Tavuk Yemeklerine İlgi Azaldi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 10 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Kuş gribinin Türkiye genelinde yayılmasıyla birlikte tavuk yemeklerine ilgi azaldı.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde vatandaşlar tavuk döner yerine balık döneri tercih ediyor. Restoran ve lokantalar tavuk dönerler satamayınca çareyi balık dönerde buldu.

Alanya'da bir işyeri sahibi bir kaç gündür tavuk döner satılmayınca çareyi balık döner satmakta bulduğunu söyledi. Restoran sahibi Nursen Hacıpaşaoğlu, kuş gribi vakalarının ardından tavuk ürünlerini satamadıklarından yakındı. Çareyi balık döner hazırlamakta bulan Hacıpaşaoğlu, "Kuş gribi vakalarını ardından taktığımız tavuk dönerler elimizde kaldı. Bunun üzerine hamsi döner taktık. Büyük ilgi var. Vatandaş memnun, biz memnunuz" dedi.

İşyerinde yemek yiyen müşterilerde balık dönerden memnun olduklarını ve tadının çok güzel olduğunu söyledi.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar bu is cok ciddilesti siz neler yiyorsunuz simdi tavuk yerine?veya tavuga devam mi?

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    valla ben tavuk gogsunu suda uzun sure yuksek isida hasladıktan sonra yiyorum..yumurtayı da öyle.. zaten bugune kadar virüsun yemeklerden bulasma vakası gorulmemis.. hayvana ya da yumurtasına temas ettikten sonra eller iyice yıkanarak gerekli hijyen saglandırsa sorun olacagını zannetmem.. yoksa tavuksuz ve yumurtasız bir gelişme düsünemiyorum..

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    arkadaslar eskilere bu anlattıgım olayı sorursanız teyit edeceklerdir

çok eskidende koylerde bu yada benzer hastalık vardı bir hastalık gelirdi tum tavuklar hasta olup giderdi insanlarda o tavukları hemen kesip yerlerdi. demek istediğim bu hastalık öncedende varmış insanlar sadece iyi kaynatıp hayvanları ilaçlarmış.

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    valla flexor aynı anneannem gibi konustun,oda aynen senın dediklerini dedi bana :) :) ..ama o eskilerdeki hastalıgın adı tavuk vebasıymış,bununki kuş gribi,ben buna anneannemi inandıramadım,bilmiyorum sen ne düşüneceksin :?: :)

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bende inanmıyorum :) şimdi hem ananeni hem beni ikna edicen işin zor barış :D
    şaka bu yana kırmızı et ve balığa yoneldik hem kanımızda ki dengeler biraz degişsin

Sayfayı Paylaş