Teddie 2011 Yaza Hazırlık / Definasyon / 49.Gün Bitmek üzere

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Teddie* tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. gokhan0322

gokhan0322 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    diyetin gayet güzel duruyor cardio yapıyornusun ?

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bugün 08:30 gibi uyandım ve kahvaltımı ettim, ara öğünde yediğim tavuğun yanına 1 bardak yağsız süt eklemeyi düşünüyorum. Bugün cardio yapmaya gidicem saat 1 gibi.

Evet Gökhan 1 gün ağırlık 1 gün cardio + mide şeklinde çalışıyorum toplamda 6 gün gidip sadece pazar günleri dinleniyorum.

3. gokhan0322

gokhan0322 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler teddie

birde beslenirken besin eksikliğinden kas kaybı aşamak istemem.

sence nasıl yapmalıyım öğün şeklini ?

sabah kahvaltısı: 3 yumurta beyazı, domates, yeşilçay

öğlen: haşlanmış tavuk patates haşlaması

akşam: yağsız peynir, light sütlü yulaf ezmesi.

besin aralarına neleri sıkıştırırsam halsiz kalmam kilo aldırmayan tavsiyelerin varmı l-cartine ve protein tozum yok bu yüzden soruyorum alanakadar bir müddet onun yerine yerine ne geçebilir . teşekkürler

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Günlük 6 öğün yemen gerekir tavsiyem sabahları yulaf, 5 yumurta beyazı, fıstık ezmesi(1 kaşık), yeşil çay veya yağsız süt.
    Sonrasında elma veya 1 kase bezelye olabilir veya 1 kase lor peyniri ve domates.
    Öğlen tavuk göğüsü ve söğüş salata.
    Öğün arası herhangibir meyve eğer etli meyve ise fazla olmadan en fazla 10 adet.
    Akşam üstü yine bir miktar tavuk göğüsü ve sebze.(brokoli, ıspanak, domates, salatalık vb.)
    Son öğün olarak hafif bir meyve.
    Diyet süresince multivitamin ve mineral desteği kesinlikle öneriyorum çünkü unutkanlık yapıyor. Günlük 3-4 litre su, su kaybını engellemek amaçlı. Protein tozunu aldığınız zaman antrenman günleri öncesi ve sonrası whey protein, olmayan günlerde de 1 ölçek, l-carnitine weider nosx-10 öneriyorum biraz pahalı ama çok işe yarıyor.

5. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Akşam yemeğim için bugün biraz erken davrandım şuan yiyorum. Şu şekilde bi tarif denedim yarım çorba kaşığı sıvı yağ, tavaya döktüm ardından 1 domates ve yarım soğanı içine doğradım ve pişirdim. Ardından 100-150g kadar mısırı haşlayıp tavadakilerle birlikte bir kapta birleştirdim. Doğradığım tavuk göğüsünü haşlayıp birbiriyle karıştırdım şuan yiyorum çok güzel oldu. Zararının dokunacağını da düşünmüyorum açıkçası ama biraz ayçiçek yağı hakkında şüpheliyim ama o da yarım kaşık olduğundan pek problem çıkartmaz heralde. :)

6. gokhan0322

gokhan0322 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkürler önerilerini uygulayacam.

vitamin olarak hangi viteminleri önerirsin kullandığın bir vitamin varmı ?

7. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ederim dostum :), kılları jiletlemi temizliyorsun? bide uğraştırıyormu? ^_^, sanırım programın bir gün ağırlık bir gün kardio şeklinde?

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Saat 21 gibi burnumda biraz kanama oldu bitmesinin ardından 10 dakika kadar sonra tekrar kanama oldu şuan biraz başım dönüyo bugün erken uyuyacağım sanırsam halsiz hissediyorum kendimi biraz da moralimi bozdu bu olay.

Supradyn Energy çok iyi hem şeker ihtiyacını da karşılar bi nevi. :)

Hayır Cyrax ben traş makinelerinden kullanıyorum bazen bazense ağda ile temizliyorum yani üşenmezsem ağda yapıyorum.:)

9. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Saat 8'de yine uyandım her zaman olduğu gibi, kahvaltımı ettikten sonra saat 10 gibi 200g tavuk göğüsü ve 100g kadar mısır yemeyi düşünüyorum. Saat 1 veya 2 gibi antrenman yapmaya gideceğim, göğüs ve biceps günüm.

10. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Antrenmanı saat 3e adım, öğle öğünümü 1 saat kadar önce yedim yeni bi tat denedim bugünlük.
    1 bardak kadar yağsız sütü tavaya döktüm üzerine 100-150g kadar mısır, yarım soğan ve 1 domates ekleyip pişirdim. Piştikten sonra küçük bi tencereye alıp biraz beklettim ardından haşladığım tavuğu parça parça yapıp birbiriyle karıştırdım. Sonra yarım bardak kadar kahverengi pirinci haşlayıp küçük tenceremin içine koydum. Ardından 5 dakika kadar kısık ateşte karıştırarak pişirdim ve yedim. Tadı da güzel oldu :)
    100g mısır da 3.1g protein, 1g yağ, 21g karbonhidrat.
    Soğanı da 100g kullandığımı varsayarsak 1.5g protein, 0.1g yağ, 8.7g karbonhidrat.
    200g tavuk göğüsünde 55g protein, 20g yağ, 40g karbonhidrat(ortalama olarak)
    50g kadar kahverengi pirinç 4g protein, 40g karbonhidrat ve 1.5g yağ.
    Edit: domatesi eklemedim fazla etki etmeyeceğini düşündüğüm için

63.6g protein
    Yağ 22.51g
    109.7g karbonhidrat.
    İçeriyor antrenman öncesi olmasından dolayı da pek problem çıkartacağını düşünmüyorum. :)

11. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi

Neden kanıyor @Teddie, önce sağlık unutma! Bir Hekim'e görün, en fazla 1 saatini alır, lütfen ihmal etme. Geçmiş olsun :(

12. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Teşekkür ederim abi, 2 sene önceden kalan bir burun kanama hikayem var aslında doktora gittiğimde damar çatlamış burnunda demişti(sol taraftakin de). Tedavisini sorduğum da ise şimdilik gerek yok o kendi kendini yeniler, sıcaklarda kanama olabilir demişti. Ama pazartesi tekrar görünmeyi düşünüyorum.:)

13. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Selamlar arkadaşlar, bugün kü cardio antrenmanıma saat 13:30 gibi başlayıp 14:40 gibi noktaladım. Eve gelip biraz soğan, tavuk göğüsü yedim. Ara öğün meyve olarak 10-12 tane kiraz yedim tahminen. Şimdi akşam yemeğimi yiyorum. Söylemem gereken birşey daha var diyetim de ki karbonhidratı biraz arttırmaya başladım yavaş yavaş hacim alabilmek için, akşam yemeğimde yağ ve tuz kullanmadım her zaman olduğu gibi. İlk önce sebzeleri tavada pişirdim, ardından tencerede tavuğumu haşladım ve birbiriyle karıştırıp 2-3 dakika kadar daha pişirdim. Görüntüsü aşağıda ki gibi miktarlar olaraksa 200g tavuk göğüsü, 100-150g kadar mısır, 1 salatalık, 1 domates ve 100g kadar soğan. Tadı ve kokusu benim için enfes oldu diyebilirim.:)

Ekli Dosyalar:

14. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    güzel görünüyor. afiyet olsun.

15. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Son öğünüm olarak 9-10 tane kiraz ve 1 dilim karpuz yedim saat 11-12 gibi uyumayı düşünüyorum, yarın off günüm ancak havuza gidebiliriz arkadaşlarımla eğer gidersek diyet listemi de yanıma almayı düşünüyorum, gerçi o haşlanmış tavuklar o sıcakta ne de güzel yenir ya neyse.:)

Teşekkür ederim.

16. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bugün dinlenme günüm olduğu için uyku süremi biraz yükselttim saat 10:30'da uyandım. Cidden yorulmuşum bunu farkettim, bugün dinlemeyi düşünüyorum bol bol.:)

17. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Diyeti Temmuz'un 7-8'i gibi bitirmeyi düşünüyorum yağsız kas kütlesi kazanma amaçlı olarak beslenme programımda ufak değişiklikler yapıyorum, aşağıda ki şekilde olacak;
    Kahvaltı
    6 Yumurta Beyazı
    2 Bardak Yulaf Ezmesi
    1 Çorba Kaşığı Fıstık Ezmesi
    Yeşil çay veya kahve veya 1 bardak yağsız süt

Ara öğün
    300g tavuk göğüsü
    100g mısır(bezelye)
    100g soğan
    1 domates

Antrenman öncesi
    1 fincan kahve
    1 porsiyon weider nos-x10

Öğlen(Antrenman sonrası)
    400g tavuk göğüsü
    100g soğan
    1 domates

ara öğün
    mevsim meyvesi örnek olarak eğer kirazsa 10-12 tane, erikse 10-12 tane, karpuzsa 1 dilim gibi

akşam yemeği
    300g tavuk göğüsü
    1 domates
    100g soğan

ara öğün
    mevsim meyvesi üstte olduğu gibi

Yağ, tuz ve şeker yok günde 4-5 litre kadar su.

Yorumlarınıza göre antrenman sonuna glutamine eklemeyi düşünüyorum, protein tozunu almamamın sebebi ise diyetin sonlarına gelmiş olmam elimde kalmasını istemiyorum.

Son düzenleme: 26 Haziran 2011
    gokhan0322 bunu beğendi.
  18. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Akşam yemeğimi hazırlarken kaza oldu serçe ve yüzük parmağımın iç tarafını kestim bıçakla serçe parmağımda ki kesik biraz derin gibi görünüyor ama eldivenle antrenman yapmayı düşünüyorum eğer sorun çıkartırsa geçene kadar sadece hafif kilolarla çalışmayı ve cardio yapmayı düşünüyorum.
    Resmini de göstereyim :eek:

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Haziran 2011
  19. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Yarın doktora gitmem şart oldu sanırım burnumda kısa süreli bir kanama daha oldu. Yarın antrenmana gitmeden önce bir doktora görünsem iyi olacak.

20. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Hastaneye yarın gidicem bugün omuz ve bacak antrenmanım var. Bu arada sabah ki tavuktan sonra olan protein tozu yerine 1 adet muz ekledim.

Sayfayı Paylaş