tek elle şınav cekmek

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve zemo tarafından 28 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eskiden 65 kilo filandım . Bir seferde 100 kadar yapabilirdim çift elle . Artarda da 2 kere yapardım . Bu 3 sene önce filandı .

Şimdilerde 72 kilo filanım . Çift elle yapıyorum , 40 ı zarzor geçiyorum . Ama sinirlendim , kendimi çok zorluyorum . Her an çekiyorum . Kolarım yanıyor .

Bu el olayını anlatır mısınız ? Ben omuz hizasında yapıyorum .

Bir de yanması zararlı mı ? Nefesş ayarlayabiliryorum da , kollarım yanıyor , bırakıyorum , sonra yine devam . Göğsümde bir ağrı var hafif ama devam edeceğim yine . Yumruk da güzel oluyor ....

2. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de bir tarafın daha küçük olması filan nedir ? Ben baktım da , sağ taraf biraz daha büyük gibi . Öyle birşey olabilir mi ? Düzeltilir mi ?

3. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağ tarafını sıkınca da öbür tarafa göre ağrıyor fazla .

4. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    abim tek eliyle 25 şınav çekebiliyo. günde 40 tane efes bira kasası kaldırıp indirin sizde 25 şınav çekersiniz tek el rahatlıkla :D

5. _ds_forever

_ds_forever Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende tek el ıkı parmak uzerınde bes tane sınav cekıyorum 24 yasındayım dort sene boyunca ıkı senesı parmak uzerınde denge kurma cabasıyla dıger ıkı senede denge kurduktan sonra tum vucudunun yukunu parmaklarda degılde tum vucuda yaymakla gectı:)
    tabı hemen denemeye calısmayın bıyerınız ıncıne bılır cıdden zamanla oluyorr parmaklar uzerınde sınav cekmeyle baslayın benımkısı sadece bruce lee ye olan bır hayranlık sonucu oldu basardımda bana faydaları cok oldu
    ne yönde dersenız 65 kıloyum ıddaya gırdıklerım hep yapamaz dedıler
    fızıme bakıp:D sonunda kazanan ben oldum tabıkı azım ve calısma sonucu her sey cıdden her kezde yapabılır bence

6. TheArmy

TheArmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zat zot kardeşim kollarının yanması güzel bişi zira bu geliştiğinin bir göstergesidir.

7. DoomBell

DoomBell Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Vin Diesel in The Pacifier filminde tek elle şınav çektiği bir sahne vardı. Bacakları yerden biraz yüksekte bir sehpaya koyarak çekiyor.
    Aşağıdaki linkte 33. saniyede başlıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=eZdEP8T3Fyk&feature=related

Bir kere okulun halı sahasında gaza gelip 15 tane çekmiştim ama sanırım nizami değildi, ağırlığı sağ kol ve sağ bacağıma verdim, sol kolumu sol bacağımın üzerine koydum ve bu bacağı destek için kullandım. Yine de okulda kimsenin yapamadığı bişeydi :)
    Beni asıl üzen üzerime 40 kg arkadaşım otururken 8 tane şınav çekmem oldu. Son tekrarda doğrulurken zorlandım ve 2 ay her oturduğumda kaburga ağrısı çektim bir daha da gaza gelmedim :(

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende deniyim dedim geçen gün 3 tane çekebildim ancak

9. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Güzel de , yanınca bırakmak zorunda kalıyorum bazen . Devam ettirip , zroluyorum , pek birşey olmuyor ama nefes yetmiyor .

10. MrRecon

MrRecon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Klima
    Yer:
    Hell
    Arkadaslar saka maka cok zor bişe ama denemiştim 2 tane gerçekten cektim 3.süne giderken cok tehlikeye attım kendimi burnumu kanattım :D profesyonel olmadan asla denemeyin....

11. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Burnunu nasıl yaptın , anlamadım . Yere filan vurma herhalde . Yoksa çok kötü bir durum .

12. ceyo

ceyo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ilk vücüt calismama sinavla basladim ne pazum ne arka kolum vardi ilk 2 haftalik sürecte günde bir saat boyunca 100 120 arasi sinav cekiyordum sonra 5kg lik dumbellarla 1ay kendime program yapmistim iice kuvvet kazandim zamanla yarismaya basladim sinavda 6dk icinde 25 tekrarle 8 set yapabiliyorum vücüt maximum düzeyde sisiyo bence manken gibi vücüt istiyosaniz sinav mekik barfix üclüsü gerisi hikaye zaman aliyo yorucu oldugu icin bizde agirlik dünyasina girdik dünyalari kaldiriyoruz

13. bidu

bidu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Barfiks şınava göre çok daha zor bir hareket, sadece şınav mekik ve barfiks yapan bir kişi de kanatlar göğüslere göre daha fazla gelişip, orantısız bir görüntü oluşur diye düşünüyorum.

14. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şınav zor iş . Açıyı iyi ayarlamak lazım . Eskiden kollarımı yaklaştıramazdım , şimdi iyice dik yapabiliyorum . Bir de ben çekerken kollarımı yoruyorum , göğsümü filan kullanmıyorum kalkma eğilme için . Garip

15. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    2 tekrardan sonra finito.çok zor haraket

16. mjohn

mjohn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sürekli olarak her antrenman tek el,5parmak ve yumruk şınav çekiyorum ve gayet basit bir olay.boksta çalışma hareketleri barfiks şınav ve mekiğe dayalı çünkü.ben vücut çalışmadım yeni başlıycam merak ettiğim kas kütlesi büyüyünce bu hareketler zorlaşıyomu ki?

17. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    kas kütlesi büyünce daha kolaylaşır.
    dahada güçleniyorsun.tabi kilo'da oluyor fakat güçleniyorsun önemli olan o.

18. zatzot

zatzot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli olan kol gücü ve nefes kontrolü bana göre . Boy uzunsa daha iyi olur . Kilo pek önemli değil gibi .

Siz yere eğilirken (çift eli diyorum) göğsünüz yere sıfır oluyor mu ya da beliniz ? Benim paralel olamıyor pek .

19. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    2 parmakla şınav 'No Retreat No Surrender' adlı filmde de vardı.(Bruce Lee hayranı bir gencin karate okulundakiler tarafından aşağılandıktan sonra Bruce Lee'nin mezarına koşup yardım istediği film.Bruce Lee'nin hayaleti çocuğu kırmayıp ders vermeye geliyordu tabi.Çok güzel filmdi valla).Ancak İMDB'de bir yorumda çocuğun o şınavı beline bağlı bir ip yardımıyla yaptığı söyleniyordu.Herkes yapamaz tabi. :)

20. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hafif ağırlıklarla ısınma yaptıktan sonra insanın kolları tüy gibi oluyor. Kasın koluna verdiği ağırlığı da düşünürsek çok iyi..

Arkadaşlar şınav vücudun ağırlığının %60 ını
    Barfiks ise %100ünü kaldırıyormuş.
    Benim kilom 57 ama arka kolum iyi tek elle 12 13e kadar çıkmıştım 4-5gün denememle çift el çekmek çok zaman aldığı için üşeniyorum :)

Sayfayı Paylaş