Tavuk etine zam !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Aranel tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Türkiye Kasaplar Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, Haziran ayında kilosu 4.80 lira olan tavuk etinin, ramazan ayında yapılan zamlarla 6.50 liraya yükseldiğini söyledi.Osman Yardımcı, tavuk etine ramazan ayının başlamasıyla 5 günde 2 kez zam yapıldığını belirtti. Haziran ayında poşette bütün tavuğun kilosunun 4.80 lira olduğunu aktaran Yardımcı, yapılan zamlar sonucu fiyatın 6.50 liraya yükseldiğini kaydetti. İşlenmiş tavuk eti ürünlerine değişik oranlarda zam yapıldığını anlatan Yardımcı, en fazla artışın ise piliç kanatta yaşandığını söyledi.
    Yardımcı, piliç kanadın kilo fiyatının 7 liradan 13 liraya çıktığını aktardı. Tavuk filetonun kilosunun 8 liradan 13 liraya, kalçalı but fiyatının da 5.80 liradan 7.50 liraya yükseldiğini belirten Yardımcı, tavuk etine önümüzdeki günlerde de 20 kuruş zam yapılmasının beklendiğini kaydetti. Yardımcı, tavuk etine yapılan zamma vatandaşların da tepki gösterdiğini dile getirdi.

Kaynak

kafa_

letsgoheat96 bunu beğendi.
  2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Ben bu dandirik hormonlu tavuk etine ogrenci halimle 13 tl vermek istemiyorum.gramaji dusirup hindiye baslayacam.

letsgoheat96 bunu beğendi.
  3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    13 lira kanat fiyatı sadece, zaten en fazla o artmış. Geri kalan kısımlar 8 lira civarı. Bunlar her Ramazan bu zammı yaparlar, ama artık ben de kanat almıyorum. 13 lira kanat da olsa tavuk için cidden uçuk bir rakam.

4. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Tavuk eti alacağıma bu fiyata,gider tavuğun kendisini alırım.

5. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Ona zam buna zam hani bize neyse

Sayfayı Paylaş