tek tip beslenmekten sıkıldım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yıldız tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mert_yıldız

mert_yıldız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 50 kilo biriyim. kilo alamıyorum iştahım yok. bir ara sadece öğlenle akşam arasında bir tabak dolusu bisküviye süt bal katarak 60 kilo olmuştum. bisküvinin kalorisi çok yüksek. yaklaşık 6 ay falan sürdü. ama artık bisküvi görmeye dayanamıyordum. göbekte yaptı tabi. sonra bırakınca tekrar 50 kg oldum. daha yeni spor salonuna yazıldım. merak ettiğim bişey var mesela bir tabak yediğimiz herhangi birşey diyelimki 500 kalori. aynı kaloriye sahip bir karışım içecek bu tabağın yerini tutarmı. yani katı sıvı olması kilo almak açısından farkedermi. ben mesela artık günde 2 defa 250-300 ml bir bardak süte biraz bisküvi, bal, pekmez karıştırıp içmek istiyorum. bunun kalorisi gayet iyi olur heralde hemde karbonhidrat değeride iyi olur. eski yediğim bisküvi yerinede bir y.tabağı mısır gevreği yemeyi düşünüyorum. sabahları 2 yumurta 2 dilim beyaz peynir. öğlenle akşam yemek arasınıda meyve veya kuru kayısı kuru üzüm gibi meyvelerle geçiştirmek. birde şu balık yağı haplarından kullanmak istiyorum. sizce doğru yoldamıyım bu beslenme şekli bana nasıl döner olumlumu olumsuzmu. tabi ana öğünlerde de evde ne piştiyse yazma gereği duymadım. maksadım günlük aldığım kalori miktarını artırıp tabi karbonhidrat ve proteinleride gözardı etmemek.

2. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar...

arkdaşım bende yeniyim ama fikrim şu yöndE:
    bisküvi pekmez süt ve baldan yapıp içeceğin karışım oldukça zengin gözüküyor özellikle seninde dediğin gibi karbonhidrat miktarı çok fazla...bende yeniyim bu arada 1 hafta oldu..

bisküvi ile yaptığın karışımı banada tarif eder misin şu 60 kiloya ulaşmana yardımcı olanı?bende 1.75 boy 55 kg ım:S:S

3. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    bisküvi bal pekmez gibi besinler karbonhidrat kaynaklıdır. Sizin protein almaya da
    ihtiyacınız var. peynir, et, sebze yemekleri de takviye yapmalısınız.

4. mert_yıldız

mert_yıldız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir yemek tabağına bildiğimiz ülker veya eti petibör bisküvi kırıyorum süt konunca taşmayacak şekilde sonra üzerine bir yemek kaşığı bal. (bal çok daha fazla konabilir ama çok şekerli oluyor yenmiyor) onun üzerinede ılık süt. tabak doluyor. karışım bu ama sütü koyar koymaz yemeye başla fazla bekledimi lapa oluyor hoş olmuyor. birde bisküvinin kalorisi ve karbonhidratı çok yüksek ama yağda göz ardı edilmeyecek kadar yüksek. ben bunu antremansız yaptığımda göbek çıkmıştı.

5. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar aman kilo almak için bisküviye filan medet ummayın. Sonuçta şu da var ki bisküvi ile alınan kilo, sağlıksız alınan kilodur bence. Çünkü bisküvi de abur-cubur sayılır. Katılaşması için doymuş yağ kullanılır. Yiyin ama bence sık tekrarlamayın...

6. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kiloyu şirin mi şirin bir ayva göbeği şeklinde almak istiyorsan bisküviyle beslenmeye devam et. Yok eğer kontrollü olarak kilo alıp kalıbını genişletmekse amacın Beslenme bölümünün sticky topic'lerine bir göz atmanı tavsiye ederim.

7. mert_yıldız

mert_yıldız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bisküviyi çıkarıp yerine mısır gevreği yesek. karışımlarada yulaf ezmesi koysak. göbek durumu ne olur. tabi bunlar ana öğünler dışında takviye niteliğinde. o yüzden yağ almadan kalori ve kabonhidrat alımı önemli benim için bu takviyelerden.

8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    kilo almak istiyorsan hesabını yapmadan yiyebilirsin;
    protein - et, süt ve süt ürünleri, yumurta, balık
    karbonhidrat - pirinç, bulgur, makarna, patates, yulaf, meyvalar
    yağ - zeytin yağı, fındık yağı, balık yağı

NOT:abur cuburdan uzak dur bisküvi yemek sana arkadaşların dediği gibi göbek kazandırır şekerden uzak dur bu beslenmeyi bb'yle desteklersen sen bile değişime inanamazsın...

mert_yıldız bunu beğendi.
  9. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Kalıcı olarak kilo almak istiyorsan ve kiloyu bel bölgesinden değilde vücudun heryerinden eşit olarak almak istiyorsan bu tarz karışımları bırakarak temiz karbonhidrat,saf protein,iyi yağları alarak yola devam etmelisin.Spor salonunada başlamışsın zaten.

Günlük öğün sayıların 4-6 arası olsun.Karbonhidrat olarak(yulaf ezmesi,makarna,pirinç,haşlanmış patates) , protein olarak(yumurta,tavuk,balık,kırmızı et,beyaz peynir vs.) yağ olarak(omega 3 tablet, fındık ,fıstık,badem,ceviz,zeytin yağı) vitamin=sebzeler ve meyveler.

kendine o gün yiyeceklerini seçip hazırlayabilirsin. her öğünde karbonhidrat ve proteine yer vermelisin.Öğünleri kendine göre ayarlamalı 2,5-3 saatte yemeye çalışmalısın. Kolay gelsin.

mert_yıldız bunu beğendi.
  10. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ya arkadaşlar bende spor salonuna gidiyorum neyse ondan sıknıtı yok diyetime hepsine uyuyorum sabah 06:30 pro whey den alıyorum 07de 3 yumurta 30gr yarımyaglı peynir zeytin felan ekmek yemiyorum
    yulaf ezmesinin içine 2 tane betibör bisküvi kırıyorum hindistan cevizi ve tarcın döküyorum süt ile sizce bi sıkınnıtı yaratırma 2 taneden bazen akşamda canım aceyip şeker istiyo 4-5 tane yiyorum normalde yaglı şeyler yemem pilav tavuk göhüsü makarna ama bunuda sormak istedim konu acmakdansa şimdiden teşekkürler :D

Sayfayı Paylaş