Türkiyede vg sporu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve devilish tarafından 7 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yine herşeyde olduğu gibi bu konudada en pahalı ülkelerden birindeyiz.suplementler olsun salon fiyatları olsun dar gelirli bir ülkeye göre inanılmaz pahalı fiyatlar.kuzenim 2 hafta sonra amerikaya gidiyor ve orda spora ara vermemek için salon fiyatlarına baktığımızda şaşırdık ilk giriş için 50 dolar ondan sonra her ay 10 dolar şaşırmamak elde değil

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne yazık ki bunda etken VG sporunun Türkiye'de yeteri kadar anlaşılamaması geliyor bence.Çünkü,herkes -değilde çoğu kişi diyelim- VG sporunu boşa para harcama olarak görüyor vede disiplin karşısında fazla dayanamayıp böyle spor olurmu diye bırakıyorlar.Sonuçta bu durum salon fiyatlarını vuruyor.Benim fikrim bu yönde...

3. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Evet ifyatlar yüksek.Oysaki salonlara yapılan yatırım da yok.Çoğu yerde zaten alet sayısı yetersiz veya eski.

Fazla para hırsı da bu fiyatları oluşturuyor bence.Tabi aramızda salon sahibi olan varsa benim bu sözlerime yorum yaparsa sevinirim.Çünkü belki ilk 2-3 yıl yatırım maliyetlerini amorti etmeye çalışırsın ama eski aletlerle de yıllarca yüksek fiyat olmuyor.Kar,kar nereye kadar.Gençlerde sevinsin azıcık yahu :)

skull ve devilish bunu beğendi.
  4. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    1 aylık ist ye geldim ara vermemek için burdaki bir salona yazıldım 100 tl verdim normalde 150 imiş inanın çalıştığım bölüm bizim evin salonundan küçük bu spor pek gelişmiş olmasada bu fiyatlarla gelişimine engel olan salon sahiplerinin kendileri bence

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    aylık 10 dolar,1 ayda yaktığın koşu bandının elektriğine yetiyor mu ? bana gerçekçi gelmedi rakamlar.

6. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    salonun sitesine baktık kuzen gelince ismini sorar linki veririm sitenin ismini unuttum şimdi.şöyle düşün birde bizim burda adım başı kahvehane var cay ucuz orda millet kahve yerine salonlara gidiyor salon ucuz.orda gençlerin %90 ı bu sporla uğraşıyor adamlar sürümden kazanıyor

7. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    devilish'in de dediği gibi salon fiyatları aşırı ucuz, benim de bir arkadaşım amerika'da yaşıyor, los angeles'da 20 dolar veriyordu senenin başında, ve ordaki çoğu bu fiyata olan yer, burdaki 100 TL'lik saçma sapan fitness salonlarından çok çok daha kaliteli.

8. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Evet gerçektende fiyatlar çok pahalı.Bursa da yaşıyorum bu sıkıntıyı yaşıyorum.Salomların bazısı 3 aylık üyelik istiyor.Yoksa üye bile olamıyorsunuz.4-5 tane koşu bantı zaten yetersiz.BB için gerekli ekipmanların çoğu yok veya 1 er tane.Hoca program veriyor ,bekliyorsunuz ki sıra bana gelsin diye.

O fiyatlara olsa herkes spor yapar.2 yıl uğraştım ama gerçektende yol parası+aylık aidat o kadar kolay ödenemiyor maalesef.

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ülkemizde vg sporunu insanların sayısı göz önüne alındığında fiyatlar gayet normal geliyor bana maalesef bu sporu gereksiz görenlerin sayısı çok fazla spora başlayıp 2 ayda bırakanlarda var devam edenlerin sayısı çok az buda fiyatlara yansıyor doğal olarak

10. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    diğer ülkelerde neden bu kadar vücutçunun olduğu belli oldu yani bu kadar ucuz olsa babam bile gider walla

11. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bizim ülkemizde "hardcore" çalışan sporcu sayısıda toplama oranla o kadar az ki.
    Bizim spor salonunda o kadar insan var birtek ben deadlift yapıyorum birtek ben adam gibi squat çalışıyorum. Adam scott machinenın 2 yanına 5'er kilo koyuyor ona rağmen hala adam gibi eğilmiyor.
    Bu örnek çoğaltılabilir tabiki de

12. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Obez olmayan gençlerin %90ı olsa gerek.

skull bunu beğendi.
  13. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    keşke bu fiyat türkiyede de olsa o zmn ne rekorlar kırlır türkiyemizden

14. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    mecaz anlam diyelim hem tr dekinin 50 katı spor yapan olduğu kuvvetle muhtemel +fiyatları iyi gören arkadaşlar geçici olarak geldiğim istde 150 tl aylık alınan salonda her aletten birer tane var ve çok yerde bu böyle madem bukadar para alınıyor iyi bir antrenör ve salon hizmeti verseler bari

Son düzenleme: 8 Haziran 2010
    wolf13 bunu beğendi.
  15. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanda bir güdüdür kendi yaptığının yapılmasını,sevilmesini,taktir edilmesini beklemek.Millet Hardcore çalışmak zorunda değil,millet spor yapmak zorunda değil,millet bilgisayar kullanmak zorunda değil,değil değil değil....Bir sürü değil.İnsanlar doğru buldukları değerler için birşeyler yaparlar.Sen irileşmek istersin inanırsın ağır çalışırsın,başkası zayıflamak için fit olmak için en amiyane tabirle Brad Pitt kası için gider hafif çalışır.Çünkü o adam için iri biri iğrençtir.Senin için az kaslı biri kötü olduğu gibi.Biri hamburger sever,iradesizdir obez olur ama bunu isteyerek yapar,sende sporu isteyerek yaparsın.İnsiyatifler.Kendi yaptığımızın yapılmasını beklemekten vazgeçmek gerek.Vg sporu için açılan konuya gelince bu spor avrupayi bir spor ve ülkemizde tutunabilirliği yüksek olan bir spor değil.Böyle bir durumda da pahalı olması gayet doğal.Tıpki gelişmemiş olmamızdan kaynaklanan internet fiyatları gibi.

16. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    yurtdışındaki işletmeciler sürümden ve vitamin barlardan kazanıyor:) türkiyede ortalama bir salonda 100 kişi varken, orda 1000-1500 kişi var. e tabi salonlarıda büyük. ayrıca profesyonelleşme var. yani herkes ne yaptığını biliyor. yani türkiyedeki gibi bir salonda 10 ayrı spor yapılmıyor (vg, fitness, kilo verme, alma boks, kickboks, aikido, judo:)

Sayfayı Paylaş