Tatlı Patates

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Tatlı patates Amerika kökenli bir patates fakat ülkemizde de şu an yetiştirmekteyiz. Glisemik endeksi düşük bir kompleks karbonhidrat kaynağı. Amerika da genelde yulaftan sonra kullanılan en temel kompleks karbonhidrat kaynağı. Yazılanlara bakılırsa tadı da ismi gibi bir o kadar güzelmiş. Merak ettim aramızda kullanan var mı ? Varsa nerden aldığını söylerse sevinirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:13 ----------

Google da şöyle bir aratınca bu ithal tatlı patatesin kilosunun 30 lira falan olduğunu öğrendim. Ayrıca yanıbaşımızdaki yer elmasıyla aynı familyadan geldiğini de öğrendim. Hatta bizim yer elmasının buna göre daha düşük glisemik endeksi olduğunuda öğrendim. Yer elmasının kilosu da 1.5-2 ytl arası. Zaten yer elmasını da USA baya kullanıyor. Yam diyorlar.

Yarım kap (pişmiş):

sweet potato
    Cals - 103
    protein - 2 grams
    carbs - 24 grams
    fat - <1 gram
    fibre - 3 grams
    GI - 61
    GL - 17

yams
    Cals - 79
    protein - 1 gram
    carbs - 19 grams
    fat - <1 gram
    fibre - 3 grams
    GI - 37
    GL - 13.2

Kazanan yer elması :)

Orkun Oltu ve pastnova bunu beğendi.
  2. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben bu tatlı patatesi uzun zamandır arıyorum hiç bulamadım. Bulma şansımız var mı online sipariş vs.

3. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    Buğulama aparatını yerleştiriyorum tencereye iki tatlı patatesi yerleştirip 10 dakika kadar buharda pişirip kestane ayarındaki muhteşem tadıyla tam bir sağlıklı atıştırmalık, heleki antrenman öncesi yulaftan sıkılanlar için yulaf eşdeğeri bir besin, Tadı pişmiş kestane ayarında tatlısı ağır değil, bir kısım avm içindeki büyük marketlerin hemen hemen ekseriyetinde bulunuyor artık.

4. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Bende antalya dayim keske bulabilsem ama kilosuna 30tl vermek mantikli degil

5. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Türkiyede yeni yeni üretimi yapiliyor su an icin fiyati cok pahali,Faydalari tartisilmaz fakat KH kaynagi olarak bukadar para vermek mantikli degil,yatirimi kirmizi ete yapmak daha mantikli:)Yurt disinda fiyati cok daha Uygun ve SIK SIK tüketiyorum ama bu fiyatla tr de yasasam gercekten almam,bulgura kasik sallarim:)

7. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar kilosu 9 lira market ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum ama migroslarda satışı daha aralık ayı gibi 4,95 tl idi. Şu sıra 9 liradan satılmakta. Bir avakado 3,95 tl koca bir tatlı patates 2 lira bazen de 2,50 yani bir muz 1 lira ise muz ve avakado ile karşılaştırırsak tatlı patates tüketilebilir diye düşünüyorum.

8. virtual shark

virtual shark Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    ara ara kullanmaktayım. fırında pişirdikten sonra, omletime karıştırıyorum veya tuzsuz lor ile karıştırıp yiyorum. tuzsuz lor ile karıştırınca gerçekten tatlı yiyormuşsunuz hissi veriyor.

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Migroslarda bulamiyorum urunu,nerden bulabiliriz

10. virtual shark

virtual shark Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    migroslara bakacaksanız 3M Migroslara bakın. Küçüklerde olmayabilir. Ben İstanbul'da Macro Center'dan alıyorum. Bazı illerde Carrefour Gurme var, orada da vardır büyük ihtimalle. Bir de Gurme olmayan Carrefourlar'ın büyüklerinde de olabilir (Mesela İstanbul İçerenköy Carrefour).

moothy bunu beğendi.
  11. Sam Öztürk

Sam Öztürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3M migrostan aldım, spor salonunda uzun zamandır geyiği dönüyordu, bakalım internette ne demişler dedim. Başlık eski ama bilgi vereyim, tadı balkabağı ile patates arası ama karanfil ve tarçınla tatlandırdım biraz, şuan için tadı yavan olsa da yenilebilir düzeyde. 3 yıldır her kahvaltıda yulaf yiyen bana yulaftan daha güzel geldi haliyle. Haşladım, dilimledim ve öyle yiyorum.

Sayfayı Paylaş