Tekrar Hızı Ne Olmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve erolneo01 tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar aylardır takıldığım bir konu var oda tekrar hızının kaslara nasıl etki ettiğidir.
    youtube de bütün sporcuları izliyorum ve hepside çok hızlı ağırlık kaldırıyor, bende deniyim dedim ama çok hızlı olduğundan kaslarım zedelendi, bu tekrar hızı nasıl olmalı hocalarımdan yardım istiyorum,

2. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    yavaş tekrar ile kaslar daha iyi parçalanır...Ilk başladığım zamanlarda hocam pazu çalışırken 5'lik ağırlıkları taktırıp 10 tekrarı çok yavaş yavaş yaptırırdı, sonlara doğru kaslarım hayvan gibi şişerdi :)

3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Çok ta yavaş yapılmamalı . Fazla Laktik asit birikmesi Sonucu Kasın yorulması söz konusu .

Kendin belirleyebilirsin bunu . Ne çok hızlı ne çok yavaş .

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yedirerek yapmalısın ve kası boş bırakmamalısın ne cok hızlı neden cok yavas

örnegın mekık cekerken tam kalkanlar var hata yapıyorlar tam kalkarken kas boşalıyor ama yarım kalkarsa kas bosalmıyor yanı calısıyor

5. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    s.a şimdiben 8-12 arası yapıyorum bu hacim kazandırıyor dimi,cardio diyet ve az tekrar çok fazla sette bu 3 lü definasyon oluyor dimi

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben oldukça yavas yapıyorum. momentumu sıfırlamaya calısıyorum. aslında cok hızlı tekrarlar tamamıyle momentumla iç içedir. sallaya sallaya devasa dumbellerla hummer yapmaktansa yavas yavas yedire yedire 15 lik dumbellarla calısmanın daha doğru olduğunu dusunuyorum. ne zamanki yavas yavas calısıpta 30 luk dumbell kaldırıyorsan bilki olmuşsundur :d iyi çalışmalar.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    pik sporcular , üst sınır kilolarla çalıştıklarından dolayı, harekete hızları yüksek olmak zorundaddır...ağır kilolar ile hareketlerin yapılması zordur...muhtemelen seyredilen videolar onlardır....

**konsantre, izole denilen haraketelri yedirerek yapılması ,ölçüden daha ziyade "şekil alam" yönünde fayda sağlayacaktır...

8. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    çok ağır kaldırmak çok riskli hem kaslarınız zedelenir hemde kemik eğriliğine sebep olur, orta ağırlıklar en iyi hemde güvenilir, çok ağır kaldırmak niyeki yarışmaya hazırlanmıyorum değilmi,
    tekrar hızına da gelirsek kaç saniye yukarı kaç saniye aşağı hem fikir olamadık arkadaşlar,

Sayfayı Paylaş