Tam yağlı süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve badboy9119 tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugune kadar hep sek- yağsız süt alıyordum. Valide bugün dia'nın tam yağlı sütünü almış. İçeriğine baktım. 100 gr 200 kalori yazıyor.
    Yani 1 litre süt içen biri 2000 kalori alıcak.

1 litre değil de 500 ml içtğimizi farzedip 1000 kaloriyi böyle alırsak (almam gereken kalori kilo almak için 3000-3500 arası) 2000-2500 i de karbonhidrat-protein-yağ lardan sağlarsam yağlanır mıyım?

Veya diyelim tam yağlı sütü içtik 1 litre. Yağlanarak mı kilo almamıza sebep olur?

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    neden yagsız süte devam etmiyorsun ? yagları zeytin yagı ve belirli yemişlerden alman en faydalısı olacaktır.zaten yagsız dedigimiz sütte de belirli bir miktar yag var en azından gönül rahatlıgıyla içersin

3. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yağsız ve yarım yağlı olarak içiyordum sütü. Fakat hacim için kilo almak lazım pek kilo alamadım hatta hiç alamadım. Bu şekilde sağlam kalori oluyor. Yağlanırmıyım diye merak ediyorum

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    100 ml tam yağlı süt ortalama 60 -70 kcal dır. Yanlışlıkla kilojoul ( kj ) birimine bakmış olabilirsiniz.

carmelo114 bunu beğendi.
  5. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    58 kcal/240 kj. Yani 58 kaloriymiş 100 ml. Fakat süt firması kaloriyle kilojülü yer değiştirmiş , sorun bende :) Peki gene de 1 litre süt içersek 600 e yakın kalori elde ediyoruz. Bu yağlanmamızı sağlar mı? Yoksa bulk dönemi için -ki yazda olmamıza< rağmen bulktayım gelişimimden memnun olmadıgım ıcın- yağlanmamı sağlar mı? Yoksa kalorime ek olarak pozitif dönüşüm mü yapar?

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Badboy bir yanlışın var, sütte o kadar kalori olamaz. Kutusuna bak. 100ml 60 kalori 1 litre 600 kalori (tamyağlı) Yarım yağlıda yüzde 1, tam yağlıda yüzde 3 bulunur inek sütünde. Ayrıca yuzde 3 protein, yuzde 5 şeker bulunur.

Yarım litre 300 kalori tam yağlı olursa, fazla korkulacak gibi değil.

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    kaloriyi tartışmayı bırakalım bence.şimdi bende büyümeye gectim ve tekrar söylüyorum alacagın yagları yemişlerden ve zeytinyagından almanı tavsiye ederim.yorumlarından anladıgım kadarıyla yaglanmadan büyümek istiyor konuyu açan arkadaşımız.karbonhidratı arttır derim yag alımına ne olursa olsun dikkat et.ve bence bol meyve ye.ki ben araögün ve ant öncesi meyve yiyorum.rafine şeker tüketmiyorum.tavsiyelerim budur. ben ne kadar büyümeye gecsemde yagsız süt kullanıyorum. mesela sabah s6+2 kaşık yulaf+1 muz + yagsız süt+1 tatlı kaşıgı kahve (mixer içine) oh miss :) saygılar

8. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    @murathan.biceps arkadaşım sağol yorumun için. Evet büyümek istiyorum bulk yani. Tam yağlı süt + makarnayla alınamıcak kilo yoktur diye bişey okumustum zamanında ama nedense hep yağsız süt tercih ettim. :) Şimdi tam yağlı süt içersem yağlanır mıyım diye merak ediyorum.

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    pek yağlanacağını sanmıyorum.şimdi açık konuşalım ben bundan önceki hayatımda şişmandım.ugraştım didindim takır takır çıkardım baklavaları.şimdi gitmesini istemiyorum.yavaş yavaş büyüyorum o yüzden.benimki zaman isteyen bir süreç. sütün fazla yaglandıracagını sanmıyorum açıkçası. diger yemeklerinde de yagı ölçülü bir şekilde kullanırsan bir şey olmaz. tabii bu yaptıgın idmanada baglı.ayrıca büyümek istiyorsan biraz yag almalısın mutlaka. saygılar :)

Sayfayı Paylaş