Tekrar Başlayalım! Jah0el denemeleri.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Jah0el tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jah0el

Jah0el Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese öncelikle merhabalar, yapım yağ tutmaya müsait çabuk kilo alan ve hızlı verebilen bir yapım var.

Öncelikle tanita cihazından çıkan ölçümlere birlikte bakalım:

* Boy : 1.85
    * Kilo : 82,4
    * BMI : 24,1
    * Yağ : %17.0

Gelelim günlük yemek listelerimize,

Kalkar Kalkmaz ( 7.30 ) :

1 Su bardağına 1 tatlı kaşığı elma sirkesi :)

Sabah (10.00) :

4 yumurta ( 3 beyaz 1 sarılı ) omlet , yanına 1 adet sade neskafe , yağsız peynir , biraz zeytin ve cherry domates.

Bazı sabahlar, 1 su bardağı yulaf, bir muz, bir ölçek protein tozu, süt hepsini miksere atıp bir bardak sıvıyı kahvaltı olarak tüketiyorum.

Ara öğün (11.30) :

1 adet yeşil elma

Öğlen (2.30) :

250 gr ızgara tavuk, yanına bazen ızgara avakado dilimleri, bazen haşlama sebzeler, light yoğurt

Ara öğün (5.00) :

Muz, çilek, kivi, badem, fındık, fıstık, ananas hepsini miksere koyup buz gibi bir smoothie yapıp içiyorum.

Spor (18.30)

Akşam (21.00) :

250 gr yağsız kıymadan köfte, bazen yağsız ton balığı, bazen ızgara tavuk, yanına salata, yanına yoğurt.

Spora gelicek olursak:

20 dakika hızlı tempolu koşu
    15 dakika bisiklet
    15 dakika eliptik
    10 dakika kürek çekme
    Knee UP 3x20
    Abdominal crunch 3x20
    Yanlara eğilme 3x80

Önümüzdeki hafta direnç programına geçeceğim.

Kullandığım suppelementler :

Hardline CLA ONE ( HER YEMEKLERDEN YARIM SAAT ÖNCE 1 KAPSÜL )
    Hardline L-KARNİTİN ( SPORDAN 20 DAKİKA ÖNCE )

Günde 2 kere sade neskafe
    Günde 1 kere yeşilçay

2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Hayırlı olsun kardeşim, başarılar.Öncelikle harcadığın kaloriyi bul, ve -400-500 altında beslen..mesela 2500 calori yakıyorsan, 2000 calori alıp, antrenman günü 2100 - 2200 caloriye çıkarmanı öneririm. Ve ara öğün elma nedir ya? ve hemde 1.30 saat sonra. :) ara ogun hıc ac olmasan hafıf aclıkta belkı olur ama bence elmanın yaında proteın shake koy. :) birazda yağ at ki proteın sentezi artsın, hazmını kolaylaştırsın.Ve afedersin ama en çok ne zaman idrara çıkıyorsan ozaman sık sık (3 saatte bir, en az 2.5-2 saatte bir) beslen.Ve 4 saatte bir yemeni öneririm, unutmaki hormonlar çalışmasa yol uuzun surer.Dediğime uyarsan 10 haftalık bi işin var six pack için. :D Ve mutfak tartısı al, gram gram beslen. :) yoksa mıktarları doğru ayarla hata yapma.Ve kas kaybetmeden ver ant sonrası basıt seker al 1-2 jelobon, bitter, vs. Sen karbonhitrat yediğinde İnsülin(kan şekeri) yükselir ve vucut yağ depolar (ant sonrası yukseltebılırsın hızlıca), o yüzden yemek yedikten 2 saat sonra tam 3 saat sonra insülin direnci üşer, ve yerine gligehon hormonumu ne ismini unuttum bak şimdi, kafa durdu iyi mi. :) O hormon devreye gier ve görevi yağ yakmaktır.Ve unutmaki biri yükseldiğinde, diğeri aşağıda kalır.O yüzden komplex karbonhitrat tüketmelisinki dengede durabilsinler. :)

3. Jah0el

Jah0el Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah ile öğlen arasındaki ara öğünü değiştirmem mi gerekiyor ? Ben 7.30 da uyanıp 10.00 dan önce kahvaltıya oturamıyorum ( yol, işe gidiş ) o yüzden kahvaltıdan sonra bir yeşil elma atıyordum mideye. Dİğer öğünlerimde bir sıkıntı varmıdır. Sanırım o hatalı olan birtek ara öğünlerim? Ayrıca bu bütün meyveleri miksere atıp smoothie yapıp içme olayına yorumun nedir :) tadı güzel ama zararlıysa içmeyim yağ yakımı için.

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    antrenman oncesıne denk geliyor gibi, bence antrenmandan hemen sonra iç. :) oncede olabilir, vıtamın alamıyor vucut şeker falza olduğundan.. ama gerçekten iyi bi öğün sıkıntı yok, proteınde içinde bol olursa muthis.. dikkatimi çekti pek lif göremedim. :) bol bol sebze ye, brokoli, soğan, ıspanak, roka vs..

Sayfayı Paylaş