tatlı ihtiyacı sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve derek.hale tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    arkadaşlar 2 hafta tatlıyı vs. komple kesiyorum hiç bişe yemiyorum felan sonra tatlı ihtiyacım birikiyo birikiyo ve birden tatlı yemeye başlıyınca kendimi durduramıyorum ve düzenli beslenme diye bişe kalmıyor :D meyve ye felan diyiceğinizi biliyorum ama gerçekten meyvenin pek faydası olmuyor.

bende şöle bişe düşündüm uzun süre tatlı yememek yerine 3, 4 günde bir çikolatalı sütle, tadellenin bitter çikolatasını felan yesem? sizce nası olur arkadaşlar? hem tatlı ihtiyacım birikmemiş olur.

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    haftada 1 herhangi bir öğünde istediğini ye. tabi abartmadan gidip 10 tane çikolata yeme :D

böylece kendini hem ödüllendirmiş hemde motive etmiş olursun.

mesela pazar günü öğlen öğünü

3. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    malesef bunun sonu yok, 1 kere insülin dalgalandı mı hep aklın arayacaktır. Temizle vücudu hiç ödüle falan bulaşma. Geçen sene bulaşmıştım haftada bir diye ama sonu yok, başarı gelmiyor. En güzeli vücudu şekerden arındırmak. Sonra aramıyorsun

derek.hale bunu beğendi.
  4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Zamanında bende bu buna benzer bir konu açmıştım günde en az 1 tane büyük çikolata yiyordum neredeyse spordan önce.Ani tatlı krizleri genellikle öğün atladığında veya yeterli beslenmediğinde olur.Tavsiyem komplex karbonhidrat olarak bulguru tercih etmen gerçekten kan şekerini dengeliyor ve tatlı ihtiyacı duymuyorsun.

5. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    çok haklısın. ben zaten 1 haftada bikez off gün yapıyordum seninde dediğin gibi off günde bikere yedimmi hep canım istiyordu.

off gün felan yok budnan sonra şeker yağ vs. yemicem.

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    ben yağ yaktığım zamanlar her hafta 1 tane yerdim ve 4-4.5 kilo veriyordum her ay.

hiç yememek tabiki daha iyi ama buna iradeniz varsa sonra bi süre sonra önünüze geleni yiyorsunuz.

birde bulgur bu konuda gerçekten çok iyi onu unutmuştum

7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Fazla aç durmayın sizde 3 büyük öğün yerine 6 küçük öğün yiyin açlıkta kan şekeri yükselir düşürmek için insülin salgılanır böylece engellemek mümkün olabilir ya da 3 ana öğün yanında 3 ara öğünde yapın.

8. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Sorun aç kalmak mı sizce ? Bence hayır. Ben akşam 18.00 kompleks karb+protein yemeğimi yerim ertesi sabah 09.00 kahvaltıya kadar su hariç bişey girmez ağzımdan.(18 saat) Bu arada kendimle savaşmam canım istemez çünkü. Hem psikolojik olarak hazır olmalısın, hemde kan değerleri(insülin) olarak. Sabah uyanınca en ufak açlık belirtisi olmuyor. Vücudun yağları kullanıp kan şekerini dengelemesi lazım. Bu sistemin çalışması için insülin önem taşır. Ara öğünler canına okuyor bende kan değerlerinin sonra da disiplin bir yere kadar diyorsun saldırıyosun abur cubura :) Ve kötü son. Ben basit karb olan herşeyi abur cubur sınıfına sokuyorum.

Bodyyci bunu beğendi.
  9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Konu dışına açmıştım bende :))

Tatlıya dur demek gerçekten çok zor .. Cocukluğumuz hep abur cubur çikolata ile geçtiği için...

Ben de kendime gün belirliyorum artık tatlı yemiycem diye.. ama 1 hafta sonra dayanamıyorum bir kere yediğim zaman ise hazin son devamı feci bir şekilde geliyor :D

Sayfayı Paylaş