Testesteron-beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve qwerty12 tarafından 9 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. qwerty12

qwerty12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler.
    Ben ağırlık çalışmalarını testesteron seviyesini arttırma amacıyla yapıyorum.
    Tabii haliyle doğru besinleri almadan sağlıklı bir çalışma olmuyor.

Yaklaşık 45 dk çalıştıktan sonra (genelde öğle vakti çalışabiliyorum),

-2 diş sarımsak yutuyorum
    -2 kaşık bal,1 tane muz, bir avuç fındık, 1 yumurta ve sütü karıştırıp içiyorum.

Bu saydıklarımı antremandan hemen sonra yapıyorum.

1-Bu besinler testesteron seviyesini arttırmada ne derece etkilidir?

2-Günde 4 diş sarımsak yutuyorum.2 tane antremandan sonra 2 tane yatmadan önce.Bir zararı olur mu?Testesteron seviyesine etkisi nedir?

3-Hergün 1 tane yumurta içiyorum saydığım gibi.Ama biraz sivilce yaptı.Zararı nedir?Testesteron etkisi nedir?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.thums:

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Evet spor yaparak testesteron hormonunu arttırmak mümkün.Yumurtayıda içme sakın.Çok zararlı.Haşlama şeklinde tüket.Bol bol kuruyemiş ye.Sağlıklı yağları kullan tabi çok fazla abartma yani.Kilo başına 1.5 gr kadar protein al ve en önemlisi düzenli uyku.Testesteron hormonu büyük bir bölümü uyku esnasında salgılanır.Düzenli bir şekilde 7-8 saat uyumak çok önemli tabi.Ayrıca şu linkide okumanda fayda var.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/testesteronu-do-al-yollardan-art-t4221.html

3. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Testosteron seviyenizi arttırmak istemenizin özel bir nedeni yoksa arttırmanızı pek tavsiye etmem. Lakin durduk yerde testosteron seviyesini yükseltmek pek yararlı bir şey değildir.

Bir kan testi yaptırıp testosteron seviyenizi öğrenmeli ve daha sonra arttırılmasına gerek olup olmadığı karar verilmelidir.

Belirtmiş olduğunuz besinler genel olarak yararlıdır ancak 007EMRE'nin de belirttiği gibi yumurtayı içerek değil haşlama veya omlet şeklinde tüketmeni tavsiye ederim. Çünkü direkt içmek oldukça zararlıdır ve beklenmedik bir şekilde antibiyotik kullanmanı gerektirebilir.

Spor yaptığınızda testosteron seviyeniz bir miktar yükselecektir ancak tabii ki patlama beklemeyin. Sarımsak tansiyonunu düşürür ve uyku durumu meydana getirir, günde 4 diş kanımca çok fazla, muz kalori oranı yüksek bir meyvedir, her gün değil 2 gün de bir yerseniz daha iyi olur, fındık ve balı da fazla kaçırmayın çok yararlı olmasına karşın kilo konusun da hiç affetmezler...

Sayfayı Paylaş