Tavsiye İstiyorum...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve McLarus tarafından 2 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. McLarus

McLarus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Ankara
    Arkadaslar ben calısmaya yenı basladım.Elımde 8 kg lık 2 dumbell var bunlarla calısmaya nasıl baslıyacagımı,neler yapacagımı ve baslangıcta hangı kaslara daha cok yuklenılmesı gerektıgını anlatabılırsenız cok sevınırım....Sımdıden herkese tesekkurler....

2. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    iki dumbella olucak bir iş değil sanırım....

3. McLarus

McLarus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Ankara
    ......

ama bu baslangıc.....

4. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman bölümünde her kas gurubu için çalışma şekilleri var.Her kas gurubu için çalışma şekillerinden dumbellarla olanları seç.Şınav çek mekik çek.İp atla.İki dumbella arnold olmayı zaten beklemiyosundur heralde :). BU şekilde çalışabilirsin.Enerjini boşaltırsın.Az da olsa vücut da yaparsın.Bİr de basit beslenme tavsiyelerine uyarsan bişeyler olur.İLi dumbella da olur yani.HAtta dumbelsiz bile olur vücut ağarlığını kullanarak.SAdece vakit ayırman yeterli

5. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Kardeş şevkini kırmak gibi olmasın ama 2 adet 8 kg dambılla başlangıç bile olmaz...

6. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadasım işin doğrusu bir dambıllada çalışır insan ama sadece belirli bölgeler buda sende sekilsiz bir durum çıkarır ayrıca bu iki dambılla bir şeyler yapma hevesin taktire şayan buradan benım anlayacagım gerçekten bu işe istekli olman (elindeki imkanlar dahilinde de olsa)fakat unutma ki bu spor zor ve mesakkatli bizler bile uzun zaman çalışmlar sonucu kıyıya köşeye bir şey koyabildik vücut olarak oyüzden bu dambıllarla olan calışmalardan fazla bir netice alamayabilirsin ve zamanlada bu spordan uzaklaşma isteğine kapılabilirsin o yüzden imkanın varsa bence bir spor salonuna git
    oda olmadı bir kaç tane boya kutusundan kendine ağırlık yapabilirsin halterde dahil ben çok arkadasıma yaptım bahcesine koyup çaıştılar askerde filan bile yapıp spor alanına koyduk olmaz diye birşey yok yeterki iste önce ekipman işini ayarlıyalım sana sonra yapacagın hareketlere geçelim

''istemek başarmanın yarısıdır'' ;)

7. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    +1

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    edobey cok dogru yazmissin...

Bu arada kardes, calişma hevesin varsa, dumble dan daha once sana bi onerim, vücudun direncini, genel anlaminda kas kütlesini (az da olsa) arttiracak ve bunların yaninda, vucudun bircok kasını aynı anda ve yakın direncte calistirabilecek hareketler secebilirsin.. faydasınıda gorursun emin ol.. super goguse sahip olan, ve buna sadece günde cektigi 400-500 snavla ulasan arkadasım war.. ( genetikte onemli unutmamak lazim)

yapacagin sey: Gunde 50 ile baslayarak 5-10 arası arttırdıgın SNAV
    yapabildigin kadar Barfix
    100-200 mekik
    ve yapabildigin kadar Dips (bu hareketin acıkmassını forumda egzersizler bolumunde hem gögüs hem de tricepts- arka kol egzersizleri icinde bulabilirsin...)

Azmin hic bitmez umarım

Saygılar

9. McLarus

McLarus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Ankara
    .....

ben sekız yıllık taekwondocuyum kondısyon acısından korkum yok ama nasıl ve ne ıle baslangıc yapacagımı bılmıyorum....bunun ıcın sızden yardım ıstıyorum....boyum 1,92 kılom 85....sız ne onerırsınız....

10. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Abi sen 8 yıllık tekvandocuysan senin özellikle karın çok iyidir muhtemelen.Evde bişeyler yaparak gelişebileceğini pek sanmam bu saaten sonra.Zaten yapabileceğini yapmışsındır.

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: .....

Resmin varmı iyidir senin vücut o zaman.

12. McLarus

McLarus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Ankara
    tekrar saolun....

arkadaslar ılgınız ıcın cok saolun, ama haklısınız evde calısılacak gıbı deıl cunku evde tekbasıma cok bılıncsız calısıyorum ve belkıde bole calısmaya devam edersem vucudumu bıle bozabılırım....onun ıcın en dogrusu bır salona gıtmek galıba....8 yıllık taekwondocuyum ama dedıgınız kadar guzel bır vucudum yok bıraz sıkınca 4 karın kası bırazda gogus cıkıyo o kadar...ama bacaklarım kuvvetlıdır kısmet olursa resmımı korum buraya gorursunuz....Ne olsa daha cok zaman burada konusacagız.....Kendınıze cok ıyı bakın sızden ogrenecegım daha cok sey var.....

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Mclarus,

ben de bodye baslamadan once 6 sene kickbox yapmistim... Sana bi onerim war.. mutlaka bir salona git, cunki dowus sporlari, temeli cok saglam olusturuyorlar.. benim 9 ayda steroid kullanmadan geldigim noktaya 0'dan baslayuip 2-3 senede gelemeyen arkadaslar war.. bunda kickboxun etkisi büyüktür.. Genetiginde bu spora uygunsa ve azminde bu kadar kuwwetliyse kimse tutamaz seni.. yolun acık ola :)

Saygılar

14. McLarus

McLarus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Ankara
    ....

Belkı haklısın ama benım ıstedıgım cok ırı bır vucut deıl.....Benım amacım plaj vucudu neredeyse...yanı ıdaal 2 goğüs kası kaslı kollar genıs bır omuz ve karın kasları ama hersey olculu olmalı yanı cok ırı bır vucut deıl amacım......ama yınede ılgı gosteren herkese cok saol.......

15. Massivend

Massivend Guest

Re: ....

bu ise yeni basliyorsun madem, benim sana ilk tavsiyem hicbir yerde boyle seyler soyleme, ben cok sahit oldum, uzun zamandir bu isi yapan insanlar bu laflara cok bozulur.

bir anim: bir gun bir arkadasin salonunda oturuyorum, bir cocuk geldi uye olmak istedigini soyledi ve arkadasima aynen soyle dedi( arkadasim biraz irice idi) ben oyle fazla kas yapmak istemiyorum, senin gibi falan olmak istemiyorum, biraz gogus, biraz kol ve mide bana yeter.
    arkadasimin gozlerinden ates ciktigini gordum, ve cevabi soyle oldu, zaten istesende benim gibi olamazsin. sonrada cocugu kovdu.

senin soruna gelince, evde iki dumbbell ile calisma yapilabilir, tabi salona gidicek vaktin fln yoksa. ama iki tane 8 lik az gelir kanimca.

asagiya iki dumbbell ile evde yapilabilecek hareketleri siraliyorum. bunlar suanda aklima gelenler, daha fazlada olabilir, emin degilim.

gogus: dumbbell press, ve fly
    sirt: arm rowing.
    triseps: yatarak dumbell press, triseps extension, tri kick back
    biseps: dumbbell curl, hammer curl
    omuz: dumbbell press, lateral, bent lateral, dumbbell up right row, shrug.
    bacak: dumbbell squat, dumbbell lunges.

Sayfayı Paylaş