türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Irkçılık yapmaya gerek yok bu konuda... 16 yaşında 130 kilo ve üzeri bench giren yüzlerce çocuk var USA de özellikle...
    Tabi bunun sebebi sadece genetiğe bağlı olmayabilir. Bilinçli çalışıyorlar, erken başlıyorlar spora vs.

Türkiyedede 17 yaşında bi arkadaş 145 basıyordu. Benim gördüğüm en uç olay budur. Ama USA de bu ağırlıklarla çalışan "çocuk" sayısı çok çok fazla... Her salonda bitane var belki :)

Ama türkiyede iki elin parmaklarını geçmez...

Daha geniş perspektiften bakmaya çalıştığımda, bu duruma etken olarak beslenme alışkanlıklarıda olabilir... Türk halkı et yemiyor pek.. Ana besin maddemiz ekmek, pilav... Nasıl bi kas gelişimi olabilir ki böyle beslenen bir ırkta?

2. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Olayın genetik ile alakası yok, hatta şunu söylemeliyim iş genetiğe girerse eğer, bizim soyumuzda ne güçlü insanlar varmış.androm 'a bu konuda hak veriyorum.gerçekten öyle, atalarımız bu zor işleri tek başlarına yapmaya çalışmışlar, savaş da karda kışta, kadınlarımız-erkeklerimiz onlarca-yüzlerde kiloya dayanmaya çalışmışlar.pehlivanlarımızı da unutmamak gerekir ki o bahsettiğiniz USA ye gidip bütün güreşçileri yenip yurda dönen ataların torunlarıyız biz.Aradaki fark ancak beslenme alışkanlığı ve bu işlere erken yaşta başlama, erken yaşta tanışmayla olabilir.15 yaşında bir çocuğun o yaşta bizdeki 22 yaşında birinin kaldırdığı ağırlığa eşit olmasının nedeni malum, maddi durumlar, ülkemiziğn bu konularda az geri kalmışlığıdır.Batı da bizim da hayretle izlediğimiz insanların beyninde çok basit bir mantık var.İşe zamanında başla, şu saate kalk, bu saate spora git, bu saatte şunu iç, biri şöyle yaparsa şu klişe hareketi yap..Olay burada.Ayrıa ırkçılık da yapmıyorum.Çalışan kazanıyor!Batılı çalışıyor-kazanıyor, İmkan olsa Türk de çalışıyor kazanıyor hem de en üst noktalarda, çünkü artısı dahi var diğerlerine göre.Yokluk nedir biliyor, zorluk nedir biliyor, yarı makine yarı insan değil.İnsan!
    Aslında bu konuyu şöyle uzun bir sayfada açıklamak da isterdim, bulunduğumuz coğrafya, etnik kökenler, Türklerdeki hayat amaçları-psikolojisi gibi.
    Neyse bitirirken şunu söylüyorum özetle, bir amaç uğruna bilinçli bir şekilde çalışan, ne istediğini bilen her Türk kazanıyor arkadaşlar.Genetiği ne olursa olsun.

Serious_Sam bunu beğendi.
  3. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    genetikten ziyade, bir insanın 0-15 yaş aralığını genel anlamda nasıl geçirdiği önemli. örneğin ben açık konuşayım kalıbıma göre güçsüzüm diyebilirim ve bunun sebebi çocukken geçirdiğim astımın sokakta oynamamı, oraya buraya tırmanmamı engellemesidir.

astım uç bir örnek. herkes astım geçirmiyor belki ama, düzgün beslenebilen çocuk sayısı çok az. genetik değil, yaşamsal bir güçsüzlük bizdeki. azmedince bir şeyler olsa bile, bir çok şey de kaçmış oluyor aslında.

son yıllarda insanımızın şeklinde şemalinde olan düzelme, spora daha fazla önem verilmesi, bir sürü yeni salon açılması beni umutlandırıyor. çünkü bugün kişisel olarak gelişen vücut, ileride ırkın genetiği haline gelecektir yavaş yavaş. insanları spora özendirmek çok önemli. sonrası uzun vadede gelecektir.

4. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    bence türkler genetik olarak güçsüz değiller..hem de hiç..hatta tam tersi çoğu ırktanda da bu konuda üstün olduğumuza inanıyorum...

ama en büyük eksikliğimiz kendimizi "yatalak" yetiştirmek..

hareketive disiplinli çalışmayı asla kaldıramıyoruz...

disiplin kelimesi bize çok uzak bu yüzdende olimpiyat oyunları gibi sürekli disiplin gerektiren oyunlardan çok uzağız

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu aynı zamanda genetikle çok alakalı tamam türküz ama hepimiz bir değiliz ne bileyim benim öyle hiç çalışmamış ama ayı boğan gibi çok arkadaşım var

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu konunun kilitlenmesini veya silinmesini talep ediyorum, son derece gereksiz buluyorum.

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben tatildeyim cok iyi yakip edemedim bu basligi,neden kapanmasini istiyorsun centaur?

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Konuyu açan vincenzo234 youtube da garajda babasıyla antreman yapan bi çocuğun kaldırdığı kilolara hayret ediyor. Hayatında ilk defa böyle birşey gördüğü için, ve daha sonra konu iki sayfa olunca ilk mesajı ve videoyu izlemeden herkes türkler güçsüzmüye yorum yapıyor. Bence konu dışına daha çok yaraşır eksikliğide çok bişey kaybettirmez ama insanlara vakit kazandırabilir. Benim gibi düşünmüyorsanız kalsın çokta önemli değil canım.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evet konunun çıkışı biraz saçma..kimse ilk mesajı okumadan dalıyor direk..bu tip konular yok değil forumda..175-180 olanlar gibi yada bir erkeğin boyu kaç yaşına kadar uzar adlı anket gibi..a32

ama millet önemli konulara sataşıp bozmasında deşarj olsunlar diye müdahale etmiyorum..;)
    kilitlenmesinde yada çöpe atılmasında sorun yok bence..önemli bi kayıp olmaz..

10. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan
    ya benim de yashim 17, Azeri turkuyum. 120 kiloyla bench press yapiyom. Ama yuzume tukuren bile yok.

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    seyit onbasinin fotografi uzgunum ama ilkel montaj gibi birseymis :(

6 yasina kadar baseball 6 yasindan sonra da amerikan futbolu oynayan cocuklar bunlar, cyctosport muscle milk in kolej versiyonuna rastladim gecen, o derece :)
    fast food belasina bulasmayanlar saglam yetisiyor kisaca

Son düzenleme: 13 Kasım 2007
  12. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya bu çocukta ne var ya , amma büyütmüşsünüz , ayrıca ordaki kilolarlada ilgili şüphelerm mevcut...

Ayrıca avrupaya yapılan türk akınlarında, bu çocuğunun ananelerinden biriyle , bizim battal gazi , malkoçoğlu , karamurat , kılıçarslan ... vb . bi işler karıştırmış olabilirler yani , ondanda genetiği iyi olabilir ...:D

Son düzenleme: 13 Kasım 2007
  13. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Seyit onbaşı'nın fotoğrafı montaj değil tabiki..sadece gerçekte kaldırdığı 270 kg lık mermi yerine fotoğraf çekimi için 210kg lık mermi ile poz vermiştir..bu tabiki Türklerin gücünü yada güçsüzlüğünü göstermez..

14. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    çokkkkkkkk yanliş bi başlık aksine türkler kadar güçlüsü yoktur.mesela zencilerin omuzları gelişmez ki yüzücülerdende anlayabilirsin beyazmı yüzücüler zencimi(zenci görmemiştir hatta çoğunuz) amerıkada faln güreş vb sporlar yoktur çünkü vücüt yapıları el verişli değildir bizim nasıl koşuya elverişli olmadığı gibi.dünyadakı gücüyle ünlü insanlarda türklerdir kahramanlarımız saymakla bitmez.bide o çocuk 18 yaş cıvarındadır ve 3 yıllır çalışıyodur en az ve gayet normal yaptıgı kılolar.karın kaslarına gelınce yaşı için gayet normal çalışan biri için tabi.genetiğe çok takıyonuz arkadaşlar insanın yapamayacağı hiçbişey yoktur önemli olan azim ve hedefe çalışmak.hele mükemmel dna konusunu hiç anlamam spor için elverişli denmeli bence.mükemmel dna herşeyi kapsar sade vücüt degıl zeka vb gibi.bence arnold gibi şişirme mankenlere değilde seyit onbaşı gibilere hayran olmak lazım

15. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    konu fazla uzamış hakketen bu başlığı yazan kişiyi kınıyorum genetiğede bukadar takmayın 3 aşağı 5 yukarı her insan aynı.he tabi çocukluk dönemı yatıpta 20 yaşında başladığı an ilaçlarla başlayıp abartı kılolara gırerek tamda hareketlerı yapamayıp duzenlı bu sporun gereklerını yapmayan arkadaşlar işin kolayına kaçıp genetik diyip çıkıyor işin içinden.bir örnek

kobe braynt;
    1üçlük kaçırdığında 1000 pazu çalişiyo,
    1hatalı şut kullandığında 100 kez sahayı turluyo
    1fual kaçırdığında 1000 kez şınav çekiyo
    1top kaptırdığında sahayı 100 kez top sürerek koşuyo
    .
    .
    .
    .
    VE SEB BUNUN DOĞUŞTAN BÖYLE OLDUĞUNU SANIYOSUN!!!!

16. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Çocuk babasıyla çalışıyor bu ayrıntı aslında çok önemli.Babası oğlunun supor yapmasına bu kadar duyarlıysa tabiki beslenmesine küçük yaşlarda dikkat ettiğinin bir göstergesidir.Ayrıca beslenme ile ilgili Tr. de insanlarımız çok iyi kahvaltı yapabilir akşam yemeği de yiyebilirler ama sabah ile akşam arasında iyi beslendiğini zannetmiyorum.Okula giden yada dışarda çalışan bir insan ne kadar harşlığı yada maaşı var ve nekadarını öğle yemeğine ayırabiliyor kaldıki bu sporu yapanlar 6 öğün beslenmesi gerekir.Alahtan suplementler çıktıda biraz daha ortamı dengeledik.

Ayrıca şunu da belirtmeden geçemiyeceğim Türklerin genetik yapası birçok milletten daha iyi olduğunu düşünüyorum siz bakmayın o çocuğa o çocuk bir istisna abd de kaç tane çocuk var kaçı youtube de izleniyor.Ayrıca kaç tanesi babasıyla antreman yapabiliyor.Bizde evde baba antreman yapacam fazladan eve bi koli yumurta al deseler olmadık lafı yerler bi düşünün.Bu arada o kadar çok kalıplı iri yarı yabancıların bizim zayıf sıska denebilecek türk gençlerine bilek güreşinde yenildiğini çok gördüm.Yada başka güç gösterisinde.Bence bunu şövenist bir düşünceyle değil izlenimlerime göre Türk gençleri daha güçlü ama tek farkımız sabah ile akşam arasındaki dengesiz ve yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor.

17. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    heheheh komaya girdim yok böle bişey :D:D:D:Dgerçektende uuçak kaldırırız:D:D

18. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    arkdaşlar bu konuyu açan arkadaşın verdiği linkteki josh un videosunda bi şeyi çok merak ettim..çocuğun vücut çekli çok güzel bende öyle yapmak istiyorum:) ama merak ettim şey acaba bu çocuğun boyu ne kadar ki..youtubede yorumlarda da bu soruyu birisi sormuş. ve o videoyu koyan kişinin verdii cevap ise şu şekilde '' 5'8" '' be ne demek oluyo arkdşlar bilen varmı ?
    teşekkürler..

19. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    5'8" yaklaşık 1.70 m..

20. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

kesinlikle katılıyorum ben buna,bu çocuğun yaptığını genetikten çok yaşam tarzına bağlamak lazım,
    benim oğlum olursa inşallah ilerde emin olun bu çocuk gibi bişey yetişir (:)
    bu tip çocuklar hangi alanda olursa olsun ailenin yönlendirmesi ve desteğiyle kendini geliştirebiliyor.yani gidip babasını dürtüp ben vücut geliştircem deyip bu işe başladığını sanmıyorum.
    sen çocuğuna 3 yaşında piyano alır onu ufaktan yetiştirmeye başlarsan muhtemelen müzikte kendini çok hızlı geliştirecektir,
    İSTİSNALAR HARİÇ bu böyledir.çocuğu spora yönlendirirsin ama teknik konularda yeteneklidir veya müzikte vs...
    bu gibi istisnai durumları saymazsak bu çocuğun durumu normal bence

Sayfayı Paylaş