Tam olarak günlük ne kadar karbonhidrat ve protein almalıyım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve t3amsah tarafından 11 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar herkes farklı bişe söylüor ben günde 240 gram protein alıyorum.Fazla olduğunu söyledi arkadaşlar 85 kiloyum biri bana tam olarak ne kadar karbonhidrat ne kadar protein almam gerektiğini söylerse çok sevinirim maximum.

Şuanda ekonomik olarak durumum iyi balık tavuk ve dana eti yağsız tüketebilirim.Ayrıca protein tozumda var.

Balık olarak mezgit tüketiyorum metroda 2.5 kg 35 tl ye satılıyor bilginize.Buzlu olarak satılıyor bence gayet uygun

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  2. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Yağ oranın kaç nekadar zamandır aralıksız yapıyorsun sporu hedefin nedir kilo vermekmi öncelikli olarak yoksa almakmı

3. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    valla şuan yağ oranımı ölçtürmedim ama bi hayli var 3 4 haftadır yapıyorum ilk 2 hafta koşu kardiyo yaptım sonra antrenmana başladım, daha önce 2 yıl da toplamda 6 7 ay kadar gittim ara ara şuanda kas kütlesini artırıp kilomu sabit tutmak istiyorum.Yaza doğru ara ara kardiyo yapabilirim :)

Bide yağ yakıcı almayı düşünüorum önerisi olan varsa çok sevinirim .Şunun fiyatı oldukça uygun bilgisi olan varmı bi hayli yorum almış ve satın alınmış.

Tr-power L-carnitin Tablet 50 Ad.portakal Aromalı:

http://www.hepsiburada.com/Liste/tr...=sportrp19&categoryId=354265&SKU=SPORTRP19-PA

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

Arkadaşlar bu arada Türkiyede derecede yapmış birine sordum bu miktarları protein x 2 gram karbonhidrat x 4 gram dedi kilo ile ...

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  4. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    240 gr protein çok fazla senin için 100 150 den fazlası yağ yapar amino asit alarak protein sentezini arttırabilirsin maddi durumun iyiyse söylediğin gibi... Karbonhidrat da eğer kas hacmi istiyorsan ki anladığım kadarıyla öyle yağsız tuzsuz makarna yada lapa pirinç pilavı öneririm günlük karbonhidrat 250 falan yeterli olucaktır.

5. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    sabah kahvaltıda yumurtayla yulaf ezmesi yapıorm yulafda 70 gram fln var sanırım 100 gramında 100 gram civarı yulaf yiyiorum öğlende kepekli pirinç 1 su bardağı yada 100 gram kepekli makarna biraz artırmam lazım sanırım 250 ye yinede ulaşmıor :D

Sayfayı Paylaş