T-Shirt yapımı ve uygun T-Shirt malzemesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili arkadaşlar,

Forumda kapsamlı bir araştırma yaptım. T-Shirt adı altında açılan en az 10 tane konuya rastladım. Hatta bunlardan bazıları şu linklerde. İşime yarayacağı için buraya koyuyorum...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/t-shirt-zerine-bask-iddial-t13528.html?t=13528&highlight=T-shirt

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/t-shirt-bask-s-al-t2935.html?t=2935&highlight=T-shirt

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forum-t-shirt-bast-ral-t2870.html?t=2870&highlight=T-shirt

Şimdi sözü fazla uzatmadan konuyu açma sebebim ve nasıl içeriğe katkı yapabileceğimize geleyim.

Malumunuz yaz mevsimi, sokağa çıkarken, otobüslerde vakit geçirirken, hoş bir manzaraya sahip bir deniz kenarındaki çay bahçesinde otururken kendisini belli etmeye başladı bile. Önümüz yaz, bizlerse birer sporcu hatta öncelikleri arasında sağlıktan sonra estetik kaygıları da barındıran âdem evlatlarıyız.

Bu şartları göz önünde bulundurarak siz değerleri arkadaşlarıma bir kaç soru ve beraberinde katılım ile sağlanabilecek forum için yararlı T-Shirt bilgisi arıyorum.

Sualleri buldum, cevaplar içinse biraz kafam karışık. Hali hazırda böyle bir konu açmışken, cevapların sistematik bir şekilde gelmesi, konunun anlam bütünlüğünü kaybetmemesi ve işlevsel olabilmesi için önem arz etmektedir. Bu çerçevede herkesin özenli ve itinalı cevaplar vereceğinden kuşkum yok.

Soru-1

Arama motorlarını kullanarak, değişik varyasyonlu T-shirt yapımı için rağbet gören siteleri bulmak mümkün. Burada mühim olan kıstas, yapımı için verdiğimiz T-Shirt'ün kalitesi ile eş değer orantıda ne kadar güvenilir bir kimliğin ellerine teslim ettiğimizdir isteğimizi.

Daha önceden falanca siteden şu şartlar altında şu kalitelerde, bedenime gayet uygun yaptırabildim diyebilecek arkadaşlara çağrıda bulunuyorum bu konu vesilesiyle. Bilgilerini bizler ile paylaşırlarsa çok makbule geçer.

Soru-2

Malumunuz, T-Shirt olarak adlandırdığımız ve vücudun görkemli çatısını oluşturan üst bedeni örten bir kıyafet olarak nitelendirmek T-Shirte yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Konunun başlangıcında da verdiğim linklerde gördüğünüz üzere, ilgili iddiali T-Shirt yazılarımız mevcut. T-Shirtler ruhumuzun yansımasıdır. (Giyim aynadır) Buradan yola çıkarak, T-Shirt'ü bir bütün olarak ele aldığımızda malzeme olarak ne kullanmalıyız. Ne oranlarda bu en uygun açısal oynamalar ile vücutta gayet hoş bir görüntü yakalamamıza yardım eder. %30 polyester %70 Pamuk veya sadece %100 Pamuk veya çok daha değişik bir malzeme de olabilir. Kontrol ettim arama motorunda 10 larca kumaş türü var.

Bu konuya ilişkin bilgisi ve deneyimi olan arkadaşları da bu soru altında bilgilerini paylaşmaya davet ediyorum...

Soru-3

Her şey tamam. T-Shirt' yaptıracağımız bir siteyi bulduk, İddialı sözümüzü, bizi anlatan orijinal yazıyı veya resmi de bulduk. Malzemede de sıkıntı yok. Peki, tüm bu şartlar yerine geldiği andan itibaren, akla son olarak şu soru gelecek. Ne kadar tutar?

Tüm bu soruların tek bir potada eritilerek uygun yetkili kişilerce yapılabileceği öngörülen bir adres, bir üretici bulabilirsek bu sayede. Hazır yaz geliyor, kendime bilhassa 10 tane çeşitli orantılarda, örneğin kısa kollu, kolsuz, dar, geniş diye ayrılan T-shirt yaptırmayı düşünüyor. Sonrasında kalan para ile kuzenlerime hediyelik almayı düşünüyorum...

Sözü epey bir uzattım sanıyorum, kusura kalmayınız. Bu ince eleyip sık dokuyan bir yapımdan olsa gerek, güzel ve her yönüyle, aldığımda pişman olmayacağım bir T-Shirt olsun istememden kaynaklanıyor.

Şimdiden aidiyet göstereceğiniz için teşekkürler...

Saygılarımla,

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    T-Shirt konusunda ne istersen sana bilgi vere bilirim. ben tekstil ve inşaat sektöründe olduğumdan sana yardımım ola bilir.
    T-Shirt kumaşı olarak bize en uygun kumaş türü Full likralı kumaş olur fiyatına geldince ürün tek adet olursa baskı masrafları felan derken fiyat artar ama aynı model farklı renkler olursa maliyet biraz daha düşer. daha çok adet daha uygun fiyat dengesiyle bir yere kadar gide bilir. saygılarımla.

Sayfayı Paylaş