Tavada Yumurta + Lor?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MysticMind tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Merhabalar.Artık haşlanmış yumurta yemekten gına geldi aç olmama rağmen yiyemiyorum haşlanmış yumurtayı ve iştahımı kaçırıyor.Lor peyniri yemenin zorluğunu da bilirsiniz :) Az önce tavada loru çok az yumuşattım ardından 5 yumurta kırdım 2 si tüm diğerleri sarısı çıkarılmış olarak ve tavada kızarttım.Bu şekilde yediğim zaman protein değerlerinde bir kayıp olur mu?

2. gklpgndr

gklpgndr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence protein kaybı olmaz o kadar fazla kafaya takmamak lazım :) fazla sorgularsak yaptığımız iş çekilmez hale gelir. Bende her sabah sizin yaptığınıza benzer kahvaltı hazırlıyorum. Bir adet patatesi küçük küçük doğruyorum ocaktaki tavaya biraz zeytinyağı koyup ısındıktan sonra peçete yardımıyla yağın fazlasını alıyorum ve tavaya iyiye dağıtıyorum yağı sonra patatesleri 10 dakika kavuruyorum pişmeye başladıktan sonra göz kararı lor ekleyip 2 tam yumurta 3 tanede yumurta beyazı olmak üzere toplam 5 yumurutayı çırpıp karabiber ekleyip tavaya döküyorum ve güzel bir omlet yapıyorum :) tadı güzel oluyor.

MysticMind bunu beğendi.
  3. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeş senin anlattığın çökelekli yumurta köyde çok yerdim halada yiyorum. Protein kaybı felan olacağını pek sanmıyorum oynasada 1 2 gram oynar birde haşlanmış yumurta bendede gına getirdi artık yumurtayı yarıya bölüyorum amino asit hapı gibi yutuyorum çiğnemiyorum böyle daha işime geliyor :D

4. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Aynen bende artık ağzıma atıyorum burnum kapalı çiğniyor suyla yutuyorum ne felaket bir histir o :D

AzizK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş