Testosteron veya büyüme hormonu supplement ile artırılabilir mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nakooo tarafından 23 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    18 yaşındayım 2 senedir bb yapıyorum kas gelişimi diğer badicilere göre daha az. benim merak ettiğim şu: benim kemiklerim ve göğüs kafesim kız gibi ince bacaklarım gövdemle aynı kalınlıkta belim çok ince (68 cm) ben hep yaşıtlarımdan geç olgunlaştım ve doğal olarak olgunlaştığım söylenemez boy hariç. herkesin sesi kalınlaşmaya başlamıştı ama benim sesim 16 yaşına kadar kalınlaşmadı en sonunda ses terapistine gidip kalınlaştırdım. yaşıtlarımın vücudunda kıl çıkmaya başladı ama benim hala ufak bi çocuk gibi sarı tüycükler vardı. her gün jiletle kazıyarak kalınlaştırdım (hala yaşıtlarım gibi değil). yaşıtlarımda sakal çıkmasına rağmen ben sarı tüyleri jiletle siyahlaştırdım (hala sakal değil). boyum şuan 1,78 kilom 72. yaşıtlarıma göre daha kaslıyım fakat vücudunda kas adına hiçbirşey olmayan biri benden daha geniş bir vücuda sahip. hormonlardan şüpeleniyorum ve bir erkek gibi olmayı istiyorum artık bu yüzden dolayı bunalıma giriyorum piskolojim bozuldu hatta kızlarla konuşamıyorum "ne biçim erkek" diyecekler diye. bu yaz işe başladım bütün maaşımı supplementlere yatırmayı düşünüyorum. hangi supplement bana yardımcı olur eğer olmazsa steroid işimi görürmü? yardımlarınızı bekliyorum.

puli19 bunu beğendi.
  2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    supplementlerle arttırabilir, sporla desteklersen zaten testo tavan yapar.

zma, gh max, arginin gibi supplementlere bakabilirsin.

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikle kafanı toparlamaya ihtiyacın var steroidi bile göze aldığına göre işler hayli karışmış.. Açıkça söyliyeyim pişman olmaman için.. hiçbir supplementten steroid etkisi bekleme supplementler sadece hormon salgılanmasını teşvik eder oda gerekli olan herşeyi(idman, su tüketimi, dinlenme vs.) eksiksiz yaparsan.. Steroidlerin yan etkilerini anlatmama gerek yok herhalde onlara asla bulaşma herşeyi zamana ve spora bırak canını sıkma..

jankad ve deist190 bunu beğendi.
  4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Hormonlarla şüphen varsa git ölçürt hormonlarını. Çok basit bir şekilde sonuçlarını alıyorsun.
    Benim testo seviyesi spora başlamadan öncekinin 2.5 katına çıktı şu an. Spor yaptıkça hormonlor harekete geçiyor merak etme. Ha bu konuda benim kullandığım supplementlerin etkisi var mıdır bilemiyorum

5. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    nereden ölçtürülüyor bilgi verirmisiniz? hem bu yaştan sonra vücudumu adam akıllı şekle sokabilirmiyim veya hormonları yükseltirsem sakalım çıkabilirmi (hiç çıkmasın askerde rahat edersin gibi cümleler duymak istemiyorum ben ortalama bi erkek gibi olup her gün traşımı olmak istiyorum)

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Öncelikle bir devlet hastanesinde bir doktorla randevu al. Derdini anlat. Muhtemel bazı hormonlarına baktıracaktır. Mesela toplam testo düşük ise bunun nedenlerini araştırsın doktor, gerekirse özele git. Youtube da testesterone diye arama yaptır, düşük dozda bile ergenlikten erkekliğe transformasyon videolarını izle. Gerçekten durum seni psikolojik rahatsız ediyorsa, çözümü zor değil, sadece durumunu anlıyabilen iyi bir doktor bulabilmek sorun Türkiyede.

spine bunu beğendi.
  7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bunları endonkrin doktoru ile görüş rahat rahat sor sorularını

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sıkıntı yapmana gerek yok klasik geç ergenlik sorunu yaşıyorsun. Birkaç yıl içinde herşey doğal düzenine girecektir kendini kasmana gerek yok.

Rambo16, spine ve themertyildiz bunu beğendi.
  9. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Beach boyunda dediği gibi bende geç ergenlik yaşadım yaşı, şu anda 18 .16 yaşıma kadar ufacıktım, 2 senede çok deiştim. Sakal çıktı,boyum uzadı,hacim kazandım irileştim yani ve 7 aydırda bb yapıyorum.. Kafanı takma boy uzunsa sorun yok rahat ol.

10. puli19

puli19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    sustanon veya gonadon kullansa faydası olmazmı bende kullanmayı düşünüyorum ama nasıl bulabilirim bilmiyorum

11. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bu mesajın hiç okunmamış olmasını dilerim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:19 ----------

Bende geç ergenlik yaşadım 18 yaşımdayken kolum 26 cm boyum 1,70 ve 54 kg çekiyordum. Tüy sorunu bende de vardı. Spora başlamam ile bunların hepsi 1-2 sene içerisinde geride kaldı. Şimdi keşke sakal operasyonları yapmasaydım diyorum senin gibi :)

Önce lütfen bir dahiliye uzmanına oradan da endokrinologa git. Rutin kontrollerini yaptır. Supplemente vereceğin para ile bu tahlilleri rahatlıkla yaptırırsın. Yüksek bir ihtimalle bir sıkıntı çıkmayacak ve herşey olması gereken rangeler dahilinde olacaktır. Böylelikle kafan daha rahat olur.

He bundan sonra ne yaparsın. Sporuna ve beslenmene bilirkişi eşliğinde -ki bunu özellikle tavsiye ederim- devam edersen arzu ettiğin şeylerle aranda sadece zaman olacaktır.
    Her ne yaparsan yap ama başkaları ne der dşüncesini kafandan at.

Sana en çok zarar veren şey dışardan aldıkların değil içindeki bu rahatsızlık veren düşünceler olur.

Selamlar..

Sayfayı Paylaş