Tek Bölge Çalışarak Daha Fazla Verim Alınabilir mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Önceden kol gücüne dayalı sporlar yaptığım için kol ve omuzlarım iyice gelişti.Kollarımın arasında özellikle göğüsüm ve diğer bölgeler küçük duruyor.Artık kol ya da omuz çalışmak istemiyorum.Peki örneğin göğüs-kol ya da göğüsle herhangi bir antremanı sadece göğüse düşürsem ve 4-5 göğüs hareketi, 2-3 diğer bölgenin hareketi yerine göğüsü 6-7 harekete çıkarsam daha çok verim alabilir miyim ? Eğer imkanı yok derseniz göğsümü en hızlı şekilde geliştirebileceğim bir program yazabilirseniz çok sevinirim.İnsanlar vücudu orantılı büyüsün diye tüm bölgelere önem vererek ilerliyor.Bende zaten orantısızlık var ve en çok ihtiyacım olan göğüs-kanat-sırt.Ben bir antreman göğüs diğer antreman sırt-kanat çalışıyorum ve sürekli böyle devam ediyor sizce yanlış mı ? Yanlışsada doğrusunu sizlerden bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Göğüste yaptıklarım :
    Bench 3x10
    İncline 3x10
    Decline 3x10
    Dumbell Pullover 3x10
    Cable Crossover 3x10
    Butterfly 3x10

2. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  3. solvitan

solvitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tek bölge çalışmanın belli bir yere kadar faydası olduğu söylenir hep kol çalışmasanda zaten göğüs çalıştığında çalışacaklar bacak kanat ve karında çalışmalısın bence

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç bu kadar ince hesaba girme bence. Gene her bölgeye çalışırsın, kollarının yeterince güçlü ve hacimli olduğunu düşünüyorsan (bu ikisi çoğu zaman paralel gider zaten) gene tüm vücudu çalış ama kol antrenmanı yapma. Göğüs ve omuz çalışrken triceps, sırt çalışırken biceps de çalışır zaten. Ne zaman ki göğüs, omuz ve sırtta ağırlık arttıramamaya başlarsın kolların artık ileride değil demektir, o zaman yüklenirsin. Direkt program yazmaya gerek yok, biceps ve triceps çıkartılmış halde normal bir haftada 3 gün tüm vücut antrenmanı veya alt vücut/üst vücut veya itme/çekme antrenmanı iş görecektir. Çok ilerlemiş de kaslara her açıdan vurarak ayrıntıları ortaya çıkartmaya çalışan sporcular dışında 6-7 göğüs hareketi yapmanın anlamlı olduğunu zannetmiyorum.

wrestler bunu beğendi.
  5. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap için teşekkürler.Göğüs gününden sonra kanat, sırt ve karında çalışıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Nisan 2014 ---
    Teşekkürler cevap için.Peki sizce yazdığım hareketlerden hangisini çıkartmalıyım ? Birde göğüsten sonra hangi bölgeyi çalışmalıyım ?

Sayfayı Paylaş