Tecrübeli forumdaşlarımdan sorularıma cevap arıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 4BringMeT0LiFe tarafından 24 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 4BringMeT0LiFe

4BringMeT0LiFe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle iyi günler.
    Öğrenci oldugumdan dolayı bu spora düzenli bir şekilde başlamam uzun zaman aldı.2 ay çalışıp bıraktım.3 ay çalışıp bıraktım ve sonunda bu sefer 4. ayımı doldurarak çalışmaya devam ediyorum.Yaşım 20.Böyle bir konu açmak 1-2 haftadır aklımdaydı ve bugün umarım sorularıma sizler sayesinde cevap bularak daha verimli çalısmaya baslıyacagım.

En son ölçümü 2 ay önce aldırmıştım.
    Omuz 111
    Bel 78
    Sağ kol 35
    Sol kol 34,5
    Boy 188
    Kilo 76

Şimdi sorularıma geçiyorum birkaç sorum olucak.

Bicepste sağ kolum sol koluma göre daha sivri duruyor.Bunu nasıl gidereceğime bi türlü karar veremedim.Barla çalışmaları bir kenara bırakıp sol bicepsi sivriltip sağ bicepsi uzatmalımıyım yoksa curl hareketine devam edip dumbell programımdan sağ kolu cıkarmalıyım bilemedim.Bu konuda sizden yardım istiyorum.Bicepsleri sıktıgım zaman belirgin şekilde gözüküyor.Sağ kolda 2,5 nerdeyse 3 parmaklık bosluk olusurken solda 2 bile değil.Fakat ölçü olarak çok fark yok.

2. sorum yine sağ sol dengesizligi.Sol KANADım sağ tarafa göre daha küçük bunuda yine sağ kanat için dumbell programınını durdurarakmı çözebilirimm?

Bir başka sorum göğüsle ilgili.Göğüs kaslarımın görünüşüne göre ağır kilolara girerken , hacim kazanamıyorum.Benden daha hacimli göğüs kasları olanlarla aynı kilolara giriyoruz diyebilirim.Isınma dısında ilk set 70 sonraki 75 son iki setide 80 kilo ile calısıyorum.Ağırlıkları artırmalımıyım sizce.Geçen 90 kilo deniyim dedim.5 tekrar cıkıcak gibiydi ki kaslarım çokta diri değilken denedim.

Göğüs calıstıgım gün son hareketlerimi triceps yüzünden bitiremiyorum.Nasıl yani.Söyle söylüyüm bench ,cable cross, çift el dumbell press ,ardından incline bench ve pullover yapıyorum.Bunlardan sonra dipse kollarımın gücü kalmıyor.Değişik sistemleride denedim.Dipsi önce yaptım ama bu seferde üst göğüsü cok zor yaptım.Sizce göğüs programımdan bir hareket çıkarmalımıyım?

Şimdiden değerli yorumlarınız için tesekkürler.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Sayfayı Paylaş