tecrübeli arkadaşlardan antrenman programım hakkında yorumlarını bekiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hopdedikk tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hopdedikk

hopdedikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hepinize selamlar
    benim v.g de 4 .ayım ilk 1 ay kardio ,2.ay aletlere ve hareketlere alışma programı 1 ay bölgeler için hafif bi program ve 4 .ayda altta yazıcağım programı uygulamayı düşünüyorum.bu arada beslenmeme dikkat ettiğimide belirtiyim.

boy:185
    kilo:78

PZRTS VE PERŞ
    göğüs 4 hareket
    omuz 3 hareket
    biseps 3 hareket
    SALI CUMA
    kanat 3 hsreket
    triceps 3 hareket
    bacak 4 hareket
    set ve tekrarlarımda hepsi 12 10 8
    çarşamba cumartesi ve pazar dinleniyorum yada cardio yapıcam yüzmede olabilir daha ona karar vermedim.yüzmek diyince arkadaşlar vücut geliştirmeyle yüzmeyi paralel iki spor olarak görüyomusunuz acaba yani birlikte yapılabilirmi?
    tavsiye ve düzeltmelerinizi bekliyorum arkadaşlar inşallah abartmamışımdır programı.birde antrenmandan sonra hamam buhar banyosu veya saunayı öneriyormusunuz sağlık açısından bi sakıncası olurmu
    şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler iyi çalışmalar

2. hopdedikk

hopdedikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimse bişey yazmamış ya ilginiz için teşeküürler tabi szide haklısınız her yeni başlayan aynı şeyleri soruyo ama niye biliyomusunuz hemen hemen bütün yorumları okudum ve herkez farklı bişey yazmış kas gruplarının birlikte çalıştırılmasıyla ilgili kimi bacakla sırtı çalışma diyo kimi omuzla sırtı çalışma diyo kimi bisepsle trisepsi çalışma diyo kimi bağağı tek çalış diyo kimi haftada tek bölge çalış diyo kimi haftada tek bölgeyle bişey olmaz iki bölge çalış diyo şimdi bi yeni başlayan olarak tecrübeli arkadaşlara soruyorum yeni başlayanların kafası çalışmasında napsın.hocana soruyosun hiç bişeyden anlamayan adamlar mantık dışı programları sana uygulatıyo.aslında bu iş hiç kolay bi iş değil kimilerinin vücudu bu işe yatkın oluyo ve çabuk sonuç alıyo ve aldığı sonucu en iyi program olark nitelendirip bu gibi forumlara yazıyo anladığım kadarıyla bu işin bi genellemsi yok ama genellemsi vardır ve bu işin doğrusuda budur diyen varsa lütfen yazsın.
    biraz sitemkar bi mesaj oldu ama kusura bakmayın gerçi kimsenin kimseyle bildiğini paylaşmak gibi bi zorunluluğu yok ama yinede paylaşmak güzeldir arkadaşlar.

3. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    önce sabırlı olmayı öğrenmelisin.yaptığın spor herşeyden önce bunu gerektiriyor.
    saat 11de açtığın konuya 1 saat cevap yazılmadığı için veryansın etmişsin.amacın kilo vermek mi, almak mı? bulk döneminde mi yoksa definasyon döneminde misin? bunlardan bahsedersen daha yardımcı olunur...

4. hopdedikk

hopdedikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amacım hacim kazanmak sayter vücudu şekillendirmek hiç bir dönmede değillim normal bi dönemdeyim sorumda bu çalışmanın doğru olup olmadığı.sabırlı omanın bu sporda önemini biliyorum senin hangi kas gruplarının birlikte çalıştırılması gerektiği konusunda net bi bilgin varmı sayter

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    1-gögüs, biceps
    2-sırt, triceps
    3- omuz, bacak..
    genelde uygulanan bir sistem..
    ben kendim de uyguluyorum..
    4. gün olacaksa omuz ile bacak bölgesini ayırabilirsin..
    ya da 4. gün başa dönersin..

6. hopdedikk

hopdedikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol okan yukarıdaki programıma baktınmı nasıl sence

Sayfayı Paylaş