Türkiyede Whey Üretimi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ByTurkmatrix tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ByTurkmatrix

ByTurkmatrix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci/Futbolcu
    Yer:
    Kocaeli
    Türkiyede 1.6 Milyon Ton Whey Proteini Çöpe gidiyormuş neden devlet yada özel firmalar bu kadar değerli ürünü değerlendirmiyorlar türkiyede , birtek trabzonda varmış peynir altı tozu üretim tesisi

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    lor peyniri var niye yemiyorsunuz.

3. ByTurkmatrix

ByTurkmatrix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci/Futbolcu
    Yer:
    Kocaeli
    lor yiyorum tabiki günde 200 gr ama bu sporla ciddi şekilde ilgileniyorsan ek takviye şart ülkemiz hayvancılıkta gelişmişken bu durumu kullanıp neden ucuz whey protein kullanmayalım yılda 1.6 Milyon Ton Whey boşa gidiyor

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    amerika da ucuz zaten 70 tl burda 150tl ye satıkları toz.

5. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Bu bilgiye nereden ulaştınız?

gurur ve themertyildiz bunu beğendi.
  6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ek takviye şart mı ? Neden şart olsun ?

Danny Boy ve themertyildiz bunu beğendi.
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    vitamin hapları ne kadar gereksizse bu basit tozlarda o kadar gerkesiz hele amerikanın 2 katı fiyatla kullanırsan.o tozlara vereciğin parayla günlük protin ihtiyacını doğal yollarla pek bir güzel giderirsin zaten. işlenmiş ek besinler gerçek meyve sebze ve proteinlerin yerinin asla tutmaz . he bir olay var idmandan hemen sonra mutlaka kana hızlı karışan protein kullanmalısın diye bir slogan var bunun gerçekliği hala tartışılıyor. sebep çoğu insan spor salonlarında sporunu yapıyor ve hemen bitiminde hazır bir öğün yemek imkanları yok! bu yüzdende bu tozlar pratik hızlı olduğu için slogan üreticilerin işlerine geliyor.

Tengri Biz Menen ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Tartismaya bile yer yok artik bircok bagimsiz arastirma nitojen dengesi vs gibi yayinlarla idman sonrasi da boyle bir gerek olmadigini gun icinde dolu olacak amino havuzunun cok cok yeterli olacagini gosterdi. Biz hala idmandan sonra mutlaka whey alinmali naralari atalim.Aciyorum halimize.

Diyelim ki ole bur ihtiyac var, ee lor peyniri (Peynir alti suyundan - whey) ne gun e duruyor.Pratiklikse konu su arti lor blenderda gecirin olsun size shake :0 afiyet olsun yayik -whey ayraniniz.

9. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    antrenmandan sonra bir toparlayıcı almak iyi oluyor ya. farkını hissetmiyorum dersem yalan söylemiş olurum. supplement kullanımını minimumda tutmak isteyen bir kişi en azından bir ürün alsın sadece idman sonrası kullansın hiç değilse derim. antrenmandan sonra alınan proteinin etkisi var ya...

mesela optimum whey alsa kişi. sadece idman sonrası kilosuna gore 1-2 olcek alsa 35 ila 70 antrenman ederkiii hiç değilse verilen yüklü miktarda para baya bir uzun süre kullanılmış olur diyorum. en azından idman sonrası birşeyler alınmalı diyorum.. anti tez yada tartışma üretmeye çalışmayın bu sadece benim görüşüm. isteyen katılır isteyen yine bildiğini okur. saygılar ...

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar konu gerekli mi gereksiz mi değil ki bu kadar ton madde çöpe gidiyor. İşlenip değerlendirilebilir anlamında konuyu açmış. Malesef ülkemiz de firmalar bu tür ek besinlerde ki kazancı göremediler. Ve alt yapı yatırımı yapmıyorlar.

themertyildiz bunu beğendi.
  11. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan

Niye öle diyosun kı Kauss;

Ülkemizin medar-ı iftiharı Harline varya :)

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Hardline bildiğim kadarıyla çoğu hammaddeyi yurtdışından getiriyor :) Ayrıca nerede tekelcilik olursa orada fiyatlar artar :)

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çöpe gittiğini sanmam yoksa lor peynirleri dahada ucuz olurdu. eğer çöpe gidiyorsa ben hemen bu gün lor peyniri işine giriyorum adam çöpe atacağına bana versin bende lor peyniri yapıp köşe dönerim:)

14. ByTurkmatrix

ByTurkmatrix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci/Futbolcu
    Yer:
    Kocaeli
    Ben amatör futbolcuyum 2 yıl içinde pro olamassam bb devam edicem.Ülkemizde hayvancılık ilerledi neden protein tozu yapılmıyor bizde pahalıya alıyoruz dedim bi internette arastırdım karşıma bu sonuç çıktı.Ülker Firmasının bu konuda girişimi olmuş ama daha somut bişey yok

Kaynak:http://www.sportmeniz.biz/archive.php?kid=95

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:37 ----------

Aslında bu önemli bi konu ülkemizde bi büyük firmalar var rahatlıkla fabrıka kurulabilir.Düşünün amerikada 2.2 kglik optimum 40$ civarı burda 165 Tl.Yerli ürün çıkarsa hiç düşünmeden alırım sonuçda herkez zengin değil.

15. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Türkiyede Bodybuilding ve Fitnessa ne kadar önem veriliyorki supplementlere önem verilsin?

16. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Pınar , Enka , Maybi vb. gibi firmalar peyniraltı suyu tozu (whey powder) (PAST) üretimi yapıyorlar. PAST üretmek sorun değil püskürtme yöntemiyle wheyi suyundan ayırabilirsiniz. Önemli olan bu ham ürünü kaliteli olarak konsantre , izole veya hidrolize şeklinde üretebilmek. Bunun için ise yüksek maliyetli yatırım yapmak gerekiyor. İç piyasa daha bu maliyeti kaldırabilicek büyüklükte değil dış piyasada ise çok güçlü firmalar mevcut. Dolayısı ile iç ve dış pazar şartları göz önüne alındığında bu firmalara karlı bir yatırım olarak gözükmüyor.

ikaya_219, letsev ve diez bunu beğendi.
  17. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bence üretilse bile birçok insan "parası neyse verir amerikan ürünü içerim" diyecek :) bi ürün ithalse kesin daha iyidir ya hani..

18. karacabey34

karacabey34 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş