını ve kolay güç geliştirdiğim fark edecektir. İnisyal doz olarak atletler 50-100mg enjekiyonunu tercih etmektedir. Bu sayede iki olanak sunulur; testosteronenentat'la haftalar boyu süren steroid tedavisi Propionat'ın çabuk etkisi ile başlatılabilir. Depot steroidlerin etki ile başlatılabilir. Depot steroidlerin etki yapmasını bekleyemeyenler tedavi başında bir 250mg Testosteronenantat ve bir 50mg Testosteronpropionat enjeksiyonu alır. 2 gün sonra Propionat'ın etkisi geçtiğinde tekrar bir 50mg ampul enjekte edilir. İki gün sonra Propionat ile yükseltilmiş testosteron düzeyi tekrar düşecektir. Enantat'ın etkisi vücutta geliştiği için tekrar Propionat almaya gerek yoktur. Bu şekilde atlet çabuk şekilde yüksek testosteron seviyesine ulaşır. Son olarak alınacak Depot testo ile bu düzey aynı ve uzun süre kendini korur. Anapolon 50 ile 6 hafta boyunca fazla kilo alan ve Testosteron'u değiştirmek isteyen atletler için bu önemlidir.

  Anapolon 50'yi bıraktıktan kısa bir süre sonra çökmeler başladığı için testosteron düzeyinin çabuk ve fazla olarak yükselmesi istenir.

  İkinci yaran toplam kullanma süresi esnasında kullanılmasıdır. Bunun için iki günde bir düzenli enjeksiyon yapılmalıdır. En iyi sonuçlar 50-100mg/ gün - bazı durumlarda 2 günde bir olabilir. Atletler burada bahsedildiği üzere Depot testosteron'lara oranla daha az su tutacaktır. Bu yüzden Enantat ile kolay su çeker atletler Propionat'ı tercih ederler. Hacim oluşturmada örneğin lOOmg Propionat (İM günde bir), iki günde bir Winstrol Depot veya 30mg Dianabol/ gün kombinasyonu işe yarar. Asıl kullanma alanı yarışma hazırlıkları ve bayan atletlerdir. Maksimum kas hacmi, doluluk ve sıklığı elde etmek için bu dönemde yapılacak diyet Testosteron'la olmalıdır.
  Bu şartlan sağlayan ve gerekirse Nolvadex ve Proviron ile tekrar yükseltilebilecek olası su tutmayı azaltan Propionat burada da önemli bir yeri vardır. lOOmg Propionat (2 günde bir), 50mg Winstrol Depot veya iki günde bir 76mg Parabolan veya 25mg oxandrolone/gün'den oluşan bir kombinasyon kaliteli kasların yapında çok etkilidir.

  Doğru kullanımlarda androjene bağlı yan etkiler görülmediği için özellikle kadınlar arasında yaygındır. Yan etkilerin görülmemesinin nedeni enjeksiyon süreleri arasındaki zamanı uzatmak ve böylece testosteron düzeyinin düşmesi, androjen yığılmasının meydana gelmemeğidir. Bayanlar bu yüzden Propionat'ı her 5-7 günde bir alırlar ve dikkate değer sonuçlar elde ederler. Propionat'ın androjen etkisi sert antrenman yapan bayanlarda erkekleşme belirtileri görülmeden daha iyi yenilenme olanağı sağlar. Bunun için dozaj 25-50mg/ enjeksiyon arasıdır. Fazla ve sık kullanımının daha iyi sonuçlar vereceği doğrudur, ama bayanlar için sakıncalıdır, g-10 haftadan fazla kullanılmamalıdır ve Primobolan, Deca gibi yumuşak ve genelde anabolizan etkili steroidlerle, protein sentezini

  yükseltmek için tamamlanabilir. Olası yan etkilerinden korkan erkekler Propionat'a bir şans verebilirler. Bunlar propionat ile çok seyrek ve az belirgin olarak ortaya çıkar. Bu propionat dozajının diğer Depot testosteronlara nazaran daha az olmasından kaynaklanır. Propionat, Enantat ve Cipionat'a nazaran daha yumuşak bir etkin maddedir ve vücut için daha hafiftir. Eifelfango firmasına ait preparat Testosteronpropionat'ın kullanım kılavuzundan okuyucu şunları fark eder: "kırmızı kan hücrelerinin yapımım sağlamak için Propionat'tan hafta da 2 ila 3 enjeksiyona bölünmüş şekilde 300-750mg (bazen haftada lOOOmg) alınabilir. lOOmg'ı sadece 2 enjeksiyonda almak isteyen atletler lOml'lik bir testokokteyl'i alabilirler. Fikrimizce haftada bir veya iki kere yüksek miktarlarda almanın anlamı yoktur. Çünkü testosteron düzeyinde kısa etkili süresi nedeni ile büyük bocalamalara neden olacaktır. Bu istenilmeyen sonuçlar getirebilir ve yan etkileri için zemin hazırlar. En doğru kullanımı düzenli ve az miktarda olanıdır, (her 1-2 günde bir 50-100mg)

  Bazı powerlifter'ler ve ağırlık kaldırıcılar yani rekorlar kırmak için yarışma günü yüksek miktarlarda testosteronpropionat alırlar. Özellikle daha önceki ağırlık kaldırıcıları bu taktiği çok iyi uyguluyorlardı. Çünkü yüksek testosteron düzeyinin başarının temel şartı olduğunu biliyorlardı özellikle aralıksız yapılan yarışma hazırlıklarında Propionat köprü kurma tedavisi olarak iyi işe yarar. Steroid preparaüaruun erkenden bırakılması nedeni ile oluşan performans düşüklüğü çabuk etkili Propionat ile atlatılabilir. Böylece Propionat testin pozitif çıkmasını engeller. Bu kandaki testosteron yoğunluğuna nazaran Propionat ürindeki T/E değerlerini düşürür. T/E değeri kritik sayı '6'dan aşağıya düşer ama performans aynı kahr. Brigitte Berendok 'Doping - Von der Forschung bis zum Betrug' isimli kitabında bu konuyu geniş bir şekilde açıklar: T/E değerinin 6'da kaldığım ve enjeksiyonların veya uygun testosteron yerinde kullanımıyla normal düzeyin üstünde ama 6'nın altına düştüğünü Çlausnitzer, Höppner ve Hacker çoktan (1982) söylemişlerdi (S. 221). Erkek ve bayan sporcular kritik antrenman dönemlerinde de kullanılabilirler. Propionat enjekte edildiğinde hem kandaki testosteron düzeyi (%250"in üzerine) hem de ürindeki T/E değeri yükselir. Enjeksiyondan sonra T/E değeri çabuk bir şekilde testosteron yoğunluğu yavaş yavaş bir şekilde düşer. Burada T/E değerinin enjeksiyondan sonra 3 gün 6'nın üzerinde durduğu gözlenmiştir. Bu pozitif Doping testi için şuur değeridir. Çünkü Çlausnitzer ve iş arkadaşları çok az (25mg) dozlarda sınır değerinin sadece ilk günlerde aşıldığını bulmuşlardır."

  YAN ETKİLERİ
  Yan etkileri çok seyrek ortaya çıkar. Uygun bünyelerde ve yüksek dozlarda akne, saç dökülmesi, vücut kıllanması ve ses derinleşmesi gibi bilinen androjene bağlı yan etkiler görülür. Hem erkek ve hem kadında libido sık yükselir, östrojene dönüşme payı yüksek obuasına rağmen diğer testosteronlara nazaran Jinekomasü Propionat'da seyrektir. Aynı durum elektrolitlerin ve suyun geri tutulması çok güçlü olduğu için olası su stoğundada geçerlidir. Hipotalamus - hipofiz -testis dengesi üzerine güçlü etkisi ve androjen hormon üretimini bastırması nedeni ile Propionat ile testosteron uyarıcı Dyneric ve HÇG kullanılabilir. Karaciğer üzerine zehirleyici etkisi minimaldir. Öyle ki karaciğer lezyonu söz konusu değildir. Adetlerin Propionat'dan en çok yakındıkları nokta çok sık yapılan enjeksiyonlardır.

  KARABORSA FİYATI
  Propionat karaborsada çok az bulunur, ama Alman eczanelerinde bulunabilir. Eifelfango firmasının preparatı, kaliteli ve ucuz olduğu için atletler tarafından en fazla tercih edilen testosterondur. Kırmızı liste 93'e göre 10 ampul (50mg'lık) 32,85 Euro'dur. Karaborsada ara sıra Eifelfango'nun fabrika paketlerine rastlanır, bunlar SOmg'lık 50 ampuldür. 200 mg ampulün fiyatı karaborsada yaklaşık
  6-12 Euro olmalıdır. Propionat'a fazla talep olmadığı için şu anda sahtesi yoktur.


  :idea: :idea: :idea:
   
  shownodese ve Prozac bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş