terleyemiyorum ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ferhat_V tarafından 23 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar 30-50 arası mekik çekip sonrasında yaklaşık 45 50 dk koşu bandında yürüyüş - ara arada 2 3 dk lık koşular yapıyorum..yürürken hiç terlemiyorum anca koşu yapar kasarsam terleme başlıyor eskidende aynı şekilde yürür ter içinde kalırdım atlet sırılsıklam olurdu ama artık atleti bırak kol altlarım zor terliyor..bunun nedeni nedir vücut kendini korumayamı aldı hergün yaptığım için ? çok kafama takıldı terledikçe yağ yaktığımı kilo verdiğimi hissedip motive oluyordum ertesi günki sporum için ama böyle artık yorulmuyorum bile ve canımı sıkıyor..

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenman Yaparken Yanında Bi Şişe Su Bulunsun Sık Sık İç Gör Terlemeyi :D

Ferhat_V bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Zaten antreman içerisinde en az yarım litre su içmelisin dostum.Koşu yap terlersin tempoyu artır terlersin...

Ferhat_V bunu beğendi.
  4. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul

iyide eskiden su içmedende ter içinde kalıyordum şimdi o yok işte 45 50 dk da bir insan terlemezmi :) spora başlamadan önce 1 büyük bardakla su içiyorum ortalama 400 mg civarı o bardak pet şişe boyunda.

5. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    antremandan yarım saat önce 1 elma ve 1 fincan yeşil çay içmeyi dene . koşu esnasında her 2 dakıkada bir dolu bir yudum su iç bakalım değişiklik olucak mı :)

Ferhat_V bunu beğendi.
  6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Yorulmama kısmı hakkında birşey söyleyemem. Terlemek konusunda şunu söyleyebilirim: mesela ben normal bir insandan 10 kat daha çok terliyorum. Çok su içiyorum idmanı yapıyorum soyunma odasına bi gidiyorum donum,çoraplarım,atletim sırılsıklam. O kadar terliyorum ki ter eşofmana kadar bulaşıyo yani gelişimi görüyosan bence terlemeye filan takılma keşke senin yerinde olsaydım ben ne güzel hiç terlemiyosun :)

Ferhat_V bunu beğendi.
  7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Benden buhar çıkıyor arkadaş çok enteresandır yanı , aynı durumda olan varmıdır acaba çok komik bi görüntü resmen buhar çıkıyor tşhrtten

bravehearts bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kan testi yaptır
    troid vs baksınlar

Ferhat_V bunu beğendi.
  9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Böyle açılmış bir konu bulmuşken bende yazayım bari :) Yaklaşık 4Litre su tüketimim var 2.5lt gün içinde 1.5litre antreman sırasında ama salonda gördüğüm kadarıyla milletin üstü başı sırılsıklam oluyor terden benim nedense olmuyor :) set aralarında makara yapıyorlar 3-5dk dinleniyorlar ben ise 30-50sn arasında tekrar giriyorum kimseyle muhabbet etmememe rağmen öyle bir terleme yaşamıyorum sorun bende mi onlarda mı yağmurda ıslanmışcasına tenlerine yapışıyor giydikleri.

10. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Aynı sorun bendede var:D

Arkadaş dumbbell'i alır almaz terlemeye başlar,ben günde 3-4 litre su içerim.Ama bir türlü terlemem ben:D

11. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Terledikce yağ yakıcağını düşünme,eğer öyle motive oluyorsan bol bol su içerek naylon giysiler giymen olur.Ama sakın öyle düşünme Yağ yakımı kalp atım hızınla alakalı terleme ile değil nabzını yüksek tut yeter

12. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    :D buharı ilk kez duydum hyper_:D

terleme mevzusuna gelince, benim dikkat ettiğim kilolu insanlar çok terliyor, mesela bende boks antremanlarım sırasında vücudum az, kafam daha çok terler, tshirt'ü kafamı silmekte kullanırım tshirt anca o zaman ıslanır (kilo olarak zayıfım). ama kilolu bi arkadaş var bi bakıyorum tsihrt'ü felan geçtim oğlanın eşofmanın arka sırılsıklam duruyodu

Sayfayı Paylaş