türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Bravo sen bu yaşınla herşeyi anlayıp analiz etmişsin . Bu birikimi neye borçluyuz acaba. Belkide o azınlık güçlü kaslı türklerden olduğun içindir .Beynin de kas yapmış. Kusura bakma biz senin kadar gerçekleri göremiyoruz . Kür yaparsak belki sana yetisiriz.

2. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Orta Asyadan geldiğimizi unutmamak lazım, irilikten ziyade daha ufak ama hızlı ve çevik bir milletiz. Ama kuvvet konusunda en basit örnek Türk yaylarının hepsi kullanılmak için güç gerektiren yaylardır ve normal bir asker 6sn de 1 ok atabiliyormuş. Bozkır hayatında da bol bol hayvancılık yapılır ve protein de bol bol yeniliyor diye tahmin ediyorum.
    Biz zaten vikingler yada gotlar gibi göğüse yarmaktan ziyade aklımızı ve yeteneğimizi kullanıp, okla, tüfekle ve toplarla savaş kazandık. Ne zaman aklımızı kullanmayı bıraktık o zaman savaşlarda karşı karşıya üstünlüğü kaybettik. (eski savaşlarda 1e2 1e3 kazandığımız savaşlar olmuştur)
    Osmanlı konusuna hiç girmiyorum iri güreşçiler, haltercilere bakarsanız birçoğunun balkan göçmeni olduğunu görürsünüz. Slav kökenlidirler. İklimden midir bilmiyorum mesela Akdeniz ülkerinde de öyle büyük adamlar gözlemlemedim. Genelde soğuk yerlerde yetişiyor bu iri adamlar. Mesela Amerikalıların da kökenleri belli değil bu yüzden bu klasmana sokulamazlar.

Güç rutini aslında biraz moda işi, şöyle 2-3 tane adam çıksa powerlifter yapan gençler arasında moda olsa öyle gidecek. Ama maalesef olmadı. Olmasında zaten ne zaman gelsem squat rack boş daha ne isterim.

Letsev bu konuda çok haklı ve (ben hiç bir siyasi taraf tutmadan) bizim gibi hayvancılıkla uğraşan bir toplumu, hayvancıyı destekleyeceğine ithalat yapalım diyen, insanların sofrasına sene de 1 kırmızı et sokulmasına neden olan ve utanmadan Türkiye Dünya liderliğine oynuyor diyenlere hakkımı helal etmiyorum. Ve bunun hesabını bütün mazlumlar da soracaktır.

mericboss99 ve letsev bunu beğendi.
  3. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Dunyanin yarisi bizim degilmiydi arkadas ne gucsuzu :D

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. sthammer

sthammer Guest

elin ispanyolu 'türk gibi güçlü' deyimini üretmiş, yılllardır güreşte ve halterde ekol olmuş bir milletiz.. italyanı desen 'anneciğim türkler' der.. ne biçim konu bu yahu :)

Pomak Türkleri hakkında bir araştırma yapsan iyi olur..

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen haklisin :d Deportivo La Coruna turk gibi guclu :D

sthammer bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    genelde italyan takımlarını yeniyoruz ondandır. bide ingilizlere sor oh türk takımı çıktı diyorlardır.

7. sthammer

sthammer Guest

orası öyle :)

8. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bahsettiklerin Galatasaray icin gecerli sadece :D

exsisman bunu beğendi.
  9. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bu arada Pomak Türkleri diye bir şey yok, Pomak Slavları diye birşey var dersem ırkçılığa kadar uzanan çok derin bir tartışma içerisinde bulabiliriz birbirimizi. O yüzden kendimin de %100 Türk olmadığını düşünerek, (ve birçoğumuzun) Orta Asyadan örnek verdim. Yoksa Fransa daki afrika kökenli atletlerin çok hızlı olması Fransızların çok hızlı koştuğu anlamına gelmiyor.

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yok galatasaray ingilizleride baya yenmiştir galatasaray sayesinde şampiyonlar liginin formatı değişti ilk başta her takım ön eleme oyuyordu. ne zaman gs manu 'yü elede (meşhur arif'in şımaykıl'a attığı gol) o zaman uefa statü değiştirdi ve ön eleme oynamadan direkt katılma olayı başladı.

sosunaverenso bunu beğendi.
  11. sthammer

sthammer Guest

Üniversite yıllarında bizim tarih bölüm başkanımız olan profesör pomaktı http://www.hiperkitap.com/kategoriler/92-sosyoloji/686-pomak-turkleri---(kumanlar-kipçaklar)--ilker-alp-.html, epey milliyetçi bir zattı kendisi ve kafamıza kazıdı haliyle, o nedenle hak veriyorum, kesin tartışma çıkar :)

12. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Türklere kimse güçsüz diyemez bunun örnekleri uzak yakın bütün tarihimizde mevcuttur
    Örnek 1: canakakale savaşında gösterilen dayanikliligin aç ve giyecekden mahrum bir şekilde yapılan savaşın 8 metreye kadar düşen süper savaslarinin 270kiloluk mermiyi sırtlayan seyid onbaşının tarihte bir örneği daha yoktur .
    Örnek2: kore savaşında meşhur çin kusatmasinda abd ve avrupalı nato askerlerinin korkudan nasıl kaçtıkları 5000 kişilik türk taburunun yüzbinlerin bulan o kisatmayi nasıl yardigini bir okuyun isterseniz
    Örnek 3 : kıbrıs barış harekatında nasıl rumları puskurttugunuzu , çoğu askerin parasutlerle çıkarma yaptığı adada bazılarının yalnız dahi olsa savaş verdiğini okuyun
    Şimdi sorulacak asıl soru çok açık acaba sizin o güç dediğiniz terim e kendisini sahip zanneden onca ırkın yaptığı korkakliga mi yoksa tarihte bile hep hasta adam olarak anilip yıpratılmaya çalışan (bugün bu konuyu savunanlar gibi) ama düşmanı ne olursa olsun onunla her şartta ve her şekilde karşılaşan ve onu yere seren kahramanlığa mi GÜÇ diyelim. Bence güç dayqniklilikdir çoğunuzun eliyle kolu arasında sıkıp gördüğü o şişkin et parçası değildir

13. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak herhalde buna denir. Bazı görüşler belirtirken kulaktan doğma muhabettler yerine gerçekleri araştırmanızı öneririm.'Pomaklık' diye bahsettiğiniz kavram sadece Bulgaristana özgüdür.Bulgarlar Ortadoks'tur.Pomak demek Müslümanlığı seçmiş Hristiyan demektir.Yani Bulgaristan'da yaşıyorsanız dininizi de İslam seçmişseniz ve Bulgar olarak doğmuşsanız bu sizi 'Pomak' yapar.Yani Pomak Türkleri diye bir kavram yoktur.Pomaklar aslında Bulgardır.

14. sthammer

sthammer Guest

Senin bulgaristanda yaşadığını biliyorum.. bulgar devletide senin gibi müslüman bulgar diyor.. tıpkı yunanistandaki soydaşlarımıza müslüman helen dedikleri gibi.. bulgarlarında en başta kökenleri türktür, itil ve tuna bulgarları.. daha sonra tuna bulgarları slavlarla karışmıştır.. genelde türk-islam sentezi bir arada olduğundan senin zaten deist olarak bunu benimsen mantıklı değil.. ama senin kuyruk acın başka orası kesin.. konu dışı yapma..

requ. ve egemennn bunu beğendi.
  15. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Adam benden fazla Squat yapıyorsa, benden güçlüdür. Aliden Veliden fazla halter kaldırıyorsa onlardan da güçlüdür. Burası vücut geliştirme forumu burada güçten bahsettiğimiz şey kas gücü. Beni asıl endişelendiren yukarıda bahsettiğim gibi bu kadar zeki atalarımız varken şu an nasıl bu kadar aptallaştığımız. ( aptallaşmak derken eskiye oranla daha az zeki olmak, kimse yanlış anlamasın. )

16. sthammer

sthammer Guest

yunanlılar ne yapsın o zaman lordsoth :)

letsev bunu beğendi.
  17. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Ne yapacak işte bizim yaptığımız gibi m.ö.den önce anlı şanlı devletmiz vardı diye övünüyorlar. Bir de bol bol fiesta yapıyorlar.

18. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Birincisi ben deist değil Müslümanım bunu nasıl anlatırım bilemem.İkincisi bilginiz yetersiz.Üçüncüsü benim kuyruk acım falan yok.Ben ne olduğumu çok iyi biliyorum.Sorun şurda ki siz bazı yorumlar yaparken bilgi yetersizliğinden dolayı saçma sapan cümleler kuruyorsunuz.Kaldı ki benim hakkımda hiç bir fikriniz yok bu ayrı konu.Ne şahsiyetimi bilirsiniz ne de başka bir şey.Sizin yukarıda yazdıklarınız gerçek dışıdır.Ben bunları size binlerce makale,araştımatırma vs. ile kanıtlarım o ise hepten ayrı konu.Benim derdim birileri ile sidik yarıştırmak değil.Benim yazdıklarımı neden kişel algıladığınızı anlamadım.Forumun amacı doğruya yönlendirmek.Doğru bilgi ise benim söylediklerim.Bana tarihmiş,Bulgar mış,Slav mış anlatmayın.Aramızdaki fark siz duyduğunuzu söylüyorsunuz, ben ise yaşadığımı.Siz ne Lenin'in yada Todor Jivkov'un ne olduğunu bilirsiniz, ne de ne yaptıklarını(büyük ihtimalle Google'a yazmışsınızdır bu isimleri).Bu konuda beimle polimiğe girmek istemezsiniz.Ne kültürünüz yeter, ne bilginiz yeter ve ne de tecrübeniz yeter inanın bana.

Benim bir önceki yorumumumda tek istediğim 'Pomak' kavramının gerçekte ne olduğnu açıklamaktı.Madem böyle bir tepki alıyorum kimim kuyruk acısı olduğu belli.

Kaldı ki ' senin zaten deist olarak bunu benimsen mantıklı değil' cümlesi bna her türlü yasal hakkı açıyor(inanmıyorsanız yönetime sorun-ve hayır bu cümleyi bu başlık altında silseler bile log kalıyor.)

sosunaverenso bunu beğendi.
  19. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Ağustos 2014 'den beri o kadar çok yanlış, ön yargılı mesajlar yazılmış gereksiz tartışmalar yapılmış ki hangisinden alıntı yapacağıma şaşırdım doğrusu.

Türklerin genetik olarak pek güçlü olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu görüşümü kesin bir dille ifade edemem hiçbir zaman çünkü karşılaştıracağımız demirbaş ülkelerle mental olarak, maddi imkan olarak çooook büyük farklar var.

Şu anda Avrupayı dolaşıyorum ve Avrupalıların imkanlarını bizzat gözlerimle görüyorum. Et ve süt ürünleri o kadar ucuz ki!
    Yiyecekleri de maaşları da aynı para birimi üzerinden aldıklarını düşünüp Tl olarak görürsek eğer, Tavuk - Hindi etinin kilosu 5 - 7 tl aralığı, Dana etinin kilosu 8 - 10 tl aralığı, domuz etinin kilosu 5 - 7 tl aralığında. Türkiyede kilosunu en az 25 tlden alabileceğiniz kaşarlar taş çatlasın kilosu 8 tlden satılıyor. Kaşarların kilosu 6 - 10 tl arası. 10 tl civarı olanlarda içinde çok ekstralar olan(baharat, ot vs) kaşarlar. Kokulu eski kaşarı kilosu 6,5 tlden alıyorum :)

Maaşlar da en azından 1500 tl civarı. Devletin yardımlarını falan saymıyorum. Bu para birimlerini avro, paund gibi birimlerden okuyabilirsiniz.

Spor salonları da gayet ucuz burada. Almanyada aylığı 20 30 tl arası olup da 7 24 açık olan salonlardan bahsetti arkadaşlar mesela. Biraz klas denen salonlar 40 50 tl aralığında.

Batının gelişmiş ülkelerin maddi imkanları bu.

Çalışmayı sevmek gibi konulara gelelim.

Bireysel branşlarda kimyasalın katkısı çok büyük. İyi kimya laboratuvarlarınız yoksa istediğiniz kadar bilimsel çalışın kayda değer bir başarınız olamaz devamlı. Kimyagerleriniz iyi ancak planlı disiplinli çalışmalarınız yoksa yine devamlılığınız olmaz. Kalite bir bütündür...

Devletin başında kaliteli ileri görüşlü akıllı insanlar olur ise halk da akıllı disiplinli kaliteli olur. Olmaz ise bizim gibi olur. Yani, çok disiplinli, planlı programlı olmaları ile ünlü Almanlardan bir grup alıp Türkiyeye yerleştirirseniz onlar da bizim gibi olacaklardır. Kör topal ilerleyen akılsız devletin vasat insanları. Bir insanın mental gelişiminde anadan babadan gelen genetiğin katkisi elbetteki yadsınamaz ancak bu potansiyeli işleyen kinetiğe dönüştüren doğup büyüdüğü topraklardır.

Yaklaşık olarak 5 yıl kadar altyapıda futbol oynadım. İyi işler çıkarabilecek potansiyeli yüksek gençler çok gördüm ancak imkansızlıklardan ve ultra bilgisiz hocalardan dolayı hiçbiri bir zıplama yapamadan alakasız mesleklere yönelip yok oldular.

Yani daha iyi olabilecekken çok plansız programsız olduğumuzdan dolayı potansiyelimizin diplerinde geziyoruz.

20. sthammer

sthammer Guest

Herhangi bir yasal hakkin varsa kullan..sacmalayan sensin.. yok sacmaliyormusum falan.. sen Bulgarlar ortodokstur diyince cok bilgili oluyorsun.. eminim katolik olan slav milletlerden zerre kadar haberin yok, sloven, slovak cek, hirvat vs. jivkov u da bilirim.. bulgaristanin sovyetler birligi egemenliği altinda oldugu donemleri de biliyorum soydaslarimiza yapilan baskilarida.. zamaninda bati trakya turk cumhuriyeti adli bagimsiz bir devlet oldugundan da haberin yoktur senin bence google kullanan sensin, cevap yazmak icin 45 dakika kadar bekleyen ben degilim.. normalde kaale alıp cevap vermem, üye ismim değiştiğinden sen beni hatirlamazsin da ben seni hatırlıyorum..

Sayfayı Paylaş