Tarihte İlk Kadınlar

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Savaşcı tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
 1. Savaşcı
  Offline

  Savaşcı Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  646
  Beğenileri:
  255
  Ödül Puanları:
  0
  merhabe
  bu olay özerinden uzun zaman geçti ama yazayım dedim

  National Geographic uzmanları 200 bin yıl önce Avrupa ve Asya'da hüküm süren Neanderthal insanın kalıntılarını inceleyerek ilk kez ilkel kadının neye benzediğini tespit etti.


  bazı resimler
  1
  [​IMG]

  2
  [​IMG]

  3
  [​IMG]

  ve bir şeyler daha var
  aşağıdaki resimde günümüz kadını ile eski kadınların iskelet sistemini karşılaştırıyor. hangi parçaların nereden geldiği renkli olarak görünüyor. tahmin ettiğiniz gibi soldaki renkli olan eski kadın.(ya resim bu resim mi hatırlayamıyorum.)
  [​IMG]


  gördüğünüz gibi o zamanın kadını daha geniş bir gögüs kafasi ve daha geniş bir iskelet sistemine sahip. boyu günümüz kadınından kısaydı. Eğer bu zamanın kadını hiç bir şey yapmadan vucudu 2200 cal enerji harcıyorsa o 4400 harcıyordu. çok daha güçlü ve adaleli yapısı vardı.
  ve bulunan çoğu kafa tası kemiğininde. ön dişlerin kırılmış yada olmadığını görmüşlerdir. bunun sebebinin elleri dolu olduğunda çoğu ağır şeyi ağzıylada taşımaları olduğunu söylüyorlar.

  bunu uzun zaman önce okumuştum o yüzden eksiklerim olabilir. eksikleri yada yanlışları yazarsanız çok daha faydalı olur.


  ve bir de aklıma bir şey geldi. bakarsınız tarihe hep kral kızları padişah vs kızları için savaşlar çıkmış. bunu sebebide herhalde şudur; köylül kzılarağır çoğunlukla işlerde çalışmak zorundaydı bu güzden vucutları gelişiyordu Çoğu erkek gelişmiş vucutlu kadınlardan hoşlanmaz. Ama böyle önemli kişilerin çoçuklarının ağır işte çalışmasına gerek yoktu. bu yüzden vucutları ince ve narin oluyordu. yüzüde güzel olduğunda aşık olanlar kaçınızmaz tabi. aşık olanlar eşit güçteyse; her zaman dedikleri olmuşsa bunun içinde kan kaçınılmaz.(not bilimsel değeri yok aklıma geleniz yazdım)
   
  smltncr, PaleHorse, sleepy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 2. shownodese
  Offline

  shownodese Üye

  Katılım:
  3 Ocak 2008
  Mesajlar:
  966
  Beğenileri:
  251
  Ödül Puanları:
  73
  Meslek:
  gayrimenkul danışmanı
  Yer:
  kocaeli
  çok şükür ki baya değiştiler biraz daha gelişmeliler ama
   
 3. kahveisteyen
  Offline

  kahveisteyen Üye

  Katılım:
  1 Mart 2009
  Mesajlar:
  39
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Açık olan bir şey günümüz kadın vücudunun çocuk doğurma ya da sosyal haytta yer alma amacıyla evrildiği. Narin iskelet yapısı, dar omuzlar, dar kalça bunu destekliyor. Resimde sağdaki iskelet kesinlikle Türk kadınına ait değil bu arada. Kadınların çalışmadığı, ev kadını olup sosyal hayattan koptuğu Akdeniz ülkelerinde geniş kalça yapısını çok rahat gözlemliyoruz. Kuzey ülkelerinde ya da kadının sosyal hayatta daha çok yer aldığı yoplumlarda daha eril bir kadın vücudu beğeni buluyor ve yaygınlaşıyor (İngiltere, Rusya...).
  Modern hayat erkeklerin vücut yapısını kadına yaklaştırıyor. Bizse vücutçular olarak süreci tersine işletmeye yeminliyiz.
  Bu arada resimdeki kadının (ya da erkeğin) benzerlerini hala görüyoruz, onlar aramızda ve genleri milyonlarca sene daha yaşamaya devam edecek.
   
 4. Berkthagar
  Offline

  Berkthagar Üye

  Katılım:
  1 Eylül 2007
  Mesajlar:
  438
  Beğenileri:
  281
  Ödül Puanları:
  0
  Evrim devam ediyor aslında.İş hayatındaki rekabet ve mücadelenin kadınlarda testeronu tetiklediği ortaya çıkmış..Yanılmıyorsam 60lara göre %30 daha fazlaymış testesteron bayanlarda.Bu da kalçaların daralmaya,göğüslerin küçülmeye başlamasına sebeb oluyormuşKi eski dönemlerin starlarına baktığımızda (merli moro,türkan şoray vs) bunu farkedebiliriz.
   
 5. okaaan
  Offline

  okaaan Yeni Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2008
  Mesajlar:
  890
  Beğenileri:
  420
  Ödül Puanları:
  0
  Bu ozamanların travestisi olmasın farkındaysanız günümüz kadınları erkekleşmeye başladı 1000 yıl sonra erkek kadın rollerei değişmesin..iykide ilk insan değilmişiz yoksa çekilmezdi şu anda kız arkadaşım çirkin diye isyan eden varsa yukarıda resme bakıp şükretmeli..daha fazla bakmayayım gece rüyama girecek buuu..
   

Sayfayı Paylaş