türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. dayzırblayzır

dayzırblayzır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım ve hacim olarak videodaki çocuktan daha iyiyim 95 kg 8 tekrar, 100 kg 5 tekrar ve 115 kg tek tekrar yapabiliyorum, 3 dambılla 3 sene evde kendi çabalarımla çalıştım , 1 senedir de salonda çalışıyorum, eğer kendi evimde bu videodaki arkadaş kadar imkanlar sahip olsaydım şu anda bench'te 140 basıyor olurdum. ve beslenmeye gelince: sadece 4-5 aydır beslenmeme biraz dikkat ediyorum o kadar.

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    şimdi bunun türklerin genleriyle ne ilgisi var onu anlayamadım. her milletten her tarzda insan çıkıyor sonuçta. 1.60 boy ortalaması olan bir ülkeden 2.20 lik adam da çıkıyor. okur-yazar oranı %15 olan bir ülkeden bilim adamı da çıkıyor. herşeyi genlere bağlamak ve bazı istisnai durumlar üzerinden genellemeler yapmak bence doğru değil.

3. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    türkler genetik güçsüz olurlar mı yahu tarihimize baktığımız zaman güreş gibi gerçek var.. hatta yabancı bir arkadaşımdan biliyorum "türk gücü" diye bir deyim varmış gerçi "türk gibi siga** içiyor" diyede bir tabir var ama olsun :D

asıl düşünülmesi gerekilen olay şudur türkler genetik olarak kıllı mı??

4. stronger93

stronger93 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu videodan çıkacak sonucun Türkler güçsüz olduğunu sanmıyorum. Bizim atalarımız at üstünde savaşarak hatta uyuyarak avrupa denilen coğrafyaya bugunki şeklini kavimler göçü nedeniyle vermiş insanlar. Türk tarihindeki kahramanlık ve güç üzerine olan olayları buraya yazmaya kalkarsak buna ömrümüz yetmez. Avrupalılar o kirli klübelerinde 2 gram ot yetiştirip tıkınarak yaşarken atalarımız sonsuz bozkırlarda istedigini yiyip içerek özgürce yaşıyorlardı. Ayrıca beslenmeleri yüzde doksan kırmızı et üzerine dayalıydı. Şimdi düsünün arkadaşlar avrupai ırklar ve çinliler bizden kat kat üstünken hepsine boyun eğdirmiş olmamızın nedenlerini tesadüfe bağlamaya kimin hayal gücü izin verir? Tüm bunları göz önünde bulundurun ve ondan sonra nasıl bi soya sahip olduğumuzun farkına varın! Türkler güçsüzdür diye bi kompleks orataya atmanın hiçbir bilimsel ve tarihi değeri yok. Eğer tüm bu saydıklarım yetmediyse sadece yakın tarihimizi inceleyelim ve osmanlı ordusunu inceleyin. Padişahlarımızdan yeniçerilerimize kadar hepsini inceleyin ve ozaman bu lafın ne kadar saçma olduğuna gülmeye başlayacaksınız. Ha burada kastettiğimiz Türklük kavramı bu yüzyılda apartman köşelerine sıkışmış insanlarsa sorum şu olacak. Türkiyede yaşayan insanların tamamı Türk milletinin mensubu mudur? Ve bu durum diğer sanayileşimiş şehirleşmiş ülkelerde çok mu farklıdır? Eğer kastetiğiniz yaşadığımız yıllarda genel olarak tüm Türkleri kapsıyorsa gidin ve Azerbaycandaki Kazakistandaki ve diğer Türk topraklarındaki insanlara bakın. Sokakta yürüyen insanlara bakmanız bile bi görüş edinmenizi sağlar. Yapılı insan sayısı oralarda Türkiyedekine göre çok çok fazla. O ülkelerde vucut geliştirme ve dövüş sporlarının ne kadar tutulduğunu ise söylemeye gerek bile duymuyorum. Benim burada dikkat çekmek istediğim asıl soru ise şu. İnsanlar neden herşeyi olanaksız görüp sonrada kendilerinde bir eksiklik bulmaya çalışırlar? Ayrıca ağırlıkçılığın temel mantığı kas gücü değil beyin gücüdür. Lütfen eksiklikleri kendimizde aramayalım ve daha sıkı çalışalım ozaman ulaşamayacığımız nokta olduğunu düşünmüyorum.

Başlığı açan arkadaşa istemeden yüklendiysem kusuruma bakmasın. Saygılar.....

5. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iyi de bu elemanda hayvan gibi bi vücut var bence, kollar mükemmel, ince bel , sağlam omuz vs..en az birkaç yıllık sağlam çalışma var.normal bence..

6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Eleman 100 kg kaldırmış diye Türk genetiği güçsüz oldu.... dicek laf bulamıyorum. :)

7. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    alman ve zenci genetikleri kas yapısı bakımından diğerlerine göre üstündür.

8. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kaynak? Bu tür konularda sağlam bir kaynak göstermedikçe işkembeden sallıyor gibi oluyorsunuz...

9. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    geçenlerde bir doktor arkadaşla görüştüm mesela alkol almasak bile karaciğer alt enzimlerimiz neden yükseliyor yabancılar genelde alkol çok tüketir ama bu tür problemleri bize göre az niye

oda dediki genetik olarak onlar bu konuda daha sağlam daha uzun yaşıyorlar ayrıca ama bizim de bazı hastalıkara karşı bağışıklık sistemimiz daha kuvvetli dedi

10. mitxceed

mitxceed Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    every body is different..good nutrition is universal..

11. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kaynak olarak olympia ya katılan yarışmacılara bakabilirsiniz. çoğunluğu zenci ya da alman kökenlidir.

12. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bilimsel kaynak istendiği zaman verdiğiniz cevap bu mu? Komik olmayalım lütfen...

13. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    türkler güçsüzdür diye bilimsel kaynak bulmamı mı bekliyorsun :D öyle saçma şey olur mu? sen türkler güçlüdür diye kaynak bul o zaman.

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    zenciyi anladık. kırmızı kan hücre den dolayı. kaslarının uzun olması. uzun olunca kısa kaslara göre daha geç yorulması,daha güçlü olması vs vs dez avantaj olarakta yüzmede başarısız olması
    Ve biyolojik açıdan kaslarının fazla olması

almanları açıklarmısın biyolojik olarak ?

15. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sen neyi iddia ettiysen onun için kaynak istedim, başka birşey için değil. Yazdığın şey şu:
    Sadece bunun kaynağını istedim. Eğer işkembeden sallamadıysan, bir yerde okumuşsundur, bir kaynakta araştırmışsındır da böyle birşey söylüyorsundur değil mi? Yoksa, mahalledeki kahvede arkadaşlardan mı duydun bu iddianı???

Bu konuda benim herhangi bir iddiamı görüyor musun ki benden kaynak bulmamı istiyorsun? :D

Hoş gerçi senin mantığınla gidersek "kaynağım" hazır. Türkler genetik olarak Almanlar'dan ve zencilerden daha güçlüdür, kaynak olarak halter müsabakalarına bakabilirsin. Nasıl oldu, uydu mu senin mantığına??? :D

16. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    :D halter müsabakalarında dereceye girmiş çoğu sporcunun bulgar ya da bulgar kökenli olduğunu bilmiyorsun sanırım

17. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bu zenci ve alman konusunu çok öncelerde okumuştum, oradan aklımda kaldı. elimdeki kitaplara bakıp en yakın zamanda kaynak belirteceğim ancak benden bilimsel kaynak isteme, çünkü kimse oturup da almana 2 ay ağırlık çalıştırıp, zenciye 2 ay ağırlık çalıştırıp kimin yapısı daha uygun diye kontrollü deney yapmaz. sen yapıldığını sanıyor olabilirsin tabii :D

18. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pardon, gerçekten merak ediyorum, okuduğunu mu anlamıyorsun, yoksa amaç sadece birşeyler yazmak mı??? Ben Bulgarlar halterde başarısızdır demedim ki... Türkler EN İYİSİ de demedim, aslında sadece senin "kaynak" gösterme mantığına gönderme yaptım... Ama sonuçta halter sporunda Türkiye adı geçen ve de başarılı bir ülkedir, bunu inkar etmeyeceksin herhalde... En başarılı sporcularımız Bulgar göçmenidir doğru ama herhalde onların Bulgar ırkına mensup olduğunu söylemiyorsun değil mi?

Sen kaynağı belirt de, bilimselliğini veya güvenilirliğini biz değerlendirelim... Yazar zencilerin ve Almanlar'ın kas yapısı bakımından genetik olarak daha iyi olduklarını iddia ederken bunu neye göre yazıyor, bir görelim... Bunu yazan bu konuda eğitimli biri mi yoksa mesela Ayşe Arman mı bir bakalım. :)

Bu arada bahsettiğin tarzda deney çok yapılıyor, deneklerin ırklara ayrılıp yapılıp yapılmadığını bilmiyorum gerçi...

Sonuçta benim üzerinde durduğum nokta çok basit, anlaması bu kadar zor değil... x>y diyeceksen bununla ilgili bir KANIT görmen gerekir, yoksa bu İNANÇtan öteye gidemez...

joseph18 ve slymnasye bunu beğendi.
  19. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    bence güc olayi irklarla alakali degil insandan insana degisir o acidan türkler gücsüzdür kavrami cok sacma olmus.

20. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    türkler heybetli görünüşe sahip olmadıkları için yıllarca savaşları kazanmışlardır türkler küçük ama atletik vucuda sahip oldukları için savaşlarda hetbetli duran avrupalı askerlere karşı onlar bir hareket yapmadan bizimkiler bin takla atarak 3 4 birden devirmişler zaten türklerin kılıçları felan küçüktü avrupaların ki gibi dev kılıçlara sahip degildi nedenide onlar birtaneyi zor sallarken bizim kiler ellerindeki hafif kılıla yüztane sallayıp düşmanını bertaraf etmiştir herzaman heybetli olmak avantajlı degildir özellikle savaşta

Sayfayı Paylaş