Türk Olmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve CURL tarafından 23 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Türk olmak...

Dünyanın, en tehlikeli eğlencesi Türk olmaktır.

Burada hayatın bizzat kendisi bile hayata şaşar.

Altmış milyonluk bir bungee-jumping’dir hayat.

Bir beton zemine doğru milyonlarca insan süratle düşeriz.

Tam çarpacağımız zaman, kim olduğunu kimsenin bilmediği bir güç, ucunda sallandığımız lastik halatı çekiverir ve biz yukarlara sıçrarız.

Padişahımızın ırzına geçer, başbakanımızı asar, genelkurmay başkanımızı hapseder, gençlerimizi idam sehpalarına gönderir sonra da en güzel aşk şiirlerini yazarız.

Hep aptallığımızdan yakınır sonra da dünyanın en akıllısı IMF’yi tam on yedi kere dolandırırız. Paralarını bize nasıl kaptırdıklarını anlamazlar bile.

Aptallıktan sıkıldığımızda zekamızla övünür ve bin senedir her yaz mevsiminde damlarda yatar ve oradan düşerek ölürüz.

Yağmur yağdığında ülkenin en büyük kentinin işlek bir caddesinde boğulan yeryüzündeki tek insan Türktür.

Yeryüzünde kendine kanat yapıp uçan ilk insan da Türktür ama...

Devleti kutsal ilan eder sonra da devleti soyarız.

“Köylü efendimizdir” der köylüleri döveriz.

Dünyada hiçbir devletin tanımadığı bir devleti kurma başarısını gösterebilmiş olanlar Türklerdir.

“Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek bütün komşularıyla düşman olan da biziz.

“Ulusal onuru” bu kadar değerli “ulusal parası” bu kadar değersiz başka bir ülke bulmak çok zordur.

Sürekli olarak birbirini kazıklayanlar Türklerdir.

Bir büyük deprem olduğunda çoluk çocuk, zengin fakir el birliğiyle yardıma koşup, evdeki iki battaniyeden birini depremzedelere bağışlayanlar da Türklerdir.

Kırk sekiz yıl boyunca dünya futbol şampiyonasının kapısından bile geçemedikten sonra ilk katıldığı şampiyonada dünya üçüncüsü olmayı Türkler başarır.

“Ata sporu” güreşte en olmadık ülkelere yenilen, güreşten hiç anlamayan Amerikalı güreşçilerle güreşirken kolunu bacağını kırdıranlar da Türklerdir.

Her konuda fikrimizi söylemeye bayılır ama hiçbir fikrimize inanmayız.

Hiçbir filozofumuz yoktur ama ne olduğunu kimsenin bilmediği bir hayat felsemiz vardır.

Dünyanın en ünlü suikastçısı papayı vuran bir Türktür.

Papayı binlerce insanın arasında vurup kabak gibi yakalanan en salak suikastçı da Türktür.

Katillerin “ulusal kahraman”, şairlerin “vatan haini” olduğu tek ülke Türkiye’dir.

Müslüman olanlardan sürekli kuşkulanır ama müslüman olmayan vatandaşlarımıza devlette tek bir görev bile vermeyiz.

Bütün askeri darbeleri alkışlar ve ilk seçimde darbecilerin kızdıklarına oy veririz.

Tek bir anlaşmada neredeyse beş milyon kilometre kare toprak kaybedip, bu anlaşmanın en akıllı anlaşma olduğuna inananlar da Türklerdir.

Savaşta kendi gemisini yedi saat boyunca bombalayanlar Türklerdir.

Uçağı arızalandığında başkalarına bir zarar gelmesin diye o uçağı son ana kadar terketmeyip ölenler de Türklerdir.

Yabancılardan sürekli kuşkulanıp ne kadar yabancı örgüt varsa hepsine girmeye çalışanlar Türklerdir.

Girmeye çalıştıkları örgütlerin kurallarının aslında Türkiye’yi bölmek için hazırlandığına da sadece Türkler inanır.

Yıllarca, Avrupa Birliğine girmemizi sağlayacak yasalardan hiçbirini çıkartamayıp, bir gecede başkalarının on yılda geçirebileceğinden daha fazla yasa geçiririz.

Ömründe hiç trapez yapmamış altmış milyon insanın trapez yapmasıdır hayat burada.

Bütün dünya, şaşkınlıkla bakarak düşmemizi beklerken biz düşmeyiz.

Biz Türküz.

Ya oynar ya ağlarız.

Dünyanın en tehlikeli eğlencesidir Türk olmak.

Ve, biz korkuyla eğleniriz.

AHMET ALTAN

2. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    gecen hafta arabayla hizla yanindan gectigim bi bisikletli alman bana orta parmagini gösterdi.2 bisiklet ve 2 dolasiyla 2 alman vardi.ama ben arabayi durdurup asagi inince gözlerinden korktuklarini anladim zaten (kac oglum ayi lan bu) :) yanlarina gittim ve sen bana ne yaptin dedim.korksalarda erkeklige yediremeyip oparmak gösterdim dedi.peki sen benim kim oldugumu biliyomusun dedim yok dedi,adin ne dedi,,,adima ne gerek var TÜRKÜM yetmezmi dedim.yandaki arkadasi sazan lafa atladi.ya kusura bakma biz almanlar sinirlenince böyle yapariz sende yanimizdan cok hizli gectin dedi.dedimki hizli gectigim icin özür dilerim ama arkadasina o parmagini cok degisik bir yerine monte edebilirim dedim.niyeki bu normal dedi.o sizde normal bi türk icin cok büyük problem yaratcak bi hareket dedim,ama biz hep sinirlenince böyle yapariz dedi.ona kalirsa siz sinirli olmadiginiz zamanlarda bile karilanizin sizin yaninda baska erkeklerle öpüsmesinede izin veriyosunuz dedim.baktim adam yine ne var ki bunda diyince,bu pez....... nklerle konusulmayacagini anladim :):):)son kez diyorum tekrar benden özür dileyin bi daha da bi türke bu hareketi yapmayin yoksa herkes benim kadar düsünceli olmaz sizi bisikletinizle beraber yola gömer dedim,ve özür dilediler ayrildim .NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

3. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Helal sana Gürkan !!! Adamların terbiyesizliği, düşüncesizliği tüm dünyayı etkisi altına alıyor yavaş yavaş.

4. serdar1980

serdar1980 Guest

Evet gürkan tebrikler. Türk dedin mi kalpleri küt küt atmalı bunların. Bizi hafife almasınlar. Boşuna dememişler türk gibi güçlü diye. Senin cesaretini de kutlarım.

5. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Curl bu yazıyı hiç beğenmedim :) Ahmet Altan güzel şeyler yazmamış. Güzel olmadığı gibi gerçekleride yansıtmıyor. Örneğin demişki "“Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek bütün komşularıyla düşman olan da biziz." Düşmanlığı biz mi yapıyoruz yani. Düşmanlığın sebebi yanlış tutumlar sergileyen komşulardır. Diğer yazdıklarıda yanlış.

6. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yuh be kardeşim aklım mantığım almadı bu işi :shock: :shock: :shock:

7. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hangileri yanlış? Alıntı yapar mısın?

8. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    İki terbiyesiz Alman'ın yaptıklarını yanlarına bırakmaman güzel. Ancak bence olayı Türkler böyle Almanlar şöyle olayına getirmesen daha iyi olurmuş. Olayı aslında milliyetçilik boyutuna getirmenin yine bence bir sakıncası yok. Ancak bir de bunun dönüşü olursa o zaman kötü olur. Yani ırkçılığı tetiklemiş olursun. Sonra terbiyesiz iki vatandaş olarak değil de Alman olarak ele aldığın bu iki vatandaş bir gün neonazi maskesiyle gelir bir arkadaşının dükkanını yakar veya okulda çocuğuna zarar verir vs. Milliyetçilik dozunda iyi. Ama her olayı milliyetçilik bakışıyla ele alırsan zararlı sen olursun. Unutma genellemeler çoğunlukla yanılgıyla sonuçlanır.

9. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    curl haklisin ama bunlara disini göstermen gerek yoksa daha cok üstüne geliyolar.rusyadan almanyaya yeni gelen ruslara verilen haklarin hicbiri türklere verilmiyor.bunlara ne kadar iyi de davransan seni yinede mahvetmeye calisiyolar.ama yavsaklarin genc nüfusu yok,yani gelecekleri yok o nedenle korkuyolar artik.her alman düsünüyoki sorumluluk gerektiren bi cocugum olacagiona bi köpegim olsun ondan iyi diyolar ve cocuk yapmiyolar.yani almanyaninm gelecegi artik türklerin elinde.

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Toplumsal mesaj ıceren yazılar yazmıyorum:)

Ama demeden de edemeyecem, bız bızı elestırenlerden farklı ve cok daha guclu gecmısı olan bır mılletız, gunumuzdekı sorunlar eksıklıkler ve dunya devletlerı arasındakı gerı kalmıslıgımız sadece tarıhı surec ıcınde bır donemdır, butun buyuk ımparatorluklar romadan tut osmanlılara oradan amerıkaya bellı bır sure dunya uzerınde hukum surer ve zamanı dolunca gucunu kaybeder.

Bız kım ne derse desın ıkıncı defa en buyuk olacak mılletız, belkı 100 sene sonra belkı 200 , buna ınancım hıc sarsılmayacak.

Sayfayı Paylaş