Tüyleri aldırmak kasları dahada geliştirir peki boy uzamasına etki edermi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve numb15 tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhabalar.
    Şimdi ben basketbol sporu ile uğraşıyorum ve basketbolun temellerinden biride sıçramaktır.
    Bacaklarımdaki kılları alırsam yaptığım programalrın daha hızlı sonuç vereceğini biliyorum.Peki bu kılları aldırdıktan sonra yerine daha beter çıkmazlarmı + olarak hiç ağırlık çalışmıyorum geliştirmek için.
    tek el,çift el,kollarımı kaldırmadan en yukarı ve elime 2 tane basket topunu alıyorum öyle zıplıyorum.Hedefim 1 ayda çembere asılmak 2-3 ay gibi bir zaman dilimindede smaç basmak.dediğim programı 2 günde bir yapıyorum yani 1 gün dinleniyorum diğer gün tekrar bacak kaslarım çok gelişecek biliyorum peki bu boy uzamasına etki edecekmi?Ne dersiniz bu konuda herşeyi oluruna mı bırakim yoksa el atayim mi şimdi?
    Teşekkürler.

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kılları almak kas geliştirir?
    çok havada bir iddia

numb15 bunu beğendi.
  3. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tüyleri aldırmakla kas gelişiminin hiç bir alakası yok o zaman neden salonlarda kan ter içinde antrenman yapalım ki ağda epilasyon yaparızz..

numb15 bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kılları alınca kasmı oluyor bu saçma bılgılerı kım nereden ogrenıyor cok merak edıyorum buda yenı mode heralde

eger oyle olsaydı benım yasımdakı sıra arkadasıdma hıc kıl yok 1 gramda kas yok

ben kıllıyım kaslıyım

kıl estetık gorunmek ıcın aldırılır hıc kıllı spıorcu gordunuzmu goze cırkın gelır kaslarıda gızler

numb15 bunu beğendi.
  5. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben biraz yanlış anlattım galiba kılları alınca kas gelişir diye birşey yok.Mesela bir bacağınızı aldırın diğerini aldırmayın?1 ay çalışın aradaki farkı görün?Yada birçok basketci estedik görünsün diyemi bacaklarındaki kılları alıyorlar yada futbolcular?Bu işin bir yararı var yoksa recep ivedik deki gibi eryerimde kıl olsada fark etmez önemli olan işlev?

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kılları kestiğimizde kaslarımıza bir artısı olmaz ve ayrıca daha fazla gür vs de çıkmazlar.

numb15 bunu beğendi.
  7. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Jilet ile alırsanız daha gür çıkarlar.

numb15 bunu beğendi.
  8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu görüşü kanıtlayan bir çalışma yok bildiğim kadarıyla.
    Forumda, kıllara çözüm başlığında da bir arkadaşımız tübitak'a e-posta yoluyla bu soruyu sorup böyle bir durumun mevcut olmadığı cevabını almıştı.

numb15 bunu beğendi.
  9. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Kıllar kas gelişimini etkilemez sadece görünüşü etkiler şimdi jay cutlerin çok kıllı biri olduğunu düşünün Vücudu bu kadar güzel dururmuydu:D

numb15 bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Benim bildiğim kılları almak kas geliştirmez fakat koşu, bisikletciler ve futbolcular genelde alırr bunun nedeni de hızla alakalıdır. Biraz saçma gelebilir ama kıllar hız keser. Bunun hakkında bir kaç makale okumuştum. Bunun kas gelişimiyle alakası yoktur. Baskette hız keser mi bilemeyeceğim sonuçta açık havada oynanmıyor. Ama esnetik görünmesi için aldırılabilir.

numb15 bunu beğendi.
  11. SoPositive

SoPositive Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Profesyonel basketbolcu (zamanında Milli takıma çağırılan) hocama sormuştum, o basketbolcular, futbolcular kıllarını kesmez, onlar antrenmanlarda ve maçlarda ayağına tayt, üzerine çorap üzerine bilmemne giyer, sporunu ağır bir şekilde yaparken kıllar kendiliginden dökülür elde olan bişi degildir demişti.Ama koşucular flan aerodinamik açıdan hız kazanmak için vücudundaki bütün kılları alır diye biliyorum.

numb15 bunu beğendi.
  12. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Size katılıyorum . Bende okumuştum . Kılları alınca daha hız kazanmıss olunuyor .

numb15 bunu beğendi.
  13. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Sakın sakın bir yerini alma sonra çok pişman olursun ben yüzme sporu ile uğraştığım zamanlar'da sürtünmeyi azaltmak amaçlı tüylerimizi keserdik şimdi bakıyorumda çok çok pişmanım illa kesicem dersen kesme karınca yumurtası yağı diye birşeyler satıyorlar eczanede seyreltici oluyor onlar sürünce hemen dökmüyor ama zamanla kendi kendine çıkmasını yavaşlatıp tüylerinden kurtulmanı sağlıyor ama benim tavsiyem yinede kesme...

Kaus arkadaşıma ayrıca söymeke istiyorum kıl kesmek sizi hızlandırmaz sadece yüzme sporu yapanlar için geçerlidir bir futbolcunun koşmasını bir kıl teli engellemez çünkü yoğunluk sıfırdır sürtünme koştuğu kadardır ama su'da yoğuluk fazladır gittiğin 2 katı ters ivmesi vardır kısaca sizin dediğiniz olay sadece ve sadece yüzücüler için geçerlidir aksi halde bütün futbolcuların saçları kazılı olması gerekliydi :)

Son düzenleme: 15 Nisan 2011
    numb15 bunu beğendi.
  14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Haklı olabilirsiniz. Açıkcası bu konu pek ilgimi çekmediği için detaylı bir araştırmam olmadı. Sadece hızla alakalı bir kaç makale okumuşluğum var. Siz bu sporun içinde olduğunuz için daha iyi biliyorsunuzdur. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

numb15 bunu beğendi.
  15. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    herkes kıl konusuna yorum yapıp bırakmış :) ben de öyle başlayayım. futbolcuların gelişim için değil hem estetik hem de temizlik,ferahlık açısından aldırdığını düşünüyorum giydikleri body-çorap altında terleme yüksek derecede oluyor ve ter-kıl karışımı insanı rahatsız eder..ayrıca sürekli bandajlama durumları oluyor o bandajları her açtıklarında ağda etkisi de istenmese gerek..

gelelim diğer kısma, zıplamanın boy uzattığı söylenir yaptığın antrenman boy uzamasını arttırır..ayrıca bu çalışma omuz kondisyonu da sağlayacaktır, uygun bir program hazırlayıp hafif de olsa vücut geliştirmen de fayda var.

numb15 bunu beğendi.
  16. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar bacak kıllarını alan varmı aldıysa nasıl aldı ve tekrar çıktığında eskisi gibi mi çıktı bunları yazabilir mi.

numb15 bunu beğendi.
  17. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Herhangi bir makine ile alabilirsin. İnternette erkekler icin yapılmış body groom aletleri mevcut onları kullabilirsin. Jiletle almadım bilmiyorum ama makine fazla cıkmasına neden olmuyor. Bir aydan daha fazla az kılla rahat rahat geziyorsun. Tamamen tercih meselesi. Ben genelde alıyorum.

Kas gelişimi ile ilgili bir yorum yapamam.

numb15 bunu beğendi.
  18. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Estafurullah sizde bilginizi paylaşmak amaçlı yazmışsınız ben teşekkür ederim Saygılarımla

numb15 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş