ters mekik aleti

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve metas tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. metas

metas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba sorunlar kısmında konu açmama izin vermiyor

sorunum ankilozan spondolit ve skolyoz hastasıyım kısaca kamburluk çok yok ama omurgada sertleşme biraz çıkıntı var doktor bunun düzelmiyceğini söyledi eklem yerleri boşşuklar katılaşmıs kemiksileşmıs oynamıyor yanı bende ters mekik yapıyorum ancak ne kadar yapsam tam yukarı kalkamıyorum zaten bunu yaptıgım zaman bel bolgem hareket ediyor ve esneme yok duz olarak kalkıp ındıgımı dusunun
    sorunum sırtımın ortasında orasının esnemesı lazım bunun ıcın doktor bır kısının ayagını hafıfce sırtıma destek yapıp ellerımı kendısıne cekmesını soyledı kısaca baskı kurarak hareket ettırme sorun suki yalnız yasayan bırısıyım uzun yazdım ama ben boyle bir spor aleti arıyorum sırtımın tam ortasına baskı yapcak bende onden bir demırı tutarak kendımı yukarı kaldırım ındırcem bilmem anlatabildımmı
    baskı dedıgım seylde bu sızın yuvarlak sungersı seyler gıbı dusundum
    son olarak bir spor salonunda denemıstım yatak gibi yatıyorsunuz ayaklarınızı yanlara sokup sıkıstırdıkdan sonra bas asaya yatak donuyor yani ayaklarınızdan asılı asaya sallanıyorsunuz omurgam acılması ıcın cok faydalı adını bilen varsa lütfen
    skolyoz ise omurga kemiğin s bıcımınde yada yana dogru egılmesı bende var ama cok dil nitekim tam tersi tarafa surekli hareket yapsam bu duzelirmı yani kemikler surekli sporla deformasyondan kurtulurmu yasım 30

yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

Son düzenleme: 24 Şubat 2009
  2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Skolyozun tedavisi ftr(fizik tedavis rehabilitasyon) dir.Ama siz zaten bunu biliyorsunuzdur.

Ve üzgünüm 30 yaşından sonra sporla düzelmez skolyoz.Çünkü kemikler oturmuştur.Bi nebze duruşunuz düzelebilr.Ama bir tedavi şekli olmaz bu hastalıkta.

Geçmiş olsun

3. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mckenzie egzersizlerini öneririm. Bir araştırın...

Tabi başlamadan önce doktorunuza danışmakta fayda var.

Sayfayı Paylaş