Tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ForzaBeşiktaş tarafından 20 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar arkadaşlar. Foruma üye oldum ve 3 gündür yazılan tüm yazıları okumaya gayret ettim ve gerçekten birçok farklı şey de öğrendim.

Benim sorunuma gelirsek.

Ben hocamın verdiği program dahilinde;

1.Gün

Göğüs+Kanat+Karın

2.Gün

Kol+Omuz+Karın

3.Gün

Bacak+Karın

şeklinde çalışıyordum. Ve 3. günden sonra kendisi bana 1 gün ara vermemi söylemesine rağmen ben kendisine vermeyeceğimi söyledim. ve bu şekilde tam 2-3 hafta devam ettim son bir haftadır bacak programımı 1. Gün programına ekledim ve aşırı yorulma hissettim ve 1 hafta devam ettim. Şuanda eski sisteme döndüm ancak spor salonuna hergün gidiyorum. Bu bende kötü bir etki yaratır mı?

Benim kilom 103
    Boy 1,92 civarı

Ben vücudumun şekle girmesini istiyorum sürekli devam edeceğim. İlk 10 gün felan genel program yaptım sonra bölgesele geçtim. Kilo da vermek istiyorum. Ne gibi bir taktik önerirsiniz? Göbeğimden kurtulmak için hergün 120-150 mekik belimin ağrımasına rağmen + makine karın + bacağı karna çekme twist sopa çevirme ve sağa sola yatış gibi birçok yol deniyorum. Yediğime iştiğime dikkat ediyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    öncelikle söyleyeyim öyle çok yorulma sana söylendiği gibi yap sonuçta o insanlar senden daha iyi biliyorlar bu işi çok çalışırsan kas gelişimi olduğu gibi kas yıkımıda çok olur haftada 3 gün gayet iyi aralarda vermelisin bu sporda çalışmak kadar dinlenmekte önemlidir 2 ayda gelişim olmaz 2 yıl içerisinde çok güzel bir vücudun olur eğer dinlenerek sana denildiği şekilde yaparsan

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Vucudunun sekle gırmesı ıcın hergun gıtmene gerek yok kı, her gun gıdıp vasat antrenman yapacagına haftada 4-5 gun gıdıp cok daha agır kılolarla ve sert antrenman yapman senın ıcın daha ıyıdır. Egzersız yapınca kas katabolık etkıye ugrar, yanı yıkıma ugrar, sen uc gunsonra sorunsuz olarak tekrar aynı antrenmanı cıkarabıldıgıne gore bu yıkımı cok fazla yapmıyorsun demektır, cunku lımıtlerını zorlayarak basabılecegın agırlıkların %70-90 arası kılolarla yapacagın sıkı bır antrenmandan sonra
    aynı kas ıcın en azından 4 gun gecmesı gerekır.

4. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.

O zaman bu arayı hangi gün aralığında veriyim. Hocam bana 3. gün antremanından sonra ara ver demişti. Yani bacaktan sonra.

Sizce ne zaman aralığında 1 gün ara vermem daha doğru olur?

Herkese teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş