tenisçi dirseği olmuşum !?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mayhem tarafından 25 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. mayhem

mayhem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,
    kendimi foruma tanıtma fırsatım olmadı ama en kısa zamanda fotoğraflarımla beraber açığımı kapatıcam. şimdilik acil olarak size müzdarip olduğum illetten bahsedeyim.
    yaklaşık 2 haftadır özellikle barbell curl ve scott curl yaparken sağ ön kolumun dış kısmında, yani dirsek ile bilek arasında kemik boyunca bir ağrı başladı. öyle ki normal kaldırdığım kilonun yarısını kaldıramaz hale geldim. müthiş bir sızlama oluyor (acı değil ama, sadece sızlıyor). özellikle de barı bırakırken canımdan beziyorum.
    sorduğum iki kişi bunun tenisçi dirseği hastalığı olabileceğini söyledi. tekrarlı zorlamalarda tendonların zarar görmesiymiş durum. bugünden itibaren voltaren hap alacağım, eğer düzelmezse tabii ki doktor yolu gözüküyor.

acaba buna benzer bir durum yaşamış olan var mı? varsa önerilerinizi bekliyorum..

2. jedidude

jedidude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada benzer bi durum oldu ancak benim sol elimdede uyuşma var, özellikle uyumadan önce ağrı ve uyuşma kol ve bilekte oluyor.

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Butur seyler hep olur, ozellıkle genel olarak formsuzken yada cok hızlı basılan kıloar arttırılmıssa. Bazende ters bır hareketın etkısı olur.

Agrı derecesınde degılde sadece rahatsızlık veren sızlama seklınde ıse yapman gereken sey o sızının olustugu kası faal olarak bır sure daha az zorlamaktır, faal derken sunu kastedıyorum:

Ornegın sızı barbell curl ve scott curlde olusuyor ve normalde bu hareketlerde 30-40 kg ıle calısıyorsun.
    Calısmaya ve normal programına devam edeceksın ancak bastıgın kılonun yaklasık 1/4 kılolarla.
    Yanı 10 kg ıle calısacaksın.Yavas kontrollu, bu aradada bu bolge ıcın kasgevsetıcı agrı kesıcı kremler kullanacaksın, baktın ıkı hafta sonra hala sızı var , o zaman mutlaka kası bır sure dınlendırmelısın, yanı o kasın calıstıgı hıc bır hareketı yapmamalısın.

Genelde belırlı hareketler ıcın agırlıgı esas yuklenen kaslar hızlı gelısme gosterır ve guclenırken yardımcı kas olarak agırlıgın sadece stabılızasyonunda etkılı olan kucuk kaslar yeterlı guclenmedıgı ıcın bu tur sorunlar olur

gecmıs olsun

Savaşcı bunu beğendi.
  4. jedidude

jedidude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun ama bu ağrıyla 10 kilo diil kitabı bile kaldıramıyorum, serçe parmağımın yarısını hissediyorum :badgrin:
    klimanın önünde çalışmıştım direkte sol koluma geliyordu, neyse en çok üzüldüğüm şey formumu kaybetmek. ne kadar zamanda form gider?

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yaklaşık 2 hafta sürer volteren merhem al tablet değil 2 hafta sonunda ağrı kaybolur ancak ısınmadan girince tekrarlaması büyük ihtimal bileklerini güçlendirmelisin ve bunun için özel dirseklik ve kol bantları var tavsiye ederim tenisçiler bu durumda eczanelerden veya ortapedik malzeme satan yerlerde mevcut bu bandajlar cırt bantlı yaklaşık 40 ytl civarı

6. jedidude

jedidude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah saol, o bileklikleri aliim olmassa
    bu arada yardımlarınız için saolun harika forummuş

7. mayhem

mayhem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. masteer dediğini aynen uyguladım, düşük kilolarda da sızı olunca 1 hafta ara verdim ve hergün 1 tane "voltaren sr 75" hap aldım.
    bugün tekrar çalışmaya başladığımda ağrıdan eser yoktu, gerçekten ne kadar sevindim anlatamam. uzun süreceğini düşünüp moralim bozulmuştu. gene de bir süre fazla yüklenmicem ki iyice toparlansın. yarın da hsd'nin dediği dirsekliklerden alıcam. tekrar teşekkürler..

8. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu bende de vardı son 3-4 gündür. dün çalisirkan artk ön kol kasamadım ağrı cok arttı. bende bugün krem tedavisi uygulamaya ba$ladım. pazartesiye kdrda dinlediricem vücudu. pazarteside dha hafif çali$maya ba$licam. umarm faydasi olur.

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet iyi olur olmadı süreyi uzat biraz daha veya mide bel ve bacak çalış 2 hafta

10. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eed abi saol. voltaren içmeyede ba$ladım ayrıca.

11. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eed abi dün doktora giderek o ağrıların sebebini öğrendim. kolda lif kopmu$ sanırım. 6 hafta dinlencekmi$im. sargılı $u an kolum. "advil" ve "rheumon(sprey)" verdi doktor. baya bi ağrı saplanıyordu dmk sebebi buymush. Fazla yükenmeden olmush. dikkat etmek lazım arkada$lar. 6 hafta antreman yapmadan nası geçecek bakalım. form dü$ecek fln. neyse sağlık olsun iyile$inde gene çalı$ır kapatırız açığımızı.

12. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    aaaah aaaaaaah bende bu sızlama yaklaşık 10 aydır devam ediyor 3 doktor çare bulamadı hatta baya bir süre önce burda konu açmıştım ve hsd abimiz cevap vermişti ne yazık ki benimki hala geçmedi benim olay daha az oluyor salonda çalışırken ve torba falan taşıdığımda sızlatıyor
    ama daha az şiddette oluyor eylül de hacettepe hastanesindeki spor hekimliği bölümüne gideceğim inşallah ramazan sonuna kadar iyileşirim

13. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aman diiim abi kontrole gidin. $akaya gelmez sağlık. Umarım bi$ey çıkmaz.

14. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    3 defa doktora gittim değişen birşey olmadı

Sayfayı Paylaş