Tartışamıyoruz!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve AkrepHan tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Yöneticilere ve tüm üyelere sesleniyorum bi kitle var ve akademik makalelere takmış durumda örnek vermek istemiyorum şu an.

şöyle bi durum var akademik makaleyi kopyala yapıştır yapmadığımız zaman ne yöneticiler nede o bahsettiğim bir kısım üye bizi dikkate alıyor ve saçma diyerek dinlememeye başlıyorlar akademik makaleyi kopyala yapıştır yaptığımızda ise googleden araştırmış oluyoruz sonuç olarak arkadaş çevresi çok olan tartışmayı kazanıyor doğru söyleyen değil artık makaleden çok mantık ve bilimle tartışılsın yöneticilerde acilen düşüncelerini bu yönde değiştirip ona göre yorumlamasını rica ediyorum.

hem daha düzgün bir forum olur hemde karakaş gibi değerli üyeleri kaybetmeyiz.

iyi forumlar

kaldı ki bizim tartıştığımız konuların hepsine bir üniversite makale yazmıyor

edit: tabii ki makalelerle desteklenir ama ordaki bilim adamları bizimle tartışmıyor ve konu farklı yorumlanabiliyor

Son düzenleme: 21 Haziran 2012
  2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Makaleden çok mantık ve bilimle tartışılsın ne demek ? Zaten burada kaynak gösterilen makalelerin hepsi bilimsel ve mantıklı.

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    makaleler mantıksız demiyorum ama kopyala yapıştırın bi yararı yok. mesela biz süt konusunda tartışıyoruz ben yararlarını karşımdaki de zararlarını belirten bi makale paylaştı. karşımdaki bilimsel makalede gereken bilgiler yok mesela ben yararlarından bahsediyorum karşımdaki laktoz intoleransından bahsediyor ben diyorumki laktoz intoleransı şu şu ve çoğu insanda yok özellikle avrupa en çok süt tüketen ülke orda oran azalıyor diyorum. en çok süt tüketen ülkelerin yaşam ömrünü veriyorum:kısaca hiçbir kaynakta bizim konumuz hakkında bu kadar araştırma yapılamaz.çünkü bilim adamları forumlarda tartışılan ciddi de olsa konuların üzerinden araştırma yapmıyor.

ben bunu diyince saçma gereksiz boş bilgi oluyor.

sadece onları kopyala yapıştır yapmak bilgili olmayı göstermez o makalelerin HEPSİNİ okumak ve bunun üzerinden tartışmak gerekir

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kaynaksız tartışmayı benim de aklım almıyor..size göre mantıklı gelenin doğru olduğunu ya da genelin doğru kabul ettiğini nasıl bileceğiz..bu risk değil midir?

tabi ki direk olduğu gibi kopyala yapıştır (hatta direk ingilizce) taraftar olduğumuz bir üslup değil..kişi madem o konuyu savunuyorsa önce okuyup hazmedecek, gerekirse farklı kaynaklarla harmanlayacak ve özetini paylaşacak..merak edene de kaynağını gösterecek..bazı üyelerimiz gibi reklam linklerini bile temizleyeme zahmet göstermeden olduğu gibi "alın kaynak" diyerek paylaşım yapmak hoş değil..

bugün hangi vücut geliştirme dergisinde ya da kitabında (ki varsa) "bence" diye yazılar var..makalenin sonunda en az 2-3 kaynak vardır..ama içerik kopyala-yapıştır değildir bir şekilde uygun bir üslupla derlenmiştir.

edit : Akrephan senin bahsettiğine yani üyelerin yaptığını söylediğin şeye safsata diyorlar felsefede..yani kafa karıştırarak rakibini malup etmek..buna tabi ki karşıyız..bu uyanıklıktır..amacımız suçlu arama değil doğruyu bulmak..
    bu tip üyeleri gerektiği yerde uyarıyoruz ama karşıdaki kaynaklar sunarken aksini iddia eden bence dememeli..

ben şahsen kaynağını bilmediğim konuda kaynak bulana kadar sessiz kalmayı tercih ederim..

ayrıca süt konusuna gelince..o konu kadınlar üzerinde yapılan araştırmalara dayandığı için artık tartışılması yasak malum..yani kaynaklar kadınlar üzerine..bulunabilirse vg.ciler için olmalı..

as55, SCHWARZXXL, GencGrafiker ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sn. karakaş'ın konusuna yazdıkların;

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    AkrepHan internet üzerinde ki her ciddi, yazım kurallarına uygun yazılan yazılar bilimsel makale değildir, öyle olsa bile güncelliğine bakmak lazım.

Tartışmak yerine alırsın bilimsel makalelerini ve tartışamadığın kişinin yaptığı gibi kendi başlığını açarsın ve sunarsın bilgilerini kim neye inanmak istiyorsa ona inanır, böylece hiç bir başlık kilitlenmek zorunda kalmaz. :)

bu cümlende hanımefendi derken?

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

bu yüzden genelde yazımın sonuna 2010 2011 2012 gibi yakın yıllar koyuyorum.

heldic bayan değil mi ? bi konuda öyle görmüştüm haksızmıyım ?

edit:afedersiniz başka bir üyeyle karıştırmışım hasan bey sanırım heldic. üye karıştırmışım afedersiniz.

beyefendi olarak değiştirelim

9. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    @ Akrephan; Dediğin üye zaten banlanmış, mesajları silinmiş durumda, yani yönetim gereğini yapmış. Sen fazla kin güdüyormuşsun gibi bir izlenim doğuyor. Ayrıca, Heldic bayan değil. :D
    edit; cevap yazmışsın heldiç konusunda.

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kin gütmüyorum arkadaşım yanlış anladınız kin değil sadece yönetim bana haksızlık yaptı ve benim bu hiç hoşuma gitmedi emin olun aynısı size yapılsa siz bu foruma daha uğramazdınız ama öğreneceğim daha çok şey var o nedenle forumdayım öğreneceğim ve paylaşacağım çok şey var.

bu yüzden yıkıcı olup gitmedim yapıcı olup konuyu açtım ki yönetimde hatasını farkına varıp görüşünü değiştirsin

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

nüfusu örnek vermişsin.. herhangi bir genel muhabbette bırak detayı 70milyon küsür bile diyebilirsin ama birisi çıkıp "ödev yapıyorum bana net türkiye nüfusu lazım" dediğinde kaynaklı tam rakam vermek zorundasın..

ayrıca farklı bir örnek verip kaynak konusu kendi adıma sonlandıracağım..

"meyveleri yıkamadan yiyorum bana hiç birşey olmuyor" diyebilirsin.."bence yıkanmayabilir" de tezin olabilir ama kaynaklar ne diyor "gıdaları yıkamadan yemeyin çok tehlikeli hastalıklar dahi bulaşabilir"

yani burada sana her seferinde birşey olmaması ilerde de olmayacağı anlamına gelmez..bilimsel ve kaynaklı konuşmak bu yüzden önemlidir..

ayrıca genel bir konudan bahsedeyim..bizler paylaşılan tüm kaynakların kalitesini anlayacak düzeyde olamayabiliriz ama örneğim bb.com da birisinin yazdığı 3 paragraflık bir yazı da kaynak olarak değerlendirilmeyebilir..onun da kaynaklarını sunmuş olması gerekir..

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    anlıyorum dediklerini sizin verdiğiniz kaynaktan yola çıkarsak bizim durum şu:
    karşımdaki diyor ki şu şu nedenle yıkanmalı ben diyorumki dediklerin yanlış karşımdakinin sunduğu kaynakta meyvenin zararlarıyla ilgili olsun (mesela) bu konumuza kaynak olarak sunulabilir mi ? hayır. ve bizim tartıştığımız her konuda malesef araştırma yapmıyor üniversiteler. o yüzden akademik makaleler dışında kaynakları ne yazdığını okumadan reddetmek boş bi arayış olurdu. o yüzden istatistiki verilerde kaynak olarak alınabilsin burdan fazla ayrıntılı anlatamıyorum ama böyle bi tartışma daha geçerse aynısı olacağından eminim o zaman size özel mesajla canlı canlı göstericem.

iyi forumlar

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    beni görsen tırsarsın Akrephan :) hehe

1.85 boyunda kalıplı birseyim benden kadın olmaz yani :)

senin verdigin kaynaklar nette bulunan bilimsellikten uzak yazılar o yüzden kaynak olarak görülmüyor

bir konu hakkında konusurken eger karsı taraf ile tartısılıyorsa

buyur dersin

su su universite su konuda böyle bir calısma yapmıs ve sonucları bu

ben konulardaki cevaplarımı kopyala yapıstır yapmıyorum konular zaten cok uzun oluyor en kısa yerini koyuyorum altına da kaynakları ekliyorum

sen ise ben yedim ben yaptım birsey olmadı olmaz tarzında herkesin bildigi bu gibi cevaplar yazıyorsun

o yüzden tartısma olmuyor.

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  14. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    başlık tartışamıyoruz da siz burada gayet güzel tartışıyorsunuz :)

15. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    AkrepHan genel bir başlık açtın sanıyordum basbaya kişisel bir başlık açmışsın..8-9 tane Heldic ve sana ait mesaj sildim..

kilit..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş