Tatil dönüşünde ölçüler düşerse? :)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zerk tarafından 20 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Arkadaşlar 1-1.5 aylık bir okul gezisi olayım oldu. Çok şükür birçok ülke gezdim, gördüm, eğlendim ve dinlendim...

İlk günler kaldığımız pansiyonların konum olarak ormanlara yakın olduğu için sürekli spor yaparım diye düşünüyordum ancak kendimi saldım diyebilirim. Nedeni senelerdir kendimi sıkıyordum. Öncelikle erken kalkmak istememeye başladım; saat 11-12 hatta 13-14'e kadar uyuduğumu biliyorum. Şimdi ben sporumu sabah yapardım. Öyle olunca istek gelmedi.

Şimdi tatilden döndüm. Ancak ölçülerimde düşüş olduğu gözle görülüyor. Bildiğiniz gibi kas hafızası denen bir olay var. Ben spora ara verme sürecimi böyle berbat bir biçimde geçirdim. Spora devam etme ve tekrar başlama sürecimde nasıl bir yol işleyeyim. Önerilerinizi bekliyorum.

Öneri olarak; örneğin, Antrenmanlarda şöyle çalış (şu şu şekilde ancak hafif çalış gibi, ağır çalış gibi.) Beslenmen de karboyu çok tüket, Proteini çok tüket vs.

Bu arada 4 kişi kalıyorduk odalarda ve ben yatmadan önce kitap okumayı severim. Yatağımdan başka yerde de kitap okuyamam. Bizim arkadaşlar dışarı çıkamıyorlardı ve o yüzden odada içiyorlardı. Ben bayağı bir sigara dumanı soludum Pasif İçici olayı... Dün gelmemin şerefine bir halı saha maçı düzenlendi. Hemen dalağım şişti, ciğerlerim falan ağrıdı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ciğerlerimi nasıl temizleyeceğim?

Not: Tabii ki spora engel değil ancak, belirtmek isterim ki sabah kuzeydeki ülkelerde biraz soğuk oluyordu. Biraz değil harbi harbi soğuk oluyordu. Adam gibi giyinemiyordum. Öğleden sonra filanda yapamazsın... Yani en azından koşacaktım onu da yapamadım. Hı dediğim gibi tabii ki bahane değil, en azından şınav, barfiks çekebilirdim ama. Ben sadece mekikle yetindim. O da beni sabahları kaldırıp aç karnına mekik çektiren bir arkadaşıma borçluyum.

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    İyi sporlar arkadaşlar. Hepinize tekrardan selam olsun.

2. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Pardon ama konuyu yukarıya taşımalıyım... :(

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sabah gördüm cevap yazacaktım mobilden girdiğim için üşenmiştim...

Beslenme olarak önceden uyguladığın beslenmeyi uygula yine. Ama antrenman olarak ilk hafta çok ağır girme hamlamış olabilir vücut... Biraz daha kontrollu başla sonrasında ağır idmanla başlarsın...

Hoşgeldin foruma tekrar. :)

Zerk bunu beğendi.
  4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    önceliklo hoşgeldin

kas hafızası cok kısa bir süre de olmaz. en az 6 7 sene gerekir

protein icin herkesin dedigi kg basına 0.8-1.2 g protein

karboya aban biraz belki kurtarır yulaf ezmesi falan toparlarsın biraz tabiki 1 ayın dönüşü seni 2 haftada kurtarır cok zorlanmassın rahat ol :)

Zerk bunu beğendi.
  5. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Teşekkürler, Hoş buldukk :)

Teşekkürler...

6. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Konuya gerektiğini düşündüğüm ilgi gelmedi. Teşekkürler...

Bu bölümde yetkisi olan bir yetkilinin, konuyu kapatıp çöpe göndermesini istiyorum.

İyi sporlar.

Sayfayı Paylaş