Türkiye'nin en büyük pizzası...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karasan tarafından 10 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar, bilemiyorum oturup düşündünüz mü, ticari anlamda bir pizza en büyük ne kadar olabilir şeklinde.
    Ticari anlamda dememin sebebi, sürekli yapılıp satılabilecek anlamına geliyor, bir sefer için yapılan rekor denemeleri değil yani.
    Ben az önce Türkiye'nin en büyük pizzalarını yapan pizzacısının pizzalarından iki tanesini görmüş oldum.
    Pizzaların çapının 50 santim olduğunu biliyordum, ancak 50 santim deyince, insanın gözünde tam canlanamıyor pizzaların boyutu, kutusu ile masanın üstünde görmek gerekiyor boyutun ciddiyetinin farkına varabilmek için.
    Bilemiyorum bu pizzayı nasıl taşoıyorlar, gerçekten anormal büyük birşey.
    Sanırım Amerika'ya gidenlerin orada pizzalar anormal büyük dedikleri boyut bu olsa gerek, gerçekten insan aklına ziyan bir boyut.
    Hani rekor denemesi olsa çok daha büyük bir pizzayı bile anlarım, ama adamların hergün bu boyutta pizzalar yapıp satabilmelerini aklım almadı.
    Pizzanın lezzetide çok güzel, malzeme çok bol, hamuru ise incecik, hakiki İtalyan pizzasına yakışacak incelikte. Pizza Hut ve benzeri fast food devlerinin kalın hamurlu, aşırı yağlı pizzalarından 3-4 gömlek üstün kaanatimce.
    Pizza House, anadolu yakasında caddebostanda, avrupa yakasında ise Ataköyde restoranları var.
    En mantıklısı yemeksepetinden siparis vermek, yüzde yirmi indirimli, 50 cm'lik dev pizzası sadece 23 ytl'ye geliyor.
    30 ytl.'lik alisverislerde cok güzel orijinal dvd alıyorsunuz birde.
    Son olarak, sakın bu pizzayı evde, tek basiniza yemeye kalkismayin, hiiic geregi yok :lol:

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Öyle bir pizzayı önüme getirseler ne rejim nede define kalır :D

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Pizza House'un Ataşehir'de de şubesi vardı sanırım. Kimden öğrendin orayı Karaşan :?: :lol:
    Ve evet en büyük boyu tek başıma yedim...

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bizim dükkanı bir pizza şirketi kirladı pizza hamuru imal edeceklermiş.Türkiyeye yeni giren yabancı bir şirket olduğunu biliyorum sadece pizza house olabilirmi acaba

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Pizza House yerli bir firma, bu arada ataşehirmiş hakikaten Blitz, Ataşehir'i Ataköy okuduğum için bravo bana!

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sasirdigina ben sasirdim Karasan :)
    Burada Family pizza dedikleri pizzalarin büyük olanlari neredeyse 1 metreyi buluyor. (fiyati 40 ytl civari)
    4-5 kisi doyabilir.

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Wallahi ben cahil kalmisim Despo, bence bu bile fazlasiyla buyuk, kuzeyli insanlarin buyuk-iri yari olduklarini biliyordum ama camış gibi yediklerini bilmiyordum vallahi, 90-100 santim çap ne demek allah aşkına, geometrik olarak malum, çap büyüdükçe yüzey alan çok daha fazla artar, yani bir metre çapında bir pizza, bana anormal gelen pizzadan neredeyse 3 kat daha fazla alana sahip olacaktır.
    Eğer dediğin gibi bir pizzayı 4-5 kişilik sıradan bir aile yiyorsa, ben bu Danimarkalılardan korktum :D

8. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    :D
    Burasi öyle :) arasira arkadaslarla toplaninca siparis ederiz, ve tam anlamiyla girisiriz :) burda taninmis bir pizzaci vardir Ali Baba adinda, cok güzel pizzalari olur özelliklede acisi süper oluyor, birgün buralara gelirsen bakarsin tadina :)

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi sen gelmezsen biz gelecez oralara napalim :D
    Danimarkalilara laf ettik ama evel allah 3-4 kisi o dedigin pizzaninda hakkinda geliriz, isimde süpermis, ben biraz daha ekleme yapayim, Ali Baba'nin Yeri :lol:

10. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Seni bilmem ama Blitz bu pizzayi yanliz basina yer :lol: :D

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    firmanın adı kornet pizzaymış.Değişik bir konseptte pizza üretiyorlar. burda 1 metre çapında pizzadan bahsedilirken adamlar kornette pizza yapmışlar .Tatmak için sabırsızlanıyorum .
    http://www.kornetpizza.com/

12. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Yemeyi denemek isterdim gerçekten :evil:

Sayfayı Paylaş