teknik yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aycan1903 tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle herkese merhabalar,
    Vg. de 4. aya girmek üzereyim... üniversitedeyken 3 aylık bir süre profesyonel bir salonda çalışmıştım tabi aradan uzun zaman geçti. Bu sene ramazan ayından sonra tekrar başladım, ancak yaşadığım yerde Vg. salonu yok, ben de kendi imkanlarım çerçevesinde evde çalışma yapıyorum ve çok ta zevk duyuyorum bu sporu yapmaktan. Önceki öğrendiklerim ve bu forumdan edindiğim bilgilerle elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ayrıca da bilgilerini bizden esirgemeyen hocalarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. lafı çok uzatmaya gerek yok... evdeki çalışmalarımdaehpalar, sandalyeler, yastıklar, yorganlar vb. komik eşyaları kullanarak kendime ortam hazırlayarak yapmıştım. başlangıçta herşey iyi gidiyordu ama artık yetersiz gelmeye başladı. bugün bi sehpa satın aldım fotosunu da ekledim ayrıca "OPTİMUM WHEY NUTRİTİON 2352 Gr." satın aldım. lütfen resimleri inceleyip iyi mi yaptım kötü mü yaptım fikir belirtirseniz sevinirim... özellikle de tecrübeli hocalarımdan yorum bekliyorum... şimdiden teşekkürler... saygılar sunuyorum...

Ekli Dosyalar:

• 3_508.jpg
      3_508.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,8 KB
      Görüntüleme:
      307
  2. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    çok ta zevk duyuyorum bu sporu yapmaktan demişsin ;
    kafanda bitirmişsin bu sporu zevk almadan yapılan hersey kotudur

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    evet gerçekten çok memnunum... mesela bugün antrenman yapmam gerekiyordu bir türlü fırsatım olmadı, biraz yoğun bir gün... çok rahatsız hissediyorum kendimi sanki bi parçam eksikmiş gibi... zaten hevesle başlanan çalışmalar hevesi yitirince genellikle bırakılıyor, sabırlı olmak lazım, herhalde en çok ilk 3 ayda vazgeçenler oluyordur. Bu sadece kendi tahminim...

4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Sehpa alarak iyi yaptığınız kesin. Sehpada halter koyma aparatı göremedim ben, sanırım bench press istasyonu değil. Ama preacher curl yapabileceğiniz bir scout sehpası mevcut. Scout sehpasının pazuları sivriltttiği kesin.

Suplement almışsınız, suplement ek besin demektir. Yani beslenme programınızda size yetecek olan protein miktarı çıkmıyorsa ek besine yönelip protein açığınızı kapatırsınız. Suplement konusunun iyi olup olmadğını, bana beslenmenizi söylerseniz yorumlayabilirim.

Hevesli olmanız çok iyi, dilerim bu sabrınızdan da hiçbirşey kaybetmezsiniz. Vücut geliştirme uzun vade sporudur.

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    evet sehpada bench press istasyonu yok ancak ben kendi imkanlarımla küçük değişiklikler yaparak onu geliştirebileceğimi düşünüyorum.
    benim asıl problemim beslenme konusunda zaten, elimden geldiğince gayret ediyorum ancak çok çok düzenli beslendiğim söylenemez. her gün 2 yumurta, yoğurt, bir bardak süt, pilav, lor peyniri ( anrenmandan hemen sonra) bol bol meyve, diğer çeşitli yemekler, kuruyemiş (fındık fıstık, ceviz, nohut bv.) her gün olmasa da et... yemeye çalışıyorum. kilo alımım gayet iyi 3 ay sonrası 6 kg. dan fazla aldım diyebilirim... ancak suplament alma vaktinin geldiğini düşünüyorum... ( nacizhane kendi fikrim )
    ayrıca ek olarak da bu sporu uzun vadede yapmayı düşünüyorum...
    teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş