Teddie 2011 Yaza Hazırlık / Definasyon / 49.Gün Bitmek üzere

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Teddie* tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

Sende benım dedıgımı demıssın zaten :) Dexter Jackson 107 kilo birisi. sozkonusu arkadasımız ise -90 kg'lerde.

2. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Allah aşkına senin yazdığın şeyde kiloyla ilgili bir şey nerde var? :) Sadece pro. demişsin.

130 kilo olup zayıflamaya çalışan birinde de yanlış olmayacaktı demeye çalıştım ben ;)

Ha sende pro.diyerek bunların hepsini ima ettiysen haklısın sorun yok :)

3. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

:)

evet pro. sporcu diyerekten belli bi kilonun üzerinde oldugunu belirtmeye calıstım.

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Death Note, Full metal alchemist, Full metal alchemist brotherhood, green green, claymore izlediklerim fazla kaliteli serii yok şu sıralar biliyosundur o yüzden Naruto tercih ettim :)

occaner peki şöyle bi durumda var konu üzerinden sorayım bari şimdi ben bulk dönemimde 86 kilograma kadar çıkmıştım yani kasları besleme amaçlı diyetteyken bile 80 kilonun alması gereken proteini alsam ne olur acaba? Çelişkili bir durum.:)

Bu arada 7'de uyandım kalkar kalkmaz markete gittim biraz 3-4 tane muz ve zeytinyağı aldım kendime. Bugünlük 8 yumurta beyazı kullandım aslında hergün böyle yapmayı düşünmüyo değilim çünkü yumurtalar Small etiketliymiş sonradan farkettim. Bugün göğüs ve biceps antrenmanım var şu sıralar favori antrenmanım. :)

5. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Teddie Yaza Hazırlık 80.Gün ve tamamlandı | 14% yağ oranı

Evet arkadaşlar hocamla birlikte konuştuk ve diyeti bitirme alışma süreci içinse 1 hafta daha yarı diyet yapmaya karar verdik. Cardio'ları antrenman programımda kaldırdım. En son halimin fotoğraflarını en geç 2-3 gün içersinde çekip buraya koymayı düşünüyorum. Benim için diyet bitti diyebilirim yağ oranım 14% olmuş bugün ölçtürdüm. 69 kilograma düşmüşüm. Yağların dağılımı 4 kilogram gövde, 900 gram kollarda, 5 kilo bacaklarda şeklinde. Yaklaşık 80 günde diyeti bitirdim ve amacıma ulaştım. Önümüzde ki sene daha düşük bir yağ oranıyla karşınızda olacağımı umut ediyorum, herkese teşekkür ederim. :)

7. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Neden bu kadar erken definasyondan vazgeçtin teddie ? Zira şu aylar define olmak için çok uygun.Tavsiyem ağustos sonuna kadar programına devam edip ,yağ oranını iyice azaltarak bazal metabolizmayı hızlandırman,sonrasında düzgün bir diyetle çok daha az yağlı, kas oranı yüksek bir bulk geçirmen.

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Sofa şöyle bir durum var Temmuz'un 20'sinde annemin yanına gitmem gerekicek şehir dışına orada spor salonu bulup bulamayacağım malum. Zaten 69 kilograma düşmüştüm ilk yaptığım diyet yüzünden 1 ay kaybım oldu toplamda 3 ay definasyon geçirdim. Şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum çünkü daha fazla devam edersem daha fazla kas kaybı yaşayacağım. Vücudumda 9.9 kilogram yağ kalmış eczacım bunu yakmanın çok zor olduğunu söyledi. Kısacası durum bu ve bu yüzden bitti.:)

9. uslanmaz

uslanmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya
    teddie hocam 4 saattir forumda dolanıyorum bilgilenmek için.kendime uygun diyet bulmak,gerekenler vs diye bir program hazırlamaya çalışıyorum ama çeşit o kadar çok ki adım bile atamadım.bu kadar gezinmenin üstüne seni görmek iyi oldu.tıpkı senin gibiyim-yani başlamadan önce-.boyum 173 kilo 85.senden tek farkım benim kilolarımın tamamen göbekte toplanması.öyle ki göbeğim var.ekim ayında polis okuluna başlayacağım.bu göbekle okula gitmekte olmaz hani.şimdi 2 aylıgına bir body salonuna gitmeyi oradan da okula gideceğim ki zaten okulda da body var böylelikle devam etmeyi düşünüyorum.bu 2 aylık dönemimde bu göbeği eritmeyi düşünüyorum.en etkili en hızlı cevabı almak(zayıflamak için) tek tercihim.bu 2 ay içinde kondisyon kazanmak ve zayıflamak istiyorum.kas kaybedilmesi falan umrumda değil bu 2 aylık süreç için.yaptıklarını gördüm okudum.yalnız bunun üstüne eklediklerin çıkardıkların olmuş.bana neler yaptığını tam olarak veya yanlış anlamadıysam kas kaybetmemek için kilo vermede daha az etkili yol seçmişsin veya bazı tavizler vermişsin)bunları vermeden zayıflamaya yönelik bir program yaparsan bana çok sevinirim.şu anda yağ oranımı ölçülerimi bilmediğim için yazamıyorum.bunları da en kısa zamanda yazacağım.yarın da evimin yakınında bulduğum body salonuna gidip bakacağım aletlere,hocalar vs.hocanın uyguladığı programıda yazarım sana.
    şimdiden teşekkür ederim.dediklerine göre de çarşamba günü tam anlamıyla başlayacağım.

edit:hocam senden isteğim mesela ilaç da kullanmışsın.bunları da dahil ederek bir şeyler çıkarman ortaya.

edit:body hakkında bilgim sıfır.yani hangi hareket ne kazandırır.hareketlerin yabancı terimleri vs bilmiyorum bile.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2011
  10. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    uslanmaz öncelikle hoca değilim ama bildiklerimi paylaşmaktan kaçınan birisi de değilim elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım ama sen başlarken yine de burda yazıcaklarımı salon antrenörüne sorarsın.:)
    Benim uyguladığım diyet bir çok kişinin uyguladığı diyetle hemen hemen aynı şöyle bi liste çıkartayım senin kilonu ve spora yeni başlayacağını düşünürsek;
    Kahvaltı
    4 yumurta beyazı
    1 bardak yulaf ezmesi
    1 kaşık fıstık ezmesi
    1 kaşık zeytinyağı(yulafın yapışmaması için)
    1 Fincan yeşil çay
    Yapılış videosu burada var.

Ara öğün
    1 Kase Az yağlı yoğurt veya 1 bardak yağsız süt
    yanında meyve mesela erikse yaklaşık 10 tane kadar

Öğlen
    Yarım bardağı kahverengi pirinç(migrostan bulabilirsin)(lapa şekilde)
    150-200g kadar tavuk göğüsü haşlanmış
    yanında sebzelerden oluşan söğüş veya göbek salata yiyebilirsin(bol limonlu)

Ara öğün
    Meyve

Akşam
    Salata üstte söylediğim gibi bol limonlu
    tavuk göğüsü 150-200g kadar haşlanmış
    yarım bardak kahverengi pirinç(lapa)

Son öğün olarak
    meyve yine aşırıya kaçmadan

Antrenman öncesi 1 çay kaşığı kadar kahve içebilirsin acı şekilde enerjini arttırır
    Hocana danışıp l-carnitin kullanmaya gerek varmı yok mu öğrenebilirsin o konu hakkında yorum yapamayacağım.thums:
    Antrenman programı içinse hocan daha rahat bir program oluşturucaktır ama 30 dakika cardio yeterli olur sanırım ipucu olsun senin için.

11. uslanmaz

uslanmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya
    karman çorman bilgiler arasında yine de senin vereceğin bilgiler benim için çok değerli.yulaflarda bol miktarda karbonhidrat var,kilo almak istemiyorsak neden bunu yiyoruz?proteinin diyetteki önemi nedir?bir de yazdıkların dışında bir şey yiyemezmiyiz? mesela salatalık domates gibi?
    ya da şöyle diyelim ben mi yanlış biliyorum aslında karbonhidrat çok mu önemli.bunları sormamdaki amaç mesela karbonhidrat önemliyse bulamadığım zamanlarda başka ürünlerle geçiştirmek tabi yine karbonhidrat oranı yüksek olma koşulu ile.

12. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Domates, salatalık vb. sebze meyve yiyebilirsin onlarda bir engel yok ancak yağ kullanırsan zeytinyağı az olmak şartıyla. Şeker hiç tuz ise çok canın isterse minimum şekilde olmalı.
    Protein kasları besleyeceğinden kas olarak kilo kaybını engeller. Karbonhidrat ise zaten günlük alınması gereken bir besin yani 30% 40% civarını kesmemiz yeterince kilo vermemize yardımcı oluyor ayrıca hiç karbonhidrat almamayı ne doktorlar önerir ne de başka birisi yoksa gücü nereden alacağız?:)

13. uslanmaz

uslanmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya
    hani benim için şu 2 aylık dönemde kas önemli olmadığı için bu yüzden söyledim :)dün gittim salona konuştum eğitmenle.programı sordum.haftanın 3 günü çalıştıracağını söyledi.ben de zayıflamak için geldiğimi haftanın 5 günü gelmek istediğimi söyledim.o zaman 1 gün kas+cardio 2.gün sadece cardio çalışırsın dedi.1 ay boyunca bütün aletlerden 2 set halinde çalıştıracağını söyledi.yalnız 2 ay gideceğim için bu süreyi 20 gün yaptı.yağ yakıcı ürünleri sorduğumda kullanmamın faydalı olacağını söyledi.umarım 2 aylık sürede 10 kilo verebilirim?
    ölçülerimi 1.antreman sonunda alacakmış.bunları senle paylaşacağım teddie :)

14. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    2 ay da düzenli 10 kilogram imkansız bir hedef değil herşey iradeyle alakalı, başarılar şimdiden.:)

15. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    gerçekten tebrikler dostum iyi iş

Teddie* bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş