Tatlandırıcı Şekerler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tnraksy tarafından 25 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 4 gündür diyet yapıyorum.Tuzu ve şekeri hayatımdan çıkardım.Fakat çok çay içen bir insanım.Şekersizde çay içilmiyor:DTatlandırıcı şekerler var ya küçücük onlardan kullansam zararı olur mu dersiniz.Yoksa sen diyet yapıyon çay içme mi dersiniz.

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    SPLENDA® Tatlandırıcı,
    SUKLAROZ içeren, şekerden yapılmış, şeker tadında , devrim yaratacak tatlandırıcı. SPLENDA® Tatlandırıcı şekerden daha az kalori ve karbonhidrat barındırır ve şeker yerine kullanılabilir. Hem tablet hem de toz halinde bulunabilen SPLENDA® Tatlandırıcı, şekere alternatif olarak ya da diğer tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Örneğin, tablet halindeki SPLENDA® Tablets, sıcak ve soğuk içeceklerde kullanılabilir; toz halindeki SPLENDA® Granulated, kahvaltılık mısır gevreğine ya da meyvelere serpilebilir. Yemeklerde ya da kek, çörek gibi tariflerde de şeker yerine kullanılabilir.

- SPLENDA® Tatlandırıcı, tüketiciler için toz ve tablet halinde olmak üzere iki şekilde bulunmaktadır.
    - SPLENDA® Tatlandırıcının toz hali daha hafiftir ama aynı miktarda şeker kadar tatlıdır ve çok yönlü kullanıma uygundur.
    - SPLENDA® Tablets 100 ya da 300 tabletler halinde, taşıması rahat otomatik basmalı kutularda bulunur.
    - SPLENDA® Vücutta birikmez.
    - SPLENDA® Kanserojen değildir.
    - SPLENDA® Tablets diş çürümesine yol açma potansiyeline sahip değildir. (Sukraloz şekerden elde edilse de diş çürümesine neden olan bakteri tarafından metabolize edilmemiştir. SPLENDA® Granulated az miktarda diş çürümesine yol açma potansiyeline sahiptir ancak çalışmalar, bu konuda şekere tercih edilebileceğini göstermiştir.)
    - SPLENDA® Gebelikte bebeğin gelişimini etkilemez.
    - SPLENDA® Sinir hücrelerine zarar vermez.
    - Sukraloz enerji üretimi için metabolize edilmez.

* Phenylketonuria, phenylalanine metabolizmasına bağlı, nadir görülen bir hastalıktır. SPLENDA® Tatlandırıcı (sukraloz)phenylalanine içermez.
    ** Çalışmalar yiyecek ve içecek ürünlerinin tatlandırılmasında kullanılan saf sukraloz?la yapılmıştır.

SPLENDA® diyabet hastaları için uygun mudur?
    Evet. Klinik deneyler, sukralozun insülin seviyesine, yemekten sonra kan glikoz düzeyine ya da uzun vadeli kan glikoz kontrolüne (hemoglobin A1C) etki etmediğini göstermiştir. 4-6 Farklı ve birbirinde bağımsız klinik araştırmalar öngörülen maksimum günlük sukraloz miktarının üç Katı alımının dahi (3 ay boyunca) tip-2 diyabet hastalarının glikoz dengesine etki etmediğini göstermiştir. 6 SPLENDA® American Diabetes Association (Amerikan Diabet Derneği) tarafından araştırılmıştır ve FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmıştır.

SPLENDA® ısıya dayanıklı mıdır?
    Tatlandırıcı yemek pişirirken kullabılabilir. Şimdiye kadar şeker, karbonhidrat ya da kalori alımını dert edenlerin, yemek pişirirken kullanabilecekleri, ısıtıldığında tadını koruyan ve şeker tadına sahip bir tatlandırıcıları yoktu. SPLENDA® Tatlandırıcı, bu konuda heyecan verici bir alternatif olarak sunulmaktadır. Yemek ve keklerinizi şeker yerine SPLENDA® Tatlandırıcıyla pişirirken `Şeker/SPLENDA Dönüşüm Tablosundan yaralanınız.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tatlandırıcılar agıza girdigi anca vucud aynı seker giib insülin salgılıyor tatlı olarak algıladıgı icin ama yakacak seker bulamıyor dagada kan sekerini dusuruyor ve aspartan kanserojen icine tarcın yada karanfil atıp icmeyi dene

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    splenda kullanıyorum, memnunum...
    üretici falan filan değilim
    sadece kullanıcıyım.
    t.kümelinin tavsiyesiyle bunu aldım.

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Sükraloz şeker bağımlılığını azaltmıyor tam tersi artırıyor. Şeker emilimini azaltarak insülin direncini engelleyemeyiz. Ağzınıza tatlı bir şey girdiğinde (bu tatlandırıcı da olabili) insulin salgısı artar ve kan şekerinizi düşürür; daha fazla yersiniz ve kısır döngüden çıkamazsınız.

Tek çare unlu ve şekerli gıda yememek.

Profosor Doktor Ahmet Aydın
    Cerrahpasa Universitesi Beslenme ve Metobolizma Ana Bilim Dalı Uzmanı.

Artıyeten yapılan calısmalarda kanser riskini arttırdıgı ve beyine zarar verdigi kesin. Tabi kendilerini diyetisyen olarak gören bazı insanlık dusmanı sarlatanlar fabrikalarla iyi ticari iliskiler icinde oldukları icin bunları önerirler

Bana bir doktor bir marka önerirse onun yuzune bir daha bakmam

Kullanmayın arkadaslar boyle seyleri ilerde organ nakilleri ile hastalıklar ile ugrasmak istemiyorsanız Sekersiz icin icemiyorsanız icmeyin cay ilemi geldik dünyaya limon sıkın icine karanfil atın yada tarcın koyun bir parca

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:51 ----------

SPLENDA® Tatlandırıcı,

ne zaman ortaya cıktıki Kanser yapmadıgı ortaya cıkmıs insanlar plastik yese yarın kanser olmaz .

Kac senedir uretilen bir firmaki bunları neye hangi deneye calısarak yapmıs ?

Kim der yogurdum eksi evet en iyi benimki tabi 10 20 sene sonra birisi kanser olursa bunların ustune kalmaz cunku insanı saglıksız yapan o kadar gıda varki dunyada

6. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    insülin salgılatması konusunda kesin bir bilgi yok.

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

seker veya seker benzeri bir madde agıza girdigi anda vucudun tad alma organları beyine seker geldi diye uyarıda bulunur Beyin alısık oldugu sekilde yukselecek olan kan sekerine karsı vucudu korur ve insülin salgılatır.

2x2 esittir 4 baska kural varsa yazsınlar. Ne bu zemzem suyumu mucizevi bir maddemi ?

yiyormusunuz arkadaslar boyle seyleri ?

eger evinde kan sekerini olcme cihazı olan varsa yada bu tatlandırıcı kullanan birileri varsa eczaneye gitsinler sabah ac karnına kan sekerini olctursunler sonra bunu icip bir daha denesinler bakalım kan sekerinde nasıl bir oynama olcak ? Kan sekeri birden asagı dusup acıkmayacaklarmı ?

Zaten bu cok sakıncalı beyninizi allak bullak ediyor seker bekleyen beyin seker bulamıyor Sekerler bundan iyidir ne yazikki

Bir bizler gibi bilincli kisilerin bu gibi kanserojen maddeleri iyi birsey olarak tavsiye etmemiz ne yazikki daha kötü.

Son düzenleme: 25 Kasım 2010
    Cellucorc4 ve sheridan bunu beğendi.
  8. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    en iyisi kullanmamak arkadaşlar teşekkür ederim.

9. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Şu çayda ne buluyorsunuz anlamam :D Dünyada kilo aldırmaya 3 besin , Şekersiz kahve , su , şekersiz çay.

10. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    son araştırmalara göre bağırsaktaki tat alma duyularını calıstırıp insülin salgılattıgı söyleniyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:17 ----------

ben tatlandırıcı kullanmıyorum cay kahvede aldığım tatlandırıcı sadece zero colada var birde protein tozunda onlarıda fazla tüketmiyorum fakat zaten senin söylediğin deneyi yaptım hiçbir fark olmadı 68 açlık 68 açlık...

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    galiba yanlış anlattım, ya da yanlış anlaşıldı
    ben bana durup duruken tavsiye etti demedim,
    ben sordum hangisi diye...
    uzun uzun konuştuktan sonra (herhangi bir reklam yapmadan) onu söyledi...
    hatta onu "al" demedi, "kullanıyorum" dedi...

tam anlamadan yorum yapılmış...

sonradan da araştırdım ve gördüm ki, cola dahil, light ürünlerin çoğunda tatlandırıcı olarak splenda kullanılır

Ayrıca bir ürün FDA onaylıysa ben güvenirim, TSE gibi değildir kendisi...
    burda pek güvenilmiyor ama ben güvenirim.

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    fda kolestrol ilaclarınıda onaylıyor daha sonra pardon diyor zaten fda dan onay gecirmek cok basitmis arkalarında para patronları var

13. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    O zaman biz meyvede yemeyelim sonucta meyvede de şeker var ne yapıcaz ?

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

sekeri yuksek meyveleri az mesela antremandan evvel

sekeri dusuk meyveleri de daha fazla tuketebilirsiniz Sebzelerde sınır yok Cunku sebzeler hem daha az sekerli hemde daha cok vitaminli

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic, meraktan soruyorum, tıpla ilgili bir bölüm mü okudun? hangisini?

16. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    candarel kullanan varmı ben almayı düşündüm 100 tableti 5 tl.

aspartam içeriyo aspartamın zararları malum. hangisini kullanalım arkadaşlar kahve sade içilmiyor öyle kuru kuru

17. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Candarel aspartam içeriyor, aynı şekilde hermesetas da aspartam içeriyor. 300 tabletlik kutuları bu iki markanın da 7-9tl arasında fiyatlarda. Splenda ise aspartam içermiyor, türk kanser vakfı tarafından destekleniyor vs. gibi bir ibaresi var kutunun üzerinde ve 100 tableti 10lira civarında satılıyor. Ben de eskiden hermesetas kullanıyordum ama artık splenda'ya geçtim.

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  18. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    kullanıyorum tatlandırıcı bagımlılık yapıyor eskiden şekersiz içerdim çay kahveyi şimdi tatlandırıcı atmadan içemiyorum şeker bağımlılıgımı arttırıyor artı kbırakmaya çalısıcağım

19. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni fikirler lazım bu konuya...

Sayfayı Paylaş