tıkandım kaldım:((

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alozder tarafından 1 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. alozder

alozder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar 10 ay oldu spora baslayalı 56 kilo ile basladım su an 62 kiloyum ama bugun tartıldım 61'e düşmüşüm beslenmem o kadar ıyı degıl ama yınede takıldım kaldım 1 cm bile gelişemiyorum 2 aydır. Protein tozu falanda aldım ama fayda etmedi afedersiniz öküz gibide yıyemiyorum acaba benim yapim ve vücüdüm bu spora yatkın değilmi ben hep zayıf bir insandim hiç kilolu olamadım hayatımda sorun bumuki önerilerinizi bekliyorum

2. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    tıkandığın yerde beslenme destekleri devreye girer.protein tozunu sütle kullanabilirsin.bayağı yağ yapar ama...ciddiyim.kilo almak istiyorsan aldığın kalori harcadığından fazla olsun.45dk üzeri idman yapma.büyük bölgelerde 15-18 küçük bölgelerde 12 seti geçme...adalelerini az set orta tekrarlarla çeşitli yönlerden çalıştır.bu konularda spor hocandan tavsiye al bence...tamam bizde salon antrenörüyüz ama başına Allah korusun bi iş gelse senin sorumluluğun onun üzerinde... haftada 4 günlük idman yeter.daha sonra bacak çalışmasıyla 5 güne çıkarsın.vücudu büyük gösteren 2 yer vardır.1.cisi bicepsler indir.2.bacaklarındır.malum bicepsin ilerleyebileceği alan belli o zaman esas olan ağacın gövdesini büyütmektir... :)

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dostum bence senin sorunun, belirttiğin gibi beslenme ile alakalı. Bir insan diyet yaparken nasıl yaktığından az yemezse kilo vermesi durur, sen de yaktığından ve yapım için gerekenden fazla yemelisin ki kilo alasın, kas yapasın. Örneğin 2500kcal. spor yapmazken sabit kiloda kalmanı sağlıyorsa, 3500-4000kcal. almalısın ki hem antrenmanda yaktıkların hem de yapım için gereken enerjiyi alasın. O kadar çok yemek yemelisin ki bazen kendin bile şaşırmalısın, ben kışın öyleydim durmadan yiyor ve kendime şaşırıyordum, 5000 kaloriyi çok farkla geçtiğim günler oldu ve bunun sonucunda da kilo alımım neredeyse hiç durmadı. Sana da önerim 4000 kalorinin üzerine çıkarak beslenmeyi dene, yağlanırsan vazgeçersin zaten kaybedecek birşey yok, denemekten bir zarar gelmez. Bunun için de weight gainer kullanabilir veya kendin bol kalorili ama sağlıklı karışımlar hazırlayabilirsin, bir de proteinini eksik etme tabi.

Morphling bunu beğendi.
  4. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Alozder, sanirim bu sporu yapan insanlar zaman zaman bir noktada tikaniyorlar, bunu asmak icin daha iyi bir beslenme ve programi degistirmekte fayda olabilir...ben de bir aydir, 83 kilo da takildim, butun gun yiyip icip yatiyorum ama olmuyor iste, bununla beraber protein, amino, creatin, multi vitamin, nox da kullandim, simdi fark ettim ki, aldigim urunler acemiligin bir kurbani olmusum, gnc store a girip, ver kardesim dedim bu spor icin ne gerekliyse, o da masallah hic acimadi :D
    bu site sayesinde daha cok bilinclendim, ve bundan sonra neyi alip neyi almiyacagimi biliyorum artik :lol:

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tıkanmanın bir iki çözümü var. En bilineni de sürantremanı yenmek için egzersiz düzenini değiştirmek. Hep aynı hareketleri yaptığın ilk dönemde muhtemelen vücudun ilk başta olumlu tepki verdi ve kilo aldın ama daha sonra buna adapte olduğun için gelişim durdu ya da aşırı yavaşladı. Bu durumda programında küçük değişiklikler yapmalısın. Forumda bulk dönem için beslenme ve antreman düzeniyle ilgili bayağı örnek var.

6. alozder

alozder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ok beyler denemekten zarar gelmez saolun önerileriniz için

7. akınn

akınn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardes sana lazım olan bellii

arkadasım sana lazım olan resmine baktım ve anladıgım kadar iyi karbonidrat ve en öenmlisi bol ama bolll protein ve sert hacim calışması konu bu kadar basitt 8)

8. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    selam kardeş, senin şuan söylediklerin ile benim yaşadıklarım aynı şey. daha önceden aynı şeyleri ben de yaşadım. sakın ümitsizliğe kapılma. ne demek istediğimi daha iyi görüp farkedebilmek için "kendi resimlerim " başlığının altındaki "selam arkadaşlar, azmin başarısını paylaşmak istiyorum " başlığında görebilirsin.

Sayfayı Paylaş