Tavsiye ve Eklemelere İhtiyacım Var

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Beko1907 tarafından 16 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 1.5 yıldır düzenli olarak vg yapıyorum bi çok calışma sistemi denedim şu anda uyguladığım programda yanlış yada eksik gelen bi şey var mı bunu merak ediyorum ve varsa düzeltmenizi rica ediyorum.

Haftanın genellikle 6 günü çalısıyorum bu 3 gün ağırlık 3 gün cardio gibi oluyor genelde

1.Gün:Gogus 3x12 den 4 hareket yapıyorum üstüne 2 şer hareket gene 3x12 biceps-triceps giriyorum bazen superset yapıyorum
    2.Gün:Cardio günümde genellikle hiit çalısıyorum 25dklık sert bi koşu yapıyorum üstüne 15-20 dk kadar karın çalışıyorum yaklaşık 5-6 hareket yapıyorum bu yeterlimi emin diilim
    3.Gün:4 Hareket Sırt ve 3 Hareket Omuz yapıyorum setler ve tekrar sayıları değısıyor bazen drop setler bazen supersetler yapıyorum omuzda ozellikle
    4.Gün:Gene aynı 2. gün olduğu gibi cardio + karın ve bu bole 6 gün devam edıyor.Haftada 1 gün tamamen dinlenmeye ayırıyorum

Bacak pek çalısmıyorum haftada 1 gün 2-3 hareket yapıyorum en fazla bazen onu bile yapmıyorum pek bacak çalısmayı sevmıyorum ayrıca görüntüsünden memnunum şu anda

Sorum şu ki hergüne 1 bölge koyup gene haftada 1-2 cardiomu yapsam daha yararlı olur yoksa üst üste 2 gün ağırlık idmanına girsemmı çunku cardioları arttırdığımdan beri kas almam yavaşladı cardioları azaltabılırım.
    Tabiki cevabınız benim define olmak mı istemem yada kas kazanmakmı ıstemem olcak ama ben tam arasında gidip gelmeyı sevıyorum yarı define bi haldeyken kas kazanmak ıstıyorum burda bışılerı yanlış yapıyorsam lutfen duzeltin

Beslenmem gayet düzenlı 1.92 89 kıloyum hergün hemen hemen 170 ıla 200 gr arası protein tuketıyorum supplement olarak sadece whey protein kullanıyorum

2. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    benim görüşüm eğer böyle gitmeye devam edersen fazla yol kadedemezsin, bu sporla uğraşan herkes kışın ortalama 400 gr karbonhidrat alıyor niyemi vucudumuzda glikoz oranını artırıyor çünkü vucudun kas inşa etmesi için enerjiye ihtiyacı vardır bu kesin bilgidir, burda proteğin almak çokda önemli değil zaten ilaçsız bir vucut 130-140 gr proteini ancak alabilir yani 200 almana gerek yok, bu da kesin bir bilgi bence şimdi yaza giriyoruz bu süre zarfında yarışmaya giren arkadaşlar genelde yaza gireceği zaman çok fazla 4*8 gibi ağır setler girmezle sonucu kemik eğriliği, yada kaslara zarar verme gibi sorunlar çıkıyor benim tavsiyem haftada bir kas gurubu ve geri kalan zamanlarda ise cardio yaparsan manyak bir vuucut elde edersin yazın onu kullanırsın kışın ise yemeye devam, jey cutler in kışın ki halini görme armut gibi :D kolay gelsin

Beko1907 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş