tam bir omuz gelişimi için yeterlimi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve animall tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle omuz gelişimine çok önem veren birisiyim ve bunu olabildiğince iyi bir şekilde yapmak istiyorum. o yüzden programımın yeterli olup olmadığı konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. şuan için kaldırdığım ort. ağırlıkları da yazacağım . eğer bir sorun varsa şimdiden düzletmek isterim yani 1-2 ay çalışıp gelişim olmazsa ondan sonra düzeltmem kötü olur.tavsiyelerenizi bekliyorum.
    gittiğim salonda smith machine yok bu yüzden barla press yapamıorm biraz sakat oluyor.

1. makinada önden tutarak press yapıyorum. 12-10-8-6 şeklinde. 55-60-65-70 ağırlıklarla
    2. lateral raise . 4*12 şeklinde. 6'şar kg dumbell
    3. dumbell shoulder press. 4*12 şeklinde. 10'ar kg dumbell
    4.front raise. lateralla aynı şekilde
    5.son olarak upright row yapıyorum . geniş tutuş. fakat trapezler biraz çabuk gelişiyor. o yüzden bir süre yapmamayı ya da hafif yapmayı düşünüyorum.

tabi bu ağırlıkları git gide artıracağım. saygılar:)

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Şimdi sen multipressle öne 70kg basiyorsun, ama dumbbell shoulder press 10 kg mi? yanlislik var gibi bunda.

3. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    multipress ne biilmiorum bnm dediğim shoulder press machine olarak geçiyo belki aynı şeydir onu bilemem . bi de dumbell press 'e yeni başladım 2 programdır yapıyorum . barla press yapamadıım için ne yapsam diodum birisi dumbell pressi önerdi.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  5. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okudum ve onu örnek alarak programı oluşturmaya çalışıyorum zaten. yani araştırma yaptım forumda

6. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Omuzla beraber çalıştıgıniz kas grubu var mı,ayrıca 4 hareket yeterli olacaktır.
    Front press,front raise,shoulder press,lateral raise yeterlı olacaktır..

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    shoulder press bende oturarak yapıyordum yenı farkettım oturup sırtı sandalyeye yaslıyorlar ben yaslamıyordum yaslamak daha ıyıolur o zaman sbelıme yuk dusmes

8. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ile beraber sırt çalışıyorum aynı günde. bide şu sorum olcak şimdi makinede 50-60 kaldırdıktan sonra dumbell presste 10'ar veya 15'er kg kaldırmanın bir ters etkisi olurmu acaba bunu merak ediyorum bide

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:32 ----------

ayrıca dumbell press e yeni başladım makinada olanı bir kaç aydır yapıyordum

Sayfayı Paylaş