Türkiye ve avrupadaki VG'cilerin farkı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mustafa088 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    pardon konuyu yanlış anlamış olabilirm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:58 ----------

benim kasteddiğim şey spor salonundan çıkıyorlar ellerinde sigaralar veya biralar ama para yok protein tozu alamıyoruz demeleri

wolf13 bunu beğendi.
  2. aLLsTaR10

aLLsTaR10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerin gerçekten doğru blackflash.Haklısın.Şikayetçi olacaklarına yaptıkları yanlışları düzeltmeye çabalasalar daha doğru olacak ama yapmıyolar.

3. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunu sadece bu spor dalına indirgemek yanlış. Ülkemize baktığımızda aynı sıkıntı atletizm, eskrim, yüzme, binicilik içinde geçerli 70milyon nüfuslu bir ülkeden olimpiyatlara kaç sporcu katılıyor? Bunun sebebi parasızlığın yanı sıra devletin bu sporları geliştirmek için gereken bütçeyi ayırmaması. Ama bir sporun ülkede rağbet görmesi için önce onu hakkıyla temsil edecek birisi çıkmalı ki insanlar onu örnek alıp onun izinden gitsinler. Nasıl basketbolda yakalanan başarıdan sonra baskete olan ilgi giderek arttıysa aynı şey vücut geliştirme için de geçerli olacaktır.

4. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    emre1334'ün de dediği gibi, domuz etinin de etkisi olabilir mi? Sonuçta domuz etiyle beslenenlerde gözle görülür değişiklikler oluyor. Ve işin tuhafı çok kısa bir sürede oluyor:) 15 yaşındaki çocuklar bildiğiniz 20'lik gençlere benziyor

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    para para para ben 15 yaşındayım babam emekli adam şükür istanbul da falan değiliz bizim şehirde salonla 50 tl civarı ama asıl gerekli olan şey her durumda para hoca beslenme programına yazmış günde 1 lg elme 1 kg muz bunları her gün yesem babam 5. işi bulması gerekir galiba

6. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    günlük 1kg elma ve muz mu?hoca kafa yapmış seninle anlaşılan

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    her şeyi para olarak adlandırmak çok yanlış.suçu birazda kendimizde aramalıyız kabul edelimki maddi anlamda onlardan geriyiz ama bi başka kabullenmemiz gereken noktada onlardan bu sporu daha bilinçsiz kişilerin gözetimi altında yaptığımızda bi diğer gerçek yani oradaki bu işe yapılan yatırımlar ve özen ile bizim yapmaya çalıştığımız yatırım ve özen bir değil bir kısım farkda buradan çıkıyor.İşin özü ülkemizde biliçli olarak spor hocalığı yapan kısım oralara oranla çok daha düşük dolayısıyla onlarda bilinçsiz sporcuları doğuruyor.

8. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ülkeler Kişi Başına Düşen Milli Gelir (ABD Doları)

Japonya 38.980
    İngiltere 37.600
    Almanya 34.580
    Türkiye 4.710

hey şey çok açık değil mi? :(

9. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    geçen ankaradaki yarışmaya gittim.
    1. olanlara 5 kiloluk protein ve bardak kadar kupa verdiler.
    2.lere bir poşet (tahminimce amino falan var galiba içinde)
    Orada düşündüm.Yılların emeğinin karşılığı bu mu?
    ne kadar acı bi durum.

*BaRMaN* bunu beğendi.
  10. *BaRMaN*

*BaRMaN* Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    evet angelfire bende izledim o yarışmayı açıkcası daha iyi ödüller verilmesini beklerdim. aslında stand kurup satış yaparlar diye bekledim ama kimse bişey satmadı.

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    iyi güzel para diyorsunuz ama bu sporda 75 kg olan adamda var 100kg olanda var. bizim insanlarımız vucutcu denince illa +100 lük adamların beslenmelerini bilmem nelerini örnek veriyor. vucutcu olmak için aşırı kütleli olmakta şart degil. body sporunda iki 70 kg lik sporcunun biri estetik olabiliyor digeri olmayabiliyor. estetik açıdan eksik olan adam aynı kiloda kalıp vucudunda düzeltmeler yapacagı yere tek sorunun kilo oldugunu düşünüyor kilo alıncada işe daha çok para giriyor haliyle.

Sayfayı Paylaş