türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. onur\m/arda

onur\m/arda Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kafa_kafa_nasıl turkler gucsuz diyebilirsin ya :mad: ben de 16 yasındayım ve adım gibi eminimkı bu çocugu geçerım . kendimi övmüyorum tabıkıı . bende bir turkum 16 yasındayım ve her turlu yabancı rakıbe karsıyımmm kafa_weightlifterkafa_

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Biz Osmanlı torunlarıyız atalarımız tokatla adam öldürüyormuş bu bir iki istisna videoya kanmayın

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bunu duymuştum mermere tokat atarlarmış ?

4. onur\m/arda

onur\m/arda Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet hocam mermere saf zeytnyag surerlerms sabahtan aksama kadar tokatlarmışlar. boylece ellerıde hacım olarak büyürmüş..

5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    ırklar arasında bariz güç farkı oldugunu düşünmüyorum ama amerikada çok fazla spor yapan var ve imkanları daha iyi gold's gym gibi devasa spor kompleksleri günün 24 saati dolu türkiyede spor yapan fazla kişi olmadıgı için böyle cocukların çıkmaması normal

6. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet hocam aynen öyle Osmanlı ordusunda tokatçı adı ile bilinen askerler varmış.bunlar savaşta ağır silahlar taşımaz ve savaş zamanları haricinde ellerini sürekli mermere vurup ellerinde aşırı büyük nasır kitleleriinin oluşmasını sağlarlarmış.savaşlarda tokat attıkları düşmanlar muhtemelen savaş dışı kalırlarmış:)

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    benim gözlemlediğim güç olarak bizler güçlüyüz bunu kimse inkar edemez genetiğimiz salam amma ecnebiler bizlerden daha hızlı gelişiyorlar. ama ölçü korumada pek başarılı değiller bunu farkettim salona gelen birkaç yabancı tanıyorum hızlı şişip bir o kadarda hızlı bir iniş yaşıyorlar biz öyle değiliz ne kadar yavaş yol alsakda bunu korumak zor olmuyor. adam 70 kg bench basıyo vücut 1 ayda deli gibi şişiyor gözlerime inanamadığım şeylere rastladım çok çabuk yol katediyorlar. aynı şekilde göçmenlerde öyle. özellikle bulgar göçmenlerine çok rastladım sanki farklı birşeyler var deli bir yapıları var ama ölçü koruma konusunda yine başarısızlar.

8. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    birde avrupalıların atasözleri var
    Türk Gibi Kuvvetli, Türk Gibi Muhteşem

birde korkma cümleleri var annecim türkler geliyor:D:D yıllarca avrupa bizden korktuysa vardır bizim bi hikmetimiz

9. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bahsettiğiniz avrupalılara karşı yapılan hangi Türk devletinin savaşları ? Hunlar mı Avarlar mı Selçuklular mı Osmanlılar mı ? -Ki tahminime göre Osmanlıdan bahsediyorsunuz- Eğer Osmanlıdan bahsediyorsanız verdiğiniz kriterler doğru değil. Çünkü osmanlı ordusunda kırma yada etnik kökeni tamamen avrupalı olan askerlerinde çoğunlukta olduğunu görürür. yeniçerilerin büyük bölümü yunandır. Tımarlı sıphayiler osmanlı topraklarının neresinde üretim varsa ordan getirilen askerlerdir. Türklerin yoğun olduğu birlik ise Akıncılardır. Bu yüzden iri olarak nitelendirdiğiniz avrupalıların çoğu osmanlı ordusunda da vardır. Kısaca irilik-küçüklükle alakası yok bunun.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2009
    Overlord bunu beğendi.
  10. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

evet arkadaşım fransada liselerde tarih kitaplarında 2008-2009 müfredatında seyit onbaşı resminin altında fransızların '' Türk Gibi Güçlü '' atasözü yer almaktadır bu laf bizim kendimizi övmemiz için çıkmış değil gerçekten fransızca da bulunan bi atasözüdür...bu bilgiyi birinci elden öğrendim ve inanılmaz gururlandım...

11. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Türk demek güçlü demek zaten. Yabancılar Türk gibi güçlü der. Öyle olmasaydı mesela güreşte hala devam eden sayısız Dünya başarılarımız da olmazdı :) Türkiye'de haberlerde futboldan başkası çıkmıyor tabi. Bu kadar zor şartlarda ve kimsenin desteği ilgisi olmadığı halde çok başarılıyız birçok dalda.

12. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende bir soru soracağım konuyla doğrudan alakalı değil belkide ama biz türklerde benim gözlemlerime göre önkol sanki daha önce gelişiyor veya sürekli çalışmaya göre önkol adalesinden ziyade kemiği de kalınlaşabiliyor gördüğüm birçok işçide bu önkol kısmı çok büyük.Dedemde dahi devasa önkollar var ölçmedim ama aşağı yukarı 40 cm gelir vücudunda kol omuz gibi adelelere bakıyorum yaşlılıktan adeta erimişler ama dedemin bilekten başlayarak pazuya kadarki bölümü vücudun diğer taraflarına göre çok kalın 6 yaşından beri çalışıyormuş şimdiki maddi durumuna gelene kadar sabahtan akşama kadar çalıştığını duydum ve boğaz konusunda boğazına çok düşkün yemekten hiç para esirgemez.Pek çok 30 yaşın üstündeki işçide veya bedenini kullanarak para kazanan kişilerde önkolun epeyi kalın olduğunu gördüm sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir?Ben minibüsçülerde bile (biraz yaşlı olanlarda) çok kalın önkollar görüyorum.Sizce bu Türk genetiğinden mi kaynaklanıyor yoksa önkolun kas yapısından mı?

13. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    İşçilerin çoğunda görebilirsin. Özellikle yağsız olanlarında. Yağlı olanlarda da kas altta kaldığı için göremezsin. Hele maden işçileri inanılmaz güçlüdür. Tabi kolları daha iyidir daha çok çalıştığı için. Çok iri olmaz (kasları) çünkü çok uzun süre ve aşırı çalıştığı için. İşyerinde ne çıkarsa onu yediği için vs. Ben uzun zaman hep içlerinde oldum bizzat yakından tanıdım :) Umarım 1 gün haklarını tam alır ve daha iyi şartlarda çalışırlar. Hiçbir işe yaramadan milyarlar alanlara göre onlar çok daha fazlasını hak ediyor. Bizim kaldırdığımız kilo bile onların emeği..

salih61 bunu beğendi.
  14. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Dedem 110 kilodur örnek verdiğim işçide yağlıdır çimento vs. taşıyarak geçimini sağlıyor.Yağlı oldukları halde önkol çok kalın.O sürekli çimento taşıyan işçinin bacakları da epey kalın ve poposuda göbeğinin yanında kocaman gözüküyor.Maden işçilerinin bazılarıda önkol da çok damarlı olabiliyor.Dikkat ediyorumda bu sadece fast food yiyerek saf yağ olanlar yağı iyi kaldıramıyor ama işçiler yağı çok iyi kaldırıyor onu sanki kamufle ediyormuşcasına . Karate gibi sporla uzun süre uğraşanlardada yağsızsa iyice yağsız oluyor derinin altında ne varsa hepsi gözler önünde o kadar hareketten dolayıda paramparça ama kasın her hareketi belli oluyor :D

Son düzenleme: 18 Ağustos 2009
    sohbetseli bunu beğendi.
  15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece 100 kg bench yaptı diye en güçlü o demek değil bu cesaret işidir.engin terziye bakın gökhan sakiye vb..1 kişiden dolayıda bütün ırkı güçlü sayamazsınız..yani benchte benden yüksek kaldıranı güreşte yendim yani bu açıklanamaz o an geldimi anlarız çanakkale savaşına bakın aç fakir halktık hani niye yenemediler..valla adam 100 kg bench yapsın 15 kilometre koşsun korkaksa hemen nefesi kesilir....yani korkaklıkla cesaret arasındaki farktır bu..cesur adam kendini geliştirirse ne ala yoksa mualla ya adamsın yada madamsın...

16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu tur bır vıdeoya yada yabancılarda bır kısıye bakarak turkler gucsuzdur demek zaten mantık dısıdır ben kendı aılemden bır ornek vermek ısterım

dedem 15 yasından berı gures yapan bırıdır makedonyada kendı donemınde cok ıyı bır grekoromen gurescıdır ve su anda tam 80 yasında kendısı makedonyada yasıyor gecen yaz tatılınde yanına gıttıgımde ılk kez bır sey dıkkatımı cektı onkol kasları bacakları kolları nerdeyse yasına gore devasaydı ve ınanılmaz gelebılır ama o yasa gorede ınanılmaz gucludur kendısı bır gun gel senle bılek guresı yapalım dedıgınde ınanılmaz gulmustum cunku 80 yasında bırı benım gıbı bılek guruesınde ve gucte ıddaalı bırıne meydan okuyordu ıyı gel dedım yapalım ve basladıgımızda ınanamadım cunku o 80 yasındakı gurescı eskısı muhtesem ıhtıyarın kolunu bırakın ındırmeyı yerınden bıle oyntamadım
    kendısıne bu gucu nasıl korudugunu ılk kez cıddı anlamda sordum ve sırrının hala bırakmadı kil yogurma antrenmanlarında oldugunu soyledı bu arada boyu 198 kılosuda 120 ve hala dımdık dınc ve cok fazla guclu ve burda genetıgın onemıde ortaya cıkıyor tabıı

bu cografyadan ne yıgıtler ne guclu delıkanlılar cıkar ama kader ıste bu spor ole peynır ekmekle yapılmıyo kı bızımde mehmedımız ahmedımız gıtsın dunyanın en guclu adamı olsun olımpıa olsun

Rpac, Berkthagar ve slymnasye bunu beğendi.
  17. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Aynısı benim başıma geldi sezer dedem 81 yaşında ve tam 20 yaşından beri kaslarını çalıştırdığını söyler hala bahçe işlerinde çalıştırır dediğine kesinlikle katılıyorum genetik birşey bu.

SEZER YZL bunu beğendi.
  18. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ya şu işe bak elin babası yardım ediyor. bizimki çalışmamı engelliyor:S
    bence her millette güçlü güçsüz var bak bizde koca yusuf var,halil mutlu cep herkülü(naim süleyman oğlu)aklıma bunlar geldi,
    220 KG squuat 20 yaşından fazla görünmğyor adam fazla ağırda değildir. squat yapmadığım iin bunun ne kadar zor olduğunu bilmiyorum. ama iyi ağırlık
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=7kpIu4nlaB0&feature=related[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 9 Şubat 2010
  19. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    güc kuvvet ayrı şeyler :) kendine inanıp girdigin bi 2 li kavgada 100kg bech miş omuzmuz 40 dambell presmiş bunların önemi yok :) öyle türkler varki karşısına güreşmeye insan cıkamıyor mutlaka bir yerleri sakat ayrılanlar var :D

20. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    Bütün dünya biliyor Türklerin güçlü oldugunu, bu baslik beni hayalkirikligina ugratti ilk basta. o videodaki çocuk evinin garajinda istedigi zaman antrenman yapabildigi için bench de 100 kiloyu 8 tekrar yapiyordur. her sey antrenmanlara baglidir. ben fransada yasiyorum ve powerlifting'in fransa sampiyonlari felan hep ayni sehir den çikiyordu, sordugumda o sehir de ne var diye, antrenman sistemleriymis, adamlar farkli bi biçimde antrenman yapiyorlarmis, herkez birbirini destekleyerek antrenman yapiyolarmis. genetiki guçlu bi insan zyif bir antrenman yaparak normal bir yabanci iyi bir antrenman yaparak digerine fark atar. ayrica antrenorumun bana dedgi, siz Türkler gerçekten güçlüsünüz, simdiye kadar 50 den fazla Türk ögrencim oldu hepside senin gibi çok çabuk ilerlediler, ama devamsizliktan dolayi çocugu ilerlemedi... Diyecegim Tûrklerin gucunu bütün dünya biliyor, biz kendi aramizda süphe duymayalim kendimizden....

Ayrica bu videoyu da eklemeden geçemicem.

Orhan blican, kendi sikletinde dünya sampiyonu, buyukler kategorisinde -110 kg da, Squat 418.5 kg :) (Kendisi Belçikada)
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=rHT9g_Wu0gc&feature=related[/YOUTUBE]

Yine Orhan Bilican, Bench Press 285.5 Kg
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=rD2QOOUVp48&NR=1[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 11 Şubat 2010
    Rpac bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş