Tefal actifry ile kizartma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve demir00 tarafından 7 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Selam forum ahalisi,

Bu sporu yaparken yediklerine dikkat eden arkadaslar bilir ki, kizartmalar bizler icin buyuk dusman. Bu nedenle ben de uzun zamandir bunlari yiyemiyorum.

Bugun eve girerken burnuma alt komsudan gelen enfes kizartma kokulari geldi, patates, patlican, biber kizartmis, ustune de sarmisakli domates sosu gezdirmis.

Gel de yeme simdi. En son ne zaman kizartma yedim hatirlamiyorum ancak nefsime de ne kadar hakim olabilirim bilmiyorum. İnternette yaptigim arastirmalara gore, Tefal'in bir urunu varmis ve bir kasik yag ile 1 kilo patatesi kizarmis hale getirebiliyormus.

Aranizda bu Tefal'in actifry urunu hakkinda tecrube sahibi olan var mi?

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tereyaginda karbonhidrat icerigi yuksek olmayan sebzeler kizartilip yenilebilir diye dusunuyorum

demir00 bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende bu alet mevcut ben oldukca memnunum sole solım patates falan oldukca guzel oluyor tad olarak tabı yagda kızarıyor ama sole yag hıc yok patateslerde yanı tabag koyunca yag goremıyorsunuz :)

buda guzel bır durum tabı :)

sebzelerde de aynı durum mevcur ben vegan olsugum ıcın cok memnunum :)

ama su var o paraya deger mı o tartısmalı :)

kı su da var ne olursa olsun bence buharda pısırmek dah saglıklı bole aletlerde :)

demir00 bunu beğendi.
  4. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    bende de mevcut gayet hakkını veriyor ilk kullanımlarda tam çözemiyorsun ama sonrakilerde tam kıvamında kızartıyorsun :)) dediği gibi 0 yağ gözüküyor ara sıra kullanıyorum patates de kesinlikle çok başarılı :)

ayrıca: Tefal TV (Actifry) burda yapılan ürünleri gösteriyorlar bakabilirsin :))

ben alalı çok uzun zaman oldu fiyatı hakkını veriyor diye düşünüyorum

demir00 bunu beğendi.
  5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yag olarak illaha sivi yag sartmi

Hayvansal yaglar isiya en dayanikli yaglardir tereyagi yada kuyruk yagi ile yapabilirmiyiz bu alette

6. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili demir00 ve arkadaşlar,

Ürün hakkında söylenebilecek tek eksik, sürenin dolması hâlinde kendini otomatik kapamaması. Başka hiç bir eksik bulamadım üründe. Yanında verilen yemek tarifi kitabı ile, cihazda yapılabilmesi mümkün olan hemen hemen bir çok yemeği pişirdim. İçerikte bahsedilen şekilde yaparsanız her biri bir diğerinden daha güzel ve nefis oluyor. Parasını dert etmeye gerek yok. Sadece patates pişirecek olsanız bile. Neden mi?

Canınız patates istiyor ama; bu işin hazır yapıldığı noktalar olan MC ve Burger'da bunları yiyemiyorsunuz. Aynı yağda defalarca kızarıyor. Evde yapsanız, yağ israfı. Sürekli değiştirmek zor. Çok miktarda yağı kullanırken patates epey emiyor bu yağı. Vesaire...

Burada işiniz kolay. 1 LT Yağ ile, Tahmini kendi kaşığı 15 ml falan olsa, 70 kere 1 kg patates yapabilirsiniz. 70 kg patates 1kg yağ. Daha ne olsun.

Evde yapsanız kabaca bir hesapla 1 Litre Yağ ile 1 kg patates. Yağı dökseniz olmaz. Dökmezseniz de olmaz. Kısacası Tefal'ı tek geçerim.

D.N= Bu arada Philips'te böyle bir ürün çıkarmış bilginize...
    Saygılarımla,

kenan_23, demir00 ve lordmarvel bunu beğendi.
  7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    300den aşağısı yok. daha uygun fiyata nerden bulabiliriz. sinbo, king gibi 2. sınıf markanın da bu ürünü yok.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bende çok araştırdım..ürün yorumlarında birisi basit bir mantıktan bahsetmişti..
    bu ürünü almak yerine o bir kaşık yağı bir fırın poşetine doldurun ve patatesi de içine koyup iyice sallayın ve fırına atın..bakın aynı oluyor diyordu..
    denemedim ama sanırım çok benzeyecektir..

demir00 bunu beğendi.
  9. BEEFCAKE

BEEFCAKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  10. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    makinanın çalışma mantığı motorun sürekli sıcak hava üflemesi ve patatesleri sürekli döndürerek hem alt üst çeviriyor hemdesağa sola yer değiştiriyor olmasıdır evde kendi doğradığın patates 40 45 dk da pişiyor hazır aldıkların daha kısa maliyet olarak bir kilo patates 1tl bir kaşık yağ ki kendi kaşığı tam bir çorba kaşığına denk geliyor onuda hesaplamayın yani ama elektrik ne kadar yakar 40 dk da onu bilmiyorum sıvı yağ koyman şart değil istersen tereyağıda koyabilirsin sonuçta ölçüp koyarsın bir kaşık yağa ne kadar denk geldiğini ben sadece patates için kullanıyorum birde arada tavuk kızartıyorum bir kaç defa patlıcan kabak denedim kabak iyi oldu ama patlıcan çok kötü oldu veya ben becerememişimdir onu bilemem fiyat olarakta ben 280 tl ye almıştım baya bir kar ettiğimi düşünüyorum 1.5 senedir

11. goodsamet

goodsamet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 haftadır kullanıyorum gerçekten çok etkileyici bir ürün tefal actifry az yağ ile çok lezzetli yemekler yapabiliyoruz. tefal actifry

12. brhmcr

brhmcr Guest

Eger konu patates kizartmasi ise :) arada cekmiyor degil canim.
    http://www.aviko.pl/187_261.htm soyle bir urun var.Eminim Turkiye"de farkli markalarin vardir. Urune bir kasik yag eklenip firinlaniyor.Cok lezzetli bir patates kizartmasi cikiyor ortaya :)

Sayfayı Paylaş