Tae bo ile karın bölgesindeki yağların yakımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrzess tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhabalar.
    Spor salonuna yeni yazılmış bulunuyorum.Spor salonunun body building,cardiyo dışında bir de tae-bo aktivitesi var.Benim,konu hakkında bilgi sahibi olanlara birkaç sorum olacaktır;

1)Tae-bo adlı sporun daha çok karın bölgesini çalıştırdığı ve karın bölgesindeki yağları yaktığı söylendi bana.Yani six pack yapmakta çok yararı oluyormuş bu doğru mudur ?

2)Tae-bo sporuyla saatte yaklaşık 700-1000 kalori yakıldığını söylediler.Sizce bu gerçekten sağlıklı mıdır ? Yani haftada 3 gün spor salonuna gideceğim.Haftada 3 kilogram biraz fazla değil midir ?

3)Son sorum olarak tae-bo sporunun çok yorucu bir spor olduğunu öğrendim.Benim asıl amacım vücut geliştirmek.Haftada 3 gün spor salonuna gideceğimi belirtmiştim.Bunun kaç gününü tae-bo'ya ayırmalıyım ?.Ya da hiç mi yapmamlıyım tae-bo sporunu.

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim. bench_O

2. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Şunu kesinlikle aklından çıkar, karın çalışarak karındaki yağlar erimez.Karın çalışırsan sadece kalori harcarsın onun yararı olur, ama genel olarak vücudun günlük kalorisinden daha düşük beslenirsen ve spor yaparsan vücut yağ oranın azalır onunla beraber karnındaki yağlar gider.

3. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ilginiz için teşekkür ederim.
    Amacım öncelikli olarak göğüs ve karın grubundaki kasları belirginleştirmek.Bu yüzden bunu sordum.Ancak tae-bo sporuyla ilgili hala net bir bilgim bulunmamakta.umarım forumun diğer üyeleri de bilgilendirirler.

Sayfayı Paylaş