Tartışmayı Beceremiyoruz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ge-Force tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda artık hiçbi konuda tartışmayı beceremiyoruz. Birisi bilimsel yazı paylaştığında konu hemen alakasız yerlere gidiyor. Resim paylaşılıyor hemen arkasından asılslz iddialar saydırılıyor. Milletimizde tahammülsüzlük , kıskançlık ve haset tavan yapmış durumda. Başkalarının düşüncelerine saygı göstermiyoruz. Gelişmiş ülkelere baktığımızda ise en radikal düşünceler bile gayet açıkça dostça tartışılabiliyor. Bizim ülkemizde modern çağdaş ülkelerin bu seviyelerine çıkmasını arzu ediyorum.

novizenj bunu beğendi.
  2. yeşilfener

yeşilfener Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    malesef cehaletin hakim olduğu kitle doğrultusunda bunlar toplum davranışınada yansıyor. eskinden kriz mıriz vardı ama entellektüel bakış açısı günümüze göre daha iyidi. malesef günden güne kötüleşiyoruz bu konuda.

tahamülsüzlük olayınında başlıca sebebi ise insanları birbirine hedef gösteren siyasetçilerdir.

Balboa7 bunu beğendi.
  3. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    güzel bir konu başlığı hak ettiği ilgiyi görmese de. Türkiye en radikal ülkeler arasında İran'dan önce yer alıyor, bir yasta buna tutmak lazım. forumu üçe ayırsalar ; "hoşgörüsüzler" "narsistler" "ön yargıcılar"

Balboa7 ve Ge-Force bunu beğendi.
  4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Tartışmak eskilerin güzel tabiri ile "fikir teatisi"dir, yani fikir alışverişi. Fikir sahibi olmak için öncelikle bilgi sahibi olmak gerekir. Bilgi sahibi olmak için sağlam okumalar yapmak gerekir. Bu zincirin ilk halkası olan okuma fiili ile ilişkimiz bir hayli zayıf olduğu için ne bilgi sahibi olabiliriz, ne fikir sahibi olabiliriz ne de tartışabiliriz.

sağlamirade ve ajn16 bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    millet tartışmayı küfür hakaret etmek sanıyor maalesef birde eleştirmeyi hareket sayanlar var en ufak değişikliğe hemen küfür ediliyor bunada tartışma deniliyor bırakın önemli konuları şu filmi yada şu müziği beğenmiyorum deyin internette yemediğiniz küfür kalmaz ben kimse ile pek tartışmam he der geçerim açıkcası ne zaman ki hoşgörülü araştırmacı insanlar oluruz işte o zaman tartışırım

yeşilfener ve sağlamirade bunu beğendi.
  6. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Ulke olarak surekli diken ustundeyiz.hergun cinayet haberleri olumler politik savas, surekli gerginiz, haliyle uslubada yansiyor. Bi ulkede halkin sectigi siyasetciler tartismayi bilmiyorsa halkin bilmemesinide normal karsiliyorum artik. Taraf olmayan bertaraf olur zihniyeti tamamen yerlesmis durumda gunumuzde malesef.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

Balboa7 bunu beğendi.
  7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    forumda tartışma olmuor ki sadece çoğu konuda herkes yanlış bildiğini savunuor karsısındaki doğruyu sölesede ben yanlış bilmem benim bildiğim doğrudur denip direk savunmaya gecilior bu yuzden seviyesiz oluor konusmalar

adam gidip resim atıp üst göğüs eksik alt göğüs eksik yok geride kaldı omza göre gibi baslıklar altında ve konu içi açıklamasında böle birşey yapması doğal olarak olumsuz yönde eleştireilere maruz kalması anlamına gelir ordanda dengesizin biri gidip sacma bir tavsiye ile sıvamaya çalısırsa konuyu durum bu şekilde devam eder forumda görmedimki biri gidipte arama yapsın bulamasında konuyu öle acsın millet aklına ne gelirse konu acıor

8. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    Bilgili insanlara sahip çıkmak lazım . Forumda görüyorum mesela ne bilgi nede vücut olarak tırnağı olmayan adamlar başkaları hakkında ileri geri sözler ediyor. Herkez seviyesini bilmeli bence. Mesea ben benden bilgili birisini gördümmü saygı gösteririm hörmet ederim. Ondan bişeyler öğrenmeye tecrube kazanmaya çalışırım. Bilmediğim konularda bilgiçlik taslamam bilmiyorsam bilmiyorum derim. Yanlış öğrenmişsemde doğrusunu gördümmü kendimi düzeltirim. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

Sayfayı Paylaş