türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Naim süleymanoglu,Koca yusuf

2. FanDzeghi*

FanDzeghi* Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    Tokat ile düşman öldürenler vardı.

3. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    En buyuk sorun bence bilincsizlik ve beslenme sorunlari. Bilincli olan e birazda imkani olan iyi sonuclar cikartiyor. Bence ailede bilinc olursa gerisi gelir. Trabzon'da Forum'da yemek yemek icin bir yere oturduk,9-10yaslarinda bir cocuk geldi eline parayi sikstirmislar iki tane buyuk boy hamburger yedi. Simdi burada ailenin hatasi buyuk aman ugrastirmasin da beni naparsa yapsin mantiginda bir cok kisi. Cocuklar neredeyse topraga degmeden buyuyor. Evde tabletin pcnin basinda yetisen bir genclik var. Telefon kullanma yasi 7-8 lere dusmus. Eve giren fastfood'un haddi hesabi yok. Gunde 2,5litre kola bitiren evler var. Maddiyat tabiki sorun ama bir de elindeki maddi imkani bilincsiz kullanma durumu var.
    Ben inaniyorumki insanimiz bilinclendikce basarilarimiz daha da artacaktir. Ki artik o kivilcimlari gormeye basladim.

Bekci bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    bilek kuvvetine dayali cogu savasi kazanmis ve 3 kitaya nam salmisiz. ne zaman sanayi gelismis ve teknolojiye ayak uyduramamisiz,o zaman çöküşe gecmisiz. Güçlüyüz ama tembeliz :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    türkler genetik olarak güçsüz ki diger ülkeler yüzlerce sporcu cııkarırken biz 100 lerce degil 10 larca degil sadece 2 3 tane cıkarabılıyoruz herkesin agızında bir imkan lafı var merak etmeyin arkadaşlar ronnie coleman ronnie coleman olurken devlet ona destek vermemiştir adam salonda calısırken bırısı genetigini begenir ve destek olur tabi begendigi genetik full defin 45 kollu halidir o hali almak icinde hayatıının o donemıne kadar polislik yapmıstır bu sadece bı ornek devlet yada baska bırısı sana bı ımkan sunmaz eger senın bu ıse yatkınlıgın varsa hayatından fedakarlık edıp bı yere gelıceksınkı ondan sonra sana yardımlar gelmeye baslasın bızım ınsamız oyle bır hal aldıki daha hiç bir şey yapmadan hadi bana yardım edinde yapayım der oldu bugun mahmut ırmak bile sponsor bulamamaktan yakınıyor simdi bir seyler dıyecegım herkesın tepkısını cekecegım ama demekki mahmut ırmak türkiye standartlarında 1 numara fakat dıger ulkeler standartında gelecek potansıyelı gorulmuyorki sponsor olunmuyor arkadaslar bu bu kadar basıt suan mahmut ırmak 25 yasında olsaydı butun dunya sponsor olurdu ayrıca genetik güç olarak bakılırsa evet degil 1 tane adam gibi bilek güreşi adamımız yok mesela bu konuda ruslar güçlüdür sokaga cıkın vucutlar hep gobeklı uzunlar zayıf dar omuzlu sımdı boyle okurken bu salak ne dıyo sankı kendı cok ıyı dıyorsunuz ama bır gun allah ızın verırde yabancı ulkeye gıdersenız hollanda gıbı ıngıltere gıbı almanya gibi fizik farkını gorursunuz elbette oradada cok kotuler var turkıyedede cok ıyıler vardır ama ortalamaya vuruldugu zaman bır turk kafamda ya kılolu yada uzun ve dar omuzlu dıye kalır fit bir adam yok sabaha kadar konusurum bu konuda ama ıste soyle soyle bıtmez hersey bu ınsanların kendını cok ustun gordugunden cıkıyoda neyde buraya mıllıyetcı yorumda atmayın sen turk degılmısın dıye atarsanız konununda onla hıc alakası yokdur gorunen koy klavuz ıstemez

jimmybrown ve StormBlast bunu beğendi.
  6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir Engin Terzi yaz google'a bakalım var mıymış adam gibi bilek güreşi adamımız görürsün.

mericboss99 bunu beğendi.
  7. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Böyle düşündüğümüz için güçsüsüz. Çünkü güç 250 kg bench yapmak demek değil güç; karakterdeki güç, ekonomik, siyasal, bilimsel güç önemli olan. O yüzdem biz çok güçsüsüz.

frodobagins000 ve mehmet2576 bunu beğendi.
  8. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    TTTT malesef Türkiye deki yaşam koşulları avrupadaki yaşam koşulları arasında baya bi fark var. Türkiyede çoğu insan kit kanaat geçiriyor. Kimse devletten yardım da istemiyor. Sadece supplement ve et fiyatlarından şikayetçiyiz.

Avrupalilarin genetigine gelince. Hollanda ve ingiltereye gelince öyle aman aman vücutları yok ve hatta bizden daha kötüler. Çoğunun bira gobegi var yada bilek kalınlığında kolları. Arada çok nadir iyi vücuda sahip insanlar var. Sadece Kanada da da uzun boylu geniş omuz lu insanlara her yerde rastladım.

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    macarlar guclu derler,onlarin da soyu türk.

10. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar bana mesajdan sonra yükleneceginizi biliyordum siz milliyetci kimliginizi bi kenara cıkarırsanız durumun farkına varıcaksınız arkadaşlar durum böyle sen diyorsun holannda ve ingilterede o kdarda ıyı vucut yok bılek kalınlıgı falan turkıyede sokaga cık bkaıyım bana ıyı fızıklı 1000 kısının ıcerısınden 3 adam zor gosterırsın totale vurunca bu boyle arkadas macarlara güclü derler onlarıda soyu turk gıbı komık bırsey yazmış ne alaka kardesım benım ya ayrıca türkler ne kadar güçlü olursa olsıun profesyonel degildir bu yüzden biz hep kaybedicez spor alanında duyguyu tabıkı yasıcaksın ama bunu dısarı vurdugun an ıs bıter arnold pumpıng ıron filminde cok guzel ozetler bunu adamın babası olmus cenazesıne gıtmeyıp sporunu yapmıs bakın ben suan bunu desteklemıyorum ama bı boyle profesyonellık var bizim adamın cocugu nezle dıye yeri geliyor futbol macına cıkmıyor ya tabıkı cocugun cok onemlı ama bu ısı profesyonel yapmassan hep yerınde sayarsın başka bir ornek kai green adamın bı röportajında en sevdıgınız kısı dıyet doneınızde hastaneye kaldırılmıstır ama sızın spor yapmanız gerekir işte bu iş böyle bir iş der bir arkadas engin terziyi ornek vermıs cok kral bi bilek gurescısıdır butun dunya kabulunce ama genetıgı ınanılmaz ııyı degıl al sana genetık bu kadar övunuyorsan turkıyede soyle bır adamın genetıgınde ınsan varmı yada soyle dıyım vucut gelıstırmeye vuralım turkıyede mr olımpada drece almıs kral bı abımız varmı turkıyede futbolda en ıyı olmus bır kısı varmı suan en ıyımıs hakan sukur hakan sukurun bugunkı modelı marıo manzukıc suan a.madridde oyunyor ne eksik ne fazladır ve ortalama bı forvettır koşuyu ornek verelım bir elin parmak sayısnı gecmez ıyı olan yanı türkler her alanda başarısız mılletın sporcusunu ızlerken bızdede ıyı yetenekler var dıyıp ovunuyorsan kardeşim sen hıc ovunme emin ol onlarda senın 5 katın yetenek vardırda cıkarmıyolardır ortaya cunku zaten en ıyılerı onlarda gerek duymuyorlar mesela bak suankı mr olımpa phıl heath adamı jay cutler kesfetmıstır kesfettıgı zaman hıc bır gelırı vs yokdur sponsor bulup desteklemıstır ama phıll heath o alana kadar kendı cabasıyla gelmıstır olay bu kımse sana altın tepsıde hayatı onune sunmaz sen bırsey yapıcaksınki olucaksın yada olmayaıp çürüyüp gidicen burada mıllıyetcılık yapmanın manası yok eger mıllıyetcılıke vuracaksanız buradayım yanı cogu kısıden dahada bılgılıyımdır ornegın mıllıyetcı oldugumdan tarıh okuyorum yanı ama herseyın farkında olmalı ınsan bu at gozluklerını cıkarmamız lazım yoksa dunyayı suan 100 yıl gerıden ızledıgımız gıbı bundan 100 yıl sonrada 200 yıl gerıden seyreder hala gelmeyelım
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    ayrıca yukarda attıgım adam bundan 3 4 yıl once 80 kg sıradan bir bilek güreşcisizdi simdiki haline bakın ıste gelisim profesyonellik budur bi antremanlarını ızleyın bu kafayla türklerden iyi bir adam cıkmaz allahın fasından badr hari gibi adam cıkıyor bizim gibi ülkeden bi tane adam gibi kick boxcumuz yok bi gokhan saki var adam gıbı olan onunda dıgerlerı gıbı buyuk basarıları yok

jimmybrown bunu beğendi.
  11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bilgi iyidir de taassup kötüdür.

12. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    abi bak profesyonellik konusunda bakın bu ergin terzi buda ronnie coleman ve jay cutler tabiki ikiside aynı alan ve psikoloji degil ama ben böyle bir psıkoloji yansıması olamaz

13. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    TTTT bence çok yanlış düşünüyorsun.Bak benim Türk güreşci bir abim var suan Türkiye de yaşıyor 60 yaşına yaklaşmış kendisini zamaninda bulgaristan da güreşmis.185 boyunda benden çok daha geniş bir abi.Bu abi komunist bulgaristanin nin en iyi 2. Güreşcisi olmuş zamanında ama adamlari felatet çalıştırıyormuslar.Karda kilometrelerce çıplak kosturuyorlardi diyor kendisi

Tarihimize bak genelde hep büyük sporcularimiz diğer ülkelerde yetismislerdir.Bu ne demek ? Genetik var onlarda Türk.Ama diğer ülkelerde yükselmek icin imkan var iyi çalıştırıyorlar sporculari destekliyolar

Bizim belki Arnold 'umuz Ankara nin bir köyunde çoban.O adami kim bulacakta spora tesvik edecek ? Bu çocuk nasıl gitsin başlasın Vgye ???

Genetigimiz Çin den kötü mü ? Ama adamlarin olimpiyat basarisina bakin sonra çin devletinin daha 5 yaşındaki çocuklari nasil eğittigine bakın

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
    frodobagins000 ve neferist bunu beğendi.
  14. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    meric kardesım arnoldun hayatına bakarsan babası mıllıyetcı bır polıstır ve koyden beter bır yerde dogmustur agırlık calısmaya kendı ımkanlarıyla baslamıstır ve bunlar 1955 1960 yıllarında oluyo aılesı basta karsı cıkmıstır fakat sampıyonluklar elde ettıgını gorunce desteklemeye baslamıstır arnold bu ısın almanya ve avusturyada olmayacagını anlayıp abdye kendı ımkanlarıyla gıtmıstır orada weıderler tanışır ve weıder ona sponsor olur sonrasını bılıyorsunuz zaten yanı senın suankı ımkan ve durumun arnolddan daha ıyıydı al sana ornek yanı sen daha sporcuların hayatını tam bılmeden burada arnold uzerınden ornek veremessın dostum

15. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Ha birde Macarlar öz Türktur.Adamlara biz macar diyorduz onlara tüm dünya ve kendileri HUN diyor.Hungary.Hun tanidik gelmistir.

Bak neyi savunuyorsun anlamiyorum.Devleti mi yoksa Türklere ezigiz psikolojisi yüklemeye mi çalışıyorsun bilmiyorum

Ancak istediğin spor dalina bak.Devletin hic bir tesvigi yok.Kac tane spor akedemisi var ? Bulgaristan da spor kompleksleri var pazar günleri bedava isteyen fitness isteywn tenis isteyen basketbol yapiyor.Oyle 1 tane salonda degil cok buyuk alanda yapilmis icinde boks salonundan tenis kortlarina hersey var ve dedigim gibi hafta ici ücretli pazar bedava.

Bizde futbol disinda hiçbir spora önem verilmiyor hem halk cahil hem devlet.

16. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hayır ezigiz mantıgı yüklemeye degil gercekleri gorun dıye yükleme yapıyorum tembel bir milletiz ve cok kibirliyiz sokaktaki insanların vucutları cok sekilsiz ve kotu durdugu ıcın 6 ay spora gıden kenıdnı arnold sanıyor bu ulkede ıste bu tembellımızden dolayı bızden hıc bırsey olmaz sureklı ınsanlara bakıp bu bunu yapmıs bu bunu yapıyor devlet soyle yardım edıyo bilmem boyle yardım edıyo e kardesım devlette herkese yardım edecek halı yok 75 mılyon nufusumuz var bunun 20 mılyonu genc nufus desen e bu 20 mılyonun kacı adam gıbı sporunu yapıyorda destek beklıyor emin ol iyi bir genetigin varsa cogu spor salonunda hoca senı gozune kestırır ve yarısma ıstermısın dıye sorar ve ne yapıcagını soyler ve mıllete bon bon bakar e bunları yapıcamda param yok e kardesım o zaman aglamıcan turkıyede o yok bu yok dıye ülke böyle türkiyede yokda diger ülkelerde cokmu var bulgarıstanı ornek vermıssın bulgarıstanın nufusu kac allahını sevıyorsan elını vıcdanına koy en basıtınden bızım buraya devletın spor salonu acıl dısarlara barfıks demırı koyuldu spor salonuna gıdıyorsun ucuz dıye salak salak adamlar bırseyden anlamazlar spordan cıkıp ıskender yemeye gıdıyorlar barfıks demırı yapdılar dısarıya aksamlegın mıllet ıckı ıcıyo bızde boyle ınsan varken devlet ne yapsın bı turklere bak bıde almanlara allahın almanyası daha resmen 91 cıvarında bagımsız oldu bırlestırıldı bı oraya bak 20 yılda geldıklerı yere bıde turkıyedenın 1920 lerden geldımız yere bak bız suan bununmuhabbetını yaparken adamlar sporunu yapıp adam gıbı yemegını yıyor bızde boyle cok ıyı genetıgımız var o var bu var dıye tarıtıyoruz tmm turkıyenın %50 sı cok ıyı genetık harıkayız ondan bı tane mr olımpıa bı tane sampıyonlar lıgı sampıyonuz bı tane dunyanın en ıyı tenıscısını bı tane en ıyı yuzmecisiniz cıkardık olımpıyatlarda ınaılmaz basarılar yakaladık demkkı yokkı yakalayamıyoruz kardesım bu bu kadar net daha neyın tartısmasını yapıyoruz anlamıyorum yanı harıka genetıkde bılgıde kulturde olan ınsan kendını parlatıyo al arda turan gecekondularda buyudu galatasaray altyapısında oynadı suan a.madrıdde al emre colak aynı ıkmanlar verıldı suan hala patladı patlıcak hızlı cocuk falan fılan bu muhabettelerdeyız yanı sen ıstersen cezayırde yaşa genetıgın ıyi ise parlıyorsun demkki bizde yokki parlayamamısız
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    buda son mesajım dostum daha tartısmayalım cunku herkes kendınde haklıdır iyi forumlar

jimmybrown ve frodobagins000 bunu beğendi.
  17. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    genetik harikasiyiz demiyorum genis omuzlarimiz ince belimiz uzun boyumuz yok.Güç olarak ortalamanin üstündeyiz.

Ancak milleti kotulemeye de gerek yok.Dogru imkanlar verilirse başarılır.5 yaşında spora baslatilan Çinli kizla 15 yasinda spora baslayan Türk kiz tabbik ki aynı olmaz

Sizede iyi forumlar benimde son mesajim

18. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    TTTT seni guldurebildiysem ne mutlu bana :) ama macarlar türktür. biz spora profesyonel olarak bakmiyoruz,bir cogumuzda gobegimizi spora tercih ediyoruz.spor salonuna giderken bile en cabuk nasil sonuc alirim pesindeyiz. devletimizde destek vermiyor.

mericboss99 bunu beğendi.
  19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    milli takımın yarısı "almancı" bir halterde başarılı olduk onuda özal bulgaristandan bildiğin kaçırmıştı. oda bulgar göçmeni. türkiyede 2 olanı 1 yapıyorlar yani bu her spor dalında böyle. genetiğe gelirsek bi ruslara bak bi bizmkilere avrupaya hiç girmedim bile.

TTTT bunu beğendi.
  20. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    ''Bulgar''göçmeni değil bu 'Türk Kürdü' demek kadar saçma bir bir kelime ve birer Bulgaristan göçmeni olarak bu kelimeden nefret ediyorum. ''Bulgaristan Göçmeni'dir'' doğrusu ve oradakiler öz ve öz Türk'tür.Zaten osmanlı'nın o toprakları kaybetmesinden sonra 1989 yılına kadar sürekli göçler olmuş ve göçlerde yüzde 80'i Türkiye'ye anavatanlarına gelmiştir bu Türklerin.

Sayfayı Paylaş