Tavuk Yemekten Gıdaklamaya Başlıcam

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Orkun Oltu tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Beyler günde 500 gr tavuk tüketiyorum içim dışım tavuk oldu artık kırmızı et denedim onunda tavuktan bir farkı yok yani alternatif olarak tavuğu nasıl farklılaştırabilirim ? Ben tavada kızartıyorumda aynı şeyi yemekten gına geldi beyler yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    sote yap yagsiz yada az yagli sekilde

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Kızartmak ? Yağda mı kızartıyorsun :( pane harcı kullan dene 2 tavuk arasına 1 dilim light kaşar dene doğrayıp sote dene yaratıcı olabilirsin

4. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Yok be ne yağı tavıda sore şeklinde yağsız kızartıyorum saol önerilerin için denicem :)

5. berketuran1

berketuran1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Tavuk yedigin tavukegil onlar pilic ve normal tavuklar icin verilen degerin yarisi bile yok sana tavsiyem hindi gogusu kimseye soylemezdim :) bende bu sorunu yasadim hindi gogusunun fitayi tavuktan 3 4 tl daha fazla bi kere dene pisman olmazsin.

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Onu nerden bulabilirim kardeşim hindi füme kullanıyodum bi ara ama hiç hindi göğsüne rast gelmedim :)

7. berketuran1

berketuran1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Buyuk marketlerde ve bazi kasaplarda var kardesim

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    konu açılmışken
    hindi göğüsün pişirilmesi nasıl oluyor ben tavuk göğsünü 2-3parçaya bölüp direk yağsız tavaya atıyorum hindide bu şekilde pişermi

9. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Günde 1 kg tavuk göğüsü yiyeyn biri olarak aynı dertten bende muzdarip olmuştum benim sana tavsiyem göğüsü önce haşla sonra suyunu süz ardınadan tavaya iki yemek kaşığı soya sosu dök o sosta kızart suyunu çekinceye kadar tabiri cahizse cazırtlasın ardındada afiyetle ye son dört aydır bu şekilde tüketiyorum halen bıkmış değilim sende bir dene eminim hoşuna gidecektir.Bu arada tavuğun alternatifi yok ne yazıkki yemesen gelişmezsin kırmı et pahalı hindi eti her yerde yok ki benim gibi günde bir kilo tüketicem desen fiyatından haberim yok ama eminim tavuktan pahalıya gelir balığı denesen sen bilirsin ama ben onuda yiyemiyorum bir tek ton balığı hoşuma gidiyor onuda günde bir kg tüketmeye çalışsam kırmızı ettende pahalıya gelir o yüzden ölene kadar yaşasın tavuk diyorum :)

Orkun Oltu bunu beğendi.
  10. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben tavuğu bimden alıyorum hep gözüme hindi eti çarpıyor ama cesaret edemedim hem tadından hemde biraz yağ oranı fazla tavuğa göre
    tavuk konusunda tavsiyem ben tavuğu yağsız tavada yapıyorum ocağı kapatmama 1dakika kala tavaya közlenmiş patlıcan ve közlenmiş kırmızı biberi ince ince doğrayıp atıyorum
    şöyle 1dakika tavukla beraber patlıcan biberi karıştırıp yiyorum arada alternatif olarak güzel gidiyor

11. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    ölene kadar tavuk :D tamam denicem abi saolasın tarif güzelde soyadaki tuz biraz tehlikeli değilmi :D

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende soslar ve baharatlar aldim bu sebeple.Köri,kimyon,soya sosu(tuzludur),kekik ve pul biberle tadlandirabilirsin. Mesela bir tabaga ufak ufak dogra tavugu
    Biraz süt biraz pul biber,karabiber,istersen renk versin diye birazda salca koy,biraz zeytin yagi koydugun tavada sotele,pismesine yakinda kekik ve tuz dök.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Abicim soyoda tuz senin yapmış olduğun diet'e bağlı.Kaldıki tuvuğa kullanacağın miktar ya bir yemek kaşığı yada iki yemek kaşığı tahmini olarak ya 15 yada 30 ml.Eğer benim gibi vucuduna giren tuz oranı yanlızca yemiş olduğun tavuk göğüsünde olan soya sosundaki tuz kadar ise yeni diğer aldığın yediğin hiç bir şeyde tuz kullanmıyorsan bir sakıncası yok derim.Ama yok ben zaten pilavımı tereyağlı bol tuzlu makarnamı ketçaplı mayonezli bol yağlı yanındada bir beyaz ekmekle yiyorum dersen soya sosunda tuz hak getire derim.

14. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Tavuk yemek doğal beslenme açısından güzel,fakat antibiyotik vb.ilaçların en fazla yüklenildiği hayvan olması korkutucu..

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

15. Arnold_Civardagezer

Arnold_Civardagezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Bende artık farklı arayislar icindeyim, denemedigim kalmadı. Citir pane harciyla az yagda kizartinca iyi oluyor.
    Son zamanlardaki favorimse Knor sarimsakli tavuk sosu, soslayip mikrodalga firinda orta derece 13dakikada oyle bi oluyorki sanki tavuk degilde bal yiyosun bal :)

16. TheROCK-59

TheROCK-59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    Yazdıklarınızı okudum ve bu durumdan artık bende sıkıldım. Yazdıklarınızı tek tek deneyeceğim. Yarın ki göğüsleri soteleyeceğim, farklı tatlara varmanın zamanı geldi.
    Herkese teşekkür ederim. ;)

17. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu pane harcı , sos vb nasıl zararlı değil midir? Hiç bakmadım daha önce bilgilendirebilecek var mı?

18. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Pane harci fazla karbolu ve yag cekmiyor mu?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

19. Arnold_Civardagezer

Arnold_Civardagezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Ben zararli olduğunu duymadim hic, internettede zararli olduguna dair bilgi yok. Hem o kadar ayrintiya girersek tamamen dogal bisey yememiz zaten çok zor. Sosdan zarar geliceni dusunmuyorum knorun soslarini kullaniyorum. Ictigimiz su yedigimiz tavuk meyveler vs bircok sey tamamen dogal degil zaten, sosdanda buyuk bi zarar gelmez herhalde.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2014 ---
    Bence fazla ayrintiya girmemek gerekir. Yoksa insan kafayı yer, olimpiyatlara hazirlanmiyoruz neticede

20. TheROCK-59

TheROCK-59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    200 gram tavuk göğsü, 1 domates, 1 biber, az da kekik ve pul biber. Bunları hepsini çok az yağlı bir tavada soteledik mi tadına doyum olmuyor.;)
    Afiyet olsun.

Sayfayı Paylaş