Tüm dünya karanlığa gömülecek(küresel ısınmaya karşı eylem)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sehzadecelik tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. sehzadecelik
  Offline

  sehzadecelik Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  482
  Beğenileri:
  142
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Heryer
  Tüm dünya karanlığa gömülecek29 Mart günü, saat 20.00 de elektrikli alet ve ışıkları kapatma eylemi yapılacak

  19.03.2008 07:59[​IMG] Dünyayı tehdit eden küresel ısınmaya karşı 29 Mart günü, saat 20.00’de elektrikli alet ve ışıkları kapatma eylemi yapılacak
  Yer: Tüm dünya. Tarih: 29 Mart Cumartesi. Saat: 20.00. Küresel ısınmaya karşı harekete geçmek isteyen herkes ışıkları ve elektrikli aletleri kapatma eylemine davetli... Tüm dünyada yapılması planlan “Earth Hour” (Dünya Saati) eyleminin Türkiye’deki öncülüğünü WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) yapacak.
  Dünyada geçen yıl 31 Mart 2007 gecesi WWF-Avustralya’nın girişimiyle gerçekleşen ve küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir eylemle yapılabilecek değişimi gösteren etkinlik, bu yıl çok daha geniş bir katılımla gerçekleşecek. WWF-Türkiye, her kurum ve bireyi küresel ısınmaya karşı yapılacak eyleme katılmaya çağırdı. İstanbul’da geçen yıl İş Kuleleri ve binlerce bireyin destek verdiği bu çağrıya, bu yıl katılan kurumlar WWF-Türkiye’nin kurumsal web sitesinde açıklanacak.
  Harekete geçme zamanı
  WWF Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, dünyanın küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak zorunda olduğunu belirterek şöyle konuştu:
  “WWF-Türkiye olarak, küresel iklim değişikliğine dair farkındalık yaratmaya çalışırken, mutlaka bireyler ve kurumların desteğini görmemiz lazım. ‘Earth Hour’, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak, insanların sesini duyurmak ve onları sembolik de olsa harekete geçirmek üzere atılan önemli bir adımdır. ‘Earth Hour’a katılanlar, WWF-Türkiye ve dünyanın farklı yerlerindeki insanlar aynı anda gerçek bir soruna değişim yaratma mesajı verecektir. Yaratmak istediğimiz değişimin kendisi olmak için harekete geçme zamanı.”
  MİLLİYET
   

Sayfayı Paylaş