tüm hareketlerin nizami yapılışı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Nexima01 tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Nexima01

Nexima01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    evet arkadaşlar hepimizin sorunudur bu. bu yüzden böyle bi konu açtım.

bodybuilding.comda hepsinin videoları var tek tek ama ingilizce olduğu için anlamak epey zor. bizde belki moderator arkadaşlarında yardımıyla burada güzel bi konu oluşturabiliriz . madde madde detaylı. izin olursa tabii. böylece yeni başlayanlar boşa gidip gelmemiş olur salona

redpack bunu beğendi.
  2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sevdiğim bir hareket ile baslamak isterdim aslında güzel konu herkes birşeyler yazsa arama yapmaya gerek kalmaz sanırım :) tabi izin çıkarsa :)

Nexima01 bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    redpack bunu beğendi.
  4. Nexima01

Nexima01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sayfa güzelmiş ancak bu sayfadada açıklamalar yabancı dilde. bilmiyorum değil ama Türkçe açıklamalarını yapsak daha iyi olmaz mı? Her ne kadar çevirebilsende zaten bitirici noktasını yazmıyorlar.
    örnek vermek gerekirse *** gibi kaldırıp indiriyor görüyor musun?

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/tricep-push-down-bar/

başlangıç olarak optimum ne kadar ağırlıkla başlanılabilineceğini de yazabiliriz mesela.
    yararlı olacağını düşünüyorum.

örneğin barbell curlun nasıl en nizami şekilde yapılacağını inanır mısınız eksisözlükten okudum. şimdi ağırlıkları iyice düşürdüm orada anlatılan gibi yapıyorum.
    en basit gibi gözüken hareketleri bile nizami şekilde yapmazsan istersen 10 yıl yap bu sporu. ki örnekleride mevcuttur.

Sayfayı Paylaş